Betrouwbaarste auto's in de hogere middenklasse van 16 jaar en ouder volgens de APK
36 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Maserati Quattroporte (V), Volvo S80 (II), Porsche Panamera (970).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Maserati Quattroporte (V) | 2004–2008 | 582 | 30% minder |
| 2 | Volvo S80 (II) | 2006–2015 | 5.384 | 29% minder |
| 3 | Porsche Panamera (970) | 2009–2016 | 237 | 24% minder |
| 4 | Mercedes-Benz E-Klasse (W212) | 2009–2016 | 2.894 | 21% minder |
| 5 | Jaguar XF (X250) | 2008–2015 | 1.214 | 20% minder |
| 6 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C207) | 2009–2016 | 1.086 | 17% minder |
| 7 | Audi A8 (D3) | 2003–2008 | 1.597 | 16% minder |
| 8 | BMW 6-serie (E63/E64) | 2004–2008 | 2.110 | 16% minder |
| 9 | Lexus GS (III) | 2005–2011 | 995 | 14% minder |
| 10 | Jaguar XJ (X350) | 2003–2009 | 2.946 | 13% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 27 | BMW 5-serie (E34) | 1988–1995 | 696 | 13% vaker |
| 28 | Saab 9000 | 1985–1998 | 730 | 13% vaker |
| 29 | Mercedes-Benz CLS (C219) | 2004–2010 | 2.972 | 13% vaker |
| 30 | Peugeot 607 | 2001–2008 | 827 | 14% vaker |
| 31 | Volvo 940 / 960 | 1991–1998 | 9.282 | 14% vaker |
| 32 | BMW 5-serie (E39) | 1996–2003 | 10.618 | 16% vaker |
| 33 | BMW 7-serie (E65/E66) | 2001–2007 | 1.452 | 17% vaker |
| 34 | Audi A6 (C5) | 1997–2004 | 2.787 | 18% vaker |
| 35 | Citroen CX | 1976–1989 | 1.071 | 18% vaker |
| 36 | Chrysler 300C (LX) | 2004–2008 | 1.747 | 25% vaker |
Alle 36 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Maserati Quattroporte (V) | 2004–2008 | 582 | 30% minder |
| 2 | Volvo S80 (II) | 2006–2015 | 5.384 | 29% minder |
| 3 | Porsche Panamera (970) | 2009–2016 | 237 | 24% minder |
| 4 | Mercedes-Benz E-Klasse (W212) | 2009–2016 | 2.894 | 21% minder |
| 5 | Jaguar XF (X250) | 2008–2015 | 1.214 | 20% minder |
| 6 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C207) | 2009–2016 | 1.086 | 17% minder |
| 7 | Audi A8 (D3) | 2003–2008 | 1.597 | 16% minder |
| 8 | BMW 6-serie (E63/E64) | 2004–2008 | 2.110 | 16% minder |
| 9 | Lexus GS (III) | 2005–2011 | 995 | 14% minder |
| 10 | Jaguar XJ (X350) | 2003–2009 | 2.946 | 13% minder |
| 11 | Volvo S80 (I) | 1999–2006 | 5.854 | 10% minder |
| 12 | Jaguar XJ (X308) | 1997–2002 | 1.459 | 10% minder |
| 13 | Mercedes-Benz S-Klasse (W221) | 2005–2013 | 4.047 | 6% minder |
| 14 | Audi A6 (C6) | 2004–2011 | 16.079 | 5% minder |
| 15 | Saab 9-5 (I) | 1998–2009 | 10.442 | gemiddeld |
| 16 | Mercedes-Benz E-Klasse (W210) | 1995–2002 | 3.680 | gemiddeld |
| 17 | Citroen C6 | 2006–2012 | 1.189 | gemiddeld |
| 18 | BMW 5-serie Gran Turismo (F07) | 2009–2016 | 394 | 6% vaker |
| 19 | Renault Vel Satis | 2002–2008 | 633 | 7% vaker |
| 20 | BMW 5-serie (E60/E61) | 2003–2010 | 24.861 | 8% vaker |
| 21 | BMW 5-serie (F10/F11) | 2010–2017 | 1.423 | 8% vaker |
| 22 | BMW 7-serie (F01/F02) | 2008–2015 | 548 | 9% vaker |
| 23 | Mercedes-Benz S-Klasse (W220) | 1999–2005 | 2.309 | 10% vaker |
| 24 | BMW 7-serie (E38) | 1994–1999 | 773 | 11% vaker |
| 25 | Mercedes-Benz E-Klasse (W211) | 2002–2009 | 18.796 | 12% vaker |
| 26 | Jaguar S-Type | 1999–2007 | 3.386 | 12% vaker |
| 27 | BMW 5-serie (E34) | 1988–1995 | 696 | 13% vaker |
| 28 | Saab 9000 | 1985–1998 | 730 | 13% vaker |
| 29 | Mercedes-Benz CLS (C219) | 2004–2010 | 2.972 | 13% vaker |
| 30 | Peugeot 607 | 2001–2008 | 827 | 14% vaker |
| 31 | Volvo 940 / 960 | 1991–1998 | 9.282 | 14% vaker |
| 32 | BMW 5-serie (E39) | 1996–2003 | 10.618 | 16% vaker |
| 33 | BMW 7-serie (E65/E66) | 2001–2007 | 1.452 | 17% vaker |
| 34 | Audi A6 (C5) | 1997–2004 | 2.787 | 18% vaker |
| 35 | Citroen CX | 1976–1989 | 1.071 | 18% vaker |
| 36 | Chrysler 300C (LX) | 2004–2008 | 1.747 | 25% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.