Betrouwbaarste grote SUV's van 12–15 jaar volgens de APK
26 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus RX (III), Porsche Cayenne (9PA), BMW X5 M / X6 M.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus RX (III) | 2009–2015 | 3.045 | 64% minder |
| 2 | Porsche Cayenne (9PA) | 2003–2009 | 205 | 37% minder |
| 3 | BMW X5 M / X6 M | 2009–2018 | 219 | 19% minder |
| 4 | Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) | 2011–2018 | 3.603 | 19% minder |
| 5 | Porsche Cayenne (92A) | 2010–2017 | 3.362 | 11% minder |
| 6 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463) | 1995–2018 | 459 | 6% minder |
| 7 | Volkswagen Touareg (II) | 2010–2017 | 1.480 | 6% minder |
| 8 | Volvo XC90 (I) | 2003–2013 | 3.466 | gemiddeld |
| 9 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 278 | gemiddeld |
| 10 | Mercedes-Benz M-Klasse (W164) | 2005–2011 | 960 | gemiddeld |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 17 | BMW X5 (E70) | 2007–2013 | 3.025 | 31% vaker |
| 18 | Land Rover Defender (I) | 1985–2012 | 441 | 32% vaker |
| 19 | BMW X6 (E71) | 2008–2014 | 699 | 33% vaker |
| 20 | Land Rover Range Rover (IV) | 2013–2026 | 637 | 35% vaker |
| 21 | Kia Sorento (II) | 2009–2014 | 2.591 | 36% vaker |
| 22 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 853 | 38% vaker |
| 23 | Hyundai Santa Fe (II) | 2006–2012 | 1.072 | 39% vaker |
| 24 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 669 | 41% vaker |
| 25 | Hyundai Santa Fe (III) | 2012–2017 | 472 | 44% vaker |
| 26 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 1.024 | 88% vaker |
Alle 26 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus RX (III) | 2009–2015 | 3.045 | 64% minder |
| 2 | Porsche Cayenne (9PA) | 2003–2009 | 205 | 37% minder |
| 3 | BMW X5 M / X6 M | 2009–2018 | 219 | 19% minder |
| 4 | Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) | 2011–2018 | 3.603 | 19% minder |
| 5 | Porsche Cayenne (92A) | 2010–2017 | 3.362 | 11% minder |
| 6 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463) | 1995–2018 | 459 | 6% minder |
| 7 | Volkswagen Touareg (II) | 2010–2017 | 1.480 | 6% minder |
| 8 | Volvo XC90 (I) | 2003–2013 | 3.466 | gemiddeld |
| 9 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 278 | gemiddeld |
| 10 | Mercedes-Benz M-Klasse (W164) | 2005–2011 | 960 | gemiddeld |
| 11 | Toyota Land Cruiser (150) | 2011–2024 | 346 | 9% vaker |
| 12 | Land Rover Range Rover Sport (I) | 2005–2012 | 749 | 10% vaker |
| 13 | Jeep Grand Cherokee (WK2) | 2010–2025 | 913 | 14% vaker |
| 14 | Audi Q7 (4L) | 2006–2015 | 1.082 | 16% vaker |
| 15 | Land Rover Range Rover (III) | 2002–2012 | 645 | 20% vaker |
| 16 | Land Rover Discovery 3 / 4 | 2004–2016 | 1.396 | 25% vaker |
| 17 | BMW X5 (E70) | 2007–2013 | 3.025 | 31% vaker |
| 18 | Land Rover Defender (I) | 1985–2012 | 441 | 32% vaker |
| 19 | BMW X6 (E71) | 2008–2014 | 699 | 33% vaker |
| 20 | Land Rover Range Rover (IV) | 2013–2026 | 637 | 35% vaker |
| 21 | Kia Sorento (II) | 2009–2014 | 2.591 | 36% vaker |
| 22 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 853 | 38% vaker |
| 23 | Hyundai Santa Fe (II) | 2006–2012 | 1.072 | 39% vaker |
| 24 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 669 | 41% vaker |
| 25 | Hyundai Santa Fe (III) | 2012–2017 | 472 | 44% vaker |
| 26 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 1.024 | 88% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.