Betrouwbaarste grote SUV's tot 7 jaar volgens de APK
28 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus RX (IV), Audi e-tron / Q8 e-tron, Porsche Cayenne (9Y).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 973 | 82% minder |
| 2 | Audi e-tron / Q8 e-tron | 2018–2024 | 18.275 | 70% minder |
| 3 | Porsche Cayenne (9Y) | 2018–2026 | 5.113 | 55% minder |
| 4 | Hyundai Santa Fe (IV) | 2021–2024 | 1.080 | 52% minder |
| 5 | Volkswagen Touareg (III) | 2018–2026 | 1.494 | 50% minder |
| 6 | Kia Sorento (IV) | 2021–2026 | 1.769 | 48% minder |
| 7 | Audi Q8 | 2018–2026 | 4.348 | 35% minder |
| 8 | Audi Q7 (4M) | 2015–2026 | 5.478 | 34% minder |
| 9 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 217 | 29% minder |
| 10 | BMW X6 (G06) | 2019–2026 | 790 | 25% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 19 | BMW X7 (G07) | 2019–2026 | 990 | 27% vaker |
| 20 | Mercedes-Benz GLE (V167) | 2019–2026 | 6.735 | 37% vaker |
| 21 | Land Rover Discovery (V) | 2017–2022 | 784 | 51% vaker |
| 22 | Jeep Grand Cherokee (WK2) | 2010–2025 | 203 | 63% vaker |
| 23 | Ford Explorer (VI) | 2020–2025 | 1.088 | 66% vaker |
| 24 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 1.638 | 73% vaker |
| 25 | Toyota Land Cruiser (150) | 2011–2024 | 443 | 77% vaker |
| 26 | Tesla Model X | 2016–2020 | 3.569 | 112% vaker |
| 27 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 12.313 | 131% vaker |
| 28 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 925 | 139% vaker |
Alle 28 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus RX (IV) | 2016–2022 | 973 | 82% minder |
| 2 | Audi e-tron / Q8 e-tron | 2018–2024 | 18.275 | 70% minder |
| 3 | Porsche Cayenne (9Y) | 2018–2026 | 5.113 | 55% minder |
| 4 | Hyundai Santa Fe (IV) | 2021–2024 | 1.080 | 52% minder |
| 5 | Volkswagen Touareg (III) | 2018–2026 | 1.494 | 50% minder |
| 6 | Kia Sorento (IV) | 2021–2026 | 1.769 | 48% minder |
| 7 | Audi Q8 | 2018–2026 | 4.348 | 35% minder |
| 8 | Audi Q7 (4M) | 2015–2026 | 5.478 | 34% minder |
| 9 | Mercedes-Benz GL / GLS (X166) | 2013–2019 | 217 | 29% minder |
| 10 | BMW X6 (G06) | 2019–2026 | 790 | 25% minder |
| 11 | Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) | 2011–2018 | 1.078 | 20% minder |
| 12 | Land Rover Defender (L663) | 2020–2026 | 1.672 | 18% minder |
| 13 | Mercedes-Benz G-Klasse (W463A) | 2018–2026 | 893 | 8% minder |
| 14 | BMW X5 (G05) | 2019–2026 | 14.094 | 6% minder |
| 15 | Land Rover Range Rover (IV) | 2013–2026 | 1.948 | gemiddeld |
| 16 | Land Rover Range Rover Sport (II) | 2013–2022 | 4.969 | 6% vaker |
| 17 | BMW iX | 2021–2026 | 1.005 | 10% vaker |
| 18 | BMW X6 (F16) | 2015–2019 | 220 | 23% vaker |
| 19 | BMW X7 (G07) | 2019–2026 | 990 | 27% vaker |
| 20 | Mercedes-Benz GLE (V167) | 2019–2026 | 6.735 | 37% vaker |
| 21 | Land Rover Discovery (V) | 2017–2022 | 784 | 51% vaker |
| 22 | Jeep Grand Cherokee (WK2) | 2010–2025 | 203 | 63% vaker |
| 23 | Ford Explorer (VI) | 2020–2025 | 1.088 | 66% vaker |
| 24 | BMW X5 (F15) | 2014–2018 | 1.638 | 73% vaker |
| 25 | Toyota Land Cruiser (150) | 2011–2024 | 443 | 77% vaker |
| 26 | Tesla Model X | 2016–2020 | 3.569 | 112% vaker |
| 27 | Volvo XC90 (II) | 2015–2026 | 12.313 | 131% vaker |
| 28 | Jeep Wrangler (JK) | 2007–2025 | 925 | 139% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.