Betrouwbaarste grote SUV's volgens de APK
61 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus RX (IV), Audi e-tron / Q8 e-tron, Lexus RX (III).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 2.429 | 74% minder |
| 2 | Audi e-tron / Q8 e-tron | 2018–2024 | 18.368 | 70% minder |
| 3 | Lexus RX (III) | 2009–2015 | 4.768 | 63% minder |
| 4 | Porsche Cayenne (9Y) | 2018–2026 | 5.587 | 50% minder |
| 5 | Hyundai Santa Fe (IV) | 2021–2024 | 1.080 | 48% minder |
| 6 | Kia Sorento (IV) | 2021–2026 | 1.769 | 46% minder |
| 7 | Volkswagen Touareg (III) | 2018–2026 | 1.559 | 45% minder |
| 8 | Lexus RX (II) | 2003–2009 | 3.327 | 36% minder |
| 9 | Audi Q8 | 2018–2026 | 4.453 | 35% minder |
| 10 | Porsche Cayenne (9PA) | 2003–2009 | 5.477 | 28% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 52 | Hyundai Santa Fe (II) | 2006–2012 | 4.746 | 41% vaker |
| 53 | Hyundai Santa Fe (III) | 2012–2017 | 1.035 | 50% vaker |
| 54 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 10.307 | 55% vaker |
| 55 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 13.778 | 55% vaker |
| 56 | BMW X6 (F16) | 2015–2019 | 1.230 | 56% vaker |
| 57 | Land Rover Discovery (V) | 2017–2022 | 1.221 | 60% vaker |
| 58 | Ford Explorer (VI) | 2020–2025 | 1.088 | 64% vaker |
| 59 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 3.683 | 74% vaker |
| 60 | Tesla Model X | 2016–2020 | 6.731 | 96% vaker |
| 61 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 33.294 | 179% vaker |
Alle 61 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 2.429 | 74% minder |
| 2 | Audi e-tron / Q8 e-tron | 2018–2024 | 18.368 | 70% minder |
| 3 | Lexus RX (III) | 2009–2015 | 4.768 | 63% minder |
| 4 | Porsche Cayenne (9Y) | 2018–2026 | 5.587 | 50% minder |
| 5 | Hyundai Santa Fe (IV) | 2021–2024 | 1.080 | 48% minder |
| 6 | Kia Sorento (IV) | 2021–2026 | 1.769 | 46% minder |
| 7 | Volkswagen Touareg (III) | 2018–2026 | 1.559 | 45% minder |
| 8 | Lexus RX (II) | 2003–2009 | 3.327 | 36% minder |
| 9 | Audi Q8 | 2018–2026 | 4.453 | 35% minder |
| 10 | Porsche Cayenne (9PA) | 2003–2009 | 5.477 | 28% minder |
| 11 | Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) | 2011–2018 | 10.459 | 24% minder |
| 12 | BMW X6 (G06) | 2019–2026 | 790 | 22% minder |
| 13 | Audi Q7 (4M) | 2015–2026 | 13.201 | 18% minder |
| 14 | Land Rover Defender (L663) | 2020–2026 | 1.672 | 17% minder |
| 15 | Porsche Cayenne (92A) | 2010–2017 | 8.612 | 16% minder |
| 16 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463) | 1995–2018 | 3.345 | 14% minder |
| 17 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 1.581 | 14% minder |
| 18 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463A) | 2018–2026 | 965 | 11% minder |
| 19 | BMW X5 (G05) | 2019–2026 | 14.179 | 6% minder |
| 20 | Jeep Wrangler (TJ) | 1997–2007 | 2.025 | 6% minder |
| 21 | Volkswagen Touareg (II) | 2010–2017 | 2.479 | 5% minder |
| 22 | Land Rover Range Rover Sport (I) | 2005–2012 | 2.687 | 5% minder |
| 23 | Volkswagen Touareg (I) | 2003–2009 | 2.408 | gemiddeld |
| 24 | Mercedes-Benz M-Klasse (W164) | 2005–2011 | 6.696 | 6% vaker |
| 25 | BMW X5 M / X6 M | 2009–2018 | 831 | 6% vaker |
| 26 | Toyota Land Cruiser (120) | 2003–2008 | 1.320 | 7% vaker |
| 27 | Volvo XC90 (I) | 2003–2013 | 22.755 | 8% vaker |
| 28 | Audi Q7 (4L) | 2006–2015 | 3.597 | 9% vaker |
| 29 | Jeep Wrangler (YJ) | 1986–1996 | 756 | 9% vaker |
| 30 | BMW iX | 2021–2026 | 1.005 | 11% vaker |
| 31 | Land Rover Range Rover (III) | 2002–2012 | 3.587 | 13% vaker |
| 32 | Land Rover Discovery 3 / 4 | 2004–2016 | 4.185 | 14% vaker |
| 33 | Land Rover Defender (I) | 1985–2012 | 5.222 | 14% vaker |
| 34 | BMW X5 (E70) | 2007–2013 | 8.120 | 20% vaker |
| 35 | Kia Sorento (I) | 2003–2009 | 3.011 | 21% vaker |
| 36 | Hyundai Santa Fe (I) | 2001–2007 | 1.749 | 24% vaker |
| 37 | BMW X7 (G07) | 2019–2026 | 992 | 27% vaker |
| 38 | Jeep Grand Cherokee (WK2) | 2010–2025 | 2.010 | 27% vaker |
| 39 | BMW X6 (E71) | 2008–2014 | 899 | 27% vaker |
| 40 | Nissan Murano (Z50) | 2005–2008 | 841 | 27% vaker |
| 41 | BMW X5 (E53) | 2000–2006 | 3.599 | 29% vaker |
| 42 | Toyota Land Cruiser (150) | 2011–2024 | 1.309 | 29% vaker |
| 43 | Land Rover Discovery (II) | 1999–2004 | 776 | 29% vaker |
| 44 | Kia Sorento (II) | 2009–2014 | 3.566 | 35% vaker |
| 45 | Jeep Grand Cherokee (WK) | 2005–2009 | 1.154 | 35% vaker |
| 46 | Jeep Grand Cherokee (WJ) | 1999–2005 | 1.157 | 36% vaker |
| 47 | Jeep Grand Cherokee (ZJ) | 1993–1998 | 521 | 36% vaker |
| 48 | Mercedes-Benz GLE (V167) | 2019–2026 | 6.736 | 37% vaker |
| 49 | Land Rover Range Rover (P38) | 1994–2001 | 657 | 38% vaker |
| 50 | Mercedes-Benz M-Klasse (W163) | 1998–2005 | 2.691 | 39% vaker |
| 51 | Land Rover Range Rover (IV) | 2013–2026 | 4.652 | 39% vaker |
| 52 | Hyundai Santa Fe (II) | 2006–2012 | 4.746 | 41% vaker |
| 53 | Hyundai Santa Fe (III) | 2012–2017 | 1.035 | 50% vaker |
| 54 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 10.307 | 55% vaker |
| 55 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 13.778 | 55% vaker |
| 56 | BMW X6 (F16) | 2015–2019 | 1.230 | 56% vaker |
| 57 | Land Rover Discovery (V) | 2017–2022 | 1.221 | 60% vaker |
| 58 | Ford Explorer (VI) | 2020–2025 | 1.088 | 64% vaker |
| 59 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 3.683 | 74% vaker |
| 60 | Tesla Model X | 2016–2020 | 6.731 | 96% vaker |
| 61 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 33.294 | 179% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.