Betrouwbaarste auto's in de hogere middenklasse van 8–11 jaar volgens de APK
28 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus GS (IV), Audi A8 (D4), Audi A7 (C8).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus GS (IV) | 2013–2018 | 753 | 60% minder |
| 2 | Audi A8 (D4) | 2010–2017 | 1.088 | 52% minder |
| 3 | Audi A7 (C8) | 2018–2025 | 203 | 42% minder |
| 4 | Porsche Panamera (971) | 2017–2024 | 1.082 | 35% minder |
| 5 | Volvo S80 (II) | 2006–2015 | 769 | 34% minder |
| 6 | Jaguar XJ (X351) | 2010–2020 | 380 | 33% minder |
| 7 | Audi A6 (C7) | 2011–2018 | 18.463 | 30% minder |
| 8 | Porsche Panamera (970) | 2009–2016 | 861 | 29% minder |
| 9 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C207) | 2009–2016 | 2.146 | 24% minder |
| 10 | Audi A7 (C7) | 2010–2018 | 1.404 | 23% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 19 | Mercedes-Benz CLS (C218) | 2011–2017 | 1.212 | gemiddeld |
| 20 | Jaguar XF (X250) | 2008–2015 | 974 | 6% vaker |
| 21 | Mercedes-Benz E-Klasse (W212) | 2009–2016 | 5.701 | 8% vaker |
| 22 | BMW 5-serie Gran Turismo (F07) | 2009–2016 | 593 | 21% vaker |
| 23 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C238) | 2017–2023 | 1.061 | 41% vaker |
| 24 | Mercedes-Benz S-Klasse (W222) | 2013–2020 | 3.918 | 46% vaker |
| 25 | Mercedes-Benz E-Klasse (W213) | 2016–2026 | 9.638 | 78% vaker |
| 26 | Volvo S90 (II) | 2016–2024 | 1.395 | 92% vaker |
| 27 | Tesla Model S | 2013–2020 | 11.030 | 105% vaker |
| 28 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 6.332 | 130% vaker |
Alle 28 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus GS (IV) | 2013–2018 | 753 | 60% minder |
| 2 | Audi A8 (D4) | 2010–2017 | 1.088 | 52% minder |
| 3 | Audi A7 (C8) | 2018–2025 | 203 | 42% minder |
| 4 | Porsche Panamera (971) | 2017–2024 | 1.082 | 35% minder |
| 5 | Volvo S80 (II) | 2006–2015 | 769 | 34% minder |
| 6 | Jaguar XJ (X351) | 2010–2020 | 380 | 33% minder |
| 7 | Audi A6 (C7) | 2011–2018 | 18.463 | 30% minder |
| 8 | Porsche Panamera (970) | 2009–2016 | 861 | 29% minder |
| 9 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C207) | 2009–2016 | 2.146 | 24% minder |
| 10 | Audi A7 (C7) | 2010–2018 | 1.404 | 23% minder |
| 11 | BMW 6-serie Gran Turismo (G32) | 2017–2023 | 335 | 20% minder |
| 12 | BMW 6-serie (F06/F12/F13) | 2011–2017 | 1.040 | 19% minder |
| 13 | Maserati Ghibli (III) | 2013–2023 | 634 | 18% minder |
| 14 | BMW 5-serie (G30/G31) | 2017–2025 | 9.197 | 11% minder |
| 15 | BMW 7-serie (G11/G12) | 2015–2022 | 1.772 | 11% minder |
| 16 | Jaguar XF (X260) | 2015–2023 | 829 | 6% minder |
| 17 | BMW 5-serie (F10/F11) | 2010–2017 | 18.012 | 5% minder |
| 18 | BMW 7-serie (F01/F02) | 2008–2015 | 602 | gemiddeld |
| 19 | Mercedes-Benz CLS (C218) | 2011–2017 | 1.212 | gemiddeld |
| 20 | Jaguar XF (X250) | 2008–2015 | 974 | 6% vaker |
| 21 | Mercedes-Benz E-Klasse (W212) | 2009–2016 | 5.701 | 8% vaker |
| 22 | BMW 5-serie Gran Turismo (F07) | 2009–2016 | 593 | 21% vaker |
| 23 | Mercedes-Benz E-Klasse Coupé / Cabrio (C238) | 2017–2023 | 1.061 | 41% vaker |
| 24 | Mercedes-Benz S-Klasse (W222) | 2013–2020 | 3.918 | 46% vaker |
| 25 | Mercedes-Benz E-Klasse (W213) | 2016–2026 | 9.638 | 78% vaker |
| 26 | Volvo S90 (II) | 2016–2024 | 1.395 | 92% vaker |
| 27 | Tesla Model S | 2013–2020 | 11.030 | 105% vaker |
| 28 | Volvo V90 (II) | 2016–2025 | 6.332 | 130% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.