Betrouwbaarste kleine auto's van 8–11 jaar volgens de APK
55 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: BMW i3, Suzuki Swift (V), Suzuki Ignis (III).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW i3 | 2013–2022 | 6.412 | 61% minder |
| 2 | Suzuki Swift (V) | 2017–2024 | 6.549 | 57% minder |
| 3 | Suzuki Ignis (III) | 2017–2024 | 8.757 | 53% minder |
| 4 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 55.574 | 48% minder |
| 5 | Honda Jazz (II) | 2002–2014 | 1.189 | 47% minder |
| 6 | Mini Cabrio (F57) | 2017–2023 | 2.134 | 46% minder |
| 7 | Honda Jazz (III) | 2009–2019 | 8.201 | 45% minder |
| 8 | Ford Fiesta (VII) | 2017–2023 | 16.005 | 44% minder |
| 9 | Mini Cabrio / Coupé (R57/R58) | 2010–2015 | 2.673 | 42% minder |
| 10 | Suzuki Swift (IV) | 2010–2016 | 27.587 | 42% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 46 | Opel Corsa (D) | 2007–2014 | 23.199 | 46% vaker |
| 47 | Chevrolet Aveo (T300) | 2011–2013 | 756 | 55% vaker |
| 48 | Fiat Grande Punto / Punto Evo (199) | 2006–2018 | 15.250 | 58% vaker |
| 49 | Renault Zoe | 2013–2023 | 7.305 | 69% vaker |
| 50 | Alfa Romeo MiTo | 2008–2019 | 5.964 | 69% vaker |
| 51 | Suzuki Baleno | 2016–2019 | 6.601 | 70% vaker |
| 52 | Opel Corsa (E) | 2014–2019 | 67.038 | 87% vaker |
| 53 | Opel Ampera-e | 2017–2020 | 627 | 99% vaker |
| 54 | Seat Ibiza (V) | 2017–2026 | 6.095 | 101% vaker |
| 55 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 19.909 | 132% vaker |
Alle 55 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW i3 | 2013–2022 | 6.412 | 61% minder |
| 2 | Suzuki Swift (V) | 2017–2024 | 6.549 | 57% minder |
| 3 | Suzuki Ignis (III) | 2017–2024 | 8.757 | 53% minder |
| 4 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 55.574 | 48% minder |
| 5 | Honda Jazz (II) | 2002–2014 | 1.189 | 47% minder |
| 6 | Mini Cabrio (F57) | 2017–2023 | 2.134 | 46% minder |
| 7 | Honda Jazz (III) | 2009–2019 | 8.201 | 45% minder |
| 8 | Ford Fiesta (VII) | 2017–2023 | 16.005 | 44% minder |
| 9 | Mini Cabrio / Coupé (R57/R58) | 2010–2015 | 2.673 | 42% minder |
| 10 | Suzuki Swift (IV) | 2010–2016 | 27.587 | 42% minder |
| 11 | Suzuki Splash | 2008–2015 | 6.918 | 42% minder |
| 12 | Mini (R56) | 2007–2013 | 3.878 | 42% minder |
| 13 | Kia Rio (IV) | 2017–2023 | 7.193 | 41% minder |
| 14 | Nissan Note (E12) | 2013–2017 | 23.691 | 41% minder |
| 15 | Mini Clubman (R55) | 2008–2014 | 941 | 33% minder |
| 16 | Mini Clubman (F54) | 2017–2024 | 4.921 | 32% minder |
| 17 | Ford Ka+ | 2016–2019 | 3.441 | 28% minder |
| 18 | Mitsubishi Colt (Z30) | 2004–2012 | 360 | 22% minder |
| 19 | Hyundai i20 (II) | 2015–2020 | 21.394 | 20% minder |
| 20 | Mazda 2 (DE) | 2007–2014 | 3.791 | 19% minder |
| 21 | Audi A1 (8X) | 2010–2018 | 38.163 | 17% minder |
| 22 | Toyota Yaris (III) | 2012–2020 | 105.979 | 15% minder |
| 23 | Skoda Fabia (III) | 2015–2022 | 33.943 | 13% minder |
| 24 | Mazda 2 (DJ) | 2015–2024 | 20.035 | 13% minder |
| 25 | Skoda Fabia (II) | 2007–2014 | 6.200 | 9% minder |
| 26 | Citroen C3 (III) | 2016–2024 | 16.794 | 8% minder |
| 27 | Dacia Sandero (II) | 2013–2020 | 16.706 | 6% minder |
| 28 | Peugeot 208 (I) | 2012–2019 | 85.651 | gemiddeld |
| 29 | Dacia Logan (II) | 2014–2020 | 17.230 | gemiddeld |
| 30 | Hyundai i20 (I) | 2009–2015 | 11.623 | gemiddeld |
| 31 | Nissan Note (E11) | 2006–2013 | 521 | gemiddeld |
| 32 | Citroen C3 (II) | 2010–2016 | 34.677 | 6% vaker |
| 33 | Nissan Micra (K13) | 2011–2017 | 11.438 | 6% vaker |
| 34 | Seat Ibiza (IV) | 2008–2017 | 37.430 | 7% vaker |
| 35 | Volkswagen Polo (6R/6C) | 2009–2017 | 151.482 | 9% vaker |
| 36 | DS 3 | 2015–2019 | 5.040 | 11% vaker |
| 37 | Citroen C-Zero | 2011–2020 | 206 | 15% vaker |
| 38 | Kia Rio (III) | 2011–2017 | 30.824 | 20% vaker |
| 39 | Lancia Ypsilon (III) | 2011–2016 | 1.960 | 22% vaker |
| 40 | Peugeot 207 | 2006–2012 | 595 | 23% vaker |
| 41 | Ford Fiesta (VI) | 2009–2017 | 99.510 | 23% vaker |
| 42 | Renault Clio (III) | 2006–2012 | 444 | 30% vaker |
| 43 | Nissan Micra (K14) | 2017–2026 | 7.514 | 32% vaker |
| 44 | Citroen DS3 | 2010–2015 | 7.204 | 40% vaker |
| 45 | Renault Clio (IV) | 2013–2019 | 142.613 | 42% vaker |
| 46 | Opel Corsa (D) | 2007–2014 | 23.199 | 46% vaker |
| 47 | Chevrolet Aveo (T300) | 2011–2013 | 756 | 55% vaker |
| 48 | Fiat Grande Punto / Punto Evo (199) | 2006–2018 | 15.250 | 58% vaker |
| 49 | Renault Zoe | 2013–2023 | 7.305 | 69% vaker |
| 50 | Alfa Romeo MiTo | 2008–2019 | 5.964 | 69% vaker |
| 51 | Suzuki Baleno | 2016–2019 | 6.601 | 70% vaker |
| 52 | Opel Corsa (E) | 2014–2019 | 67.038 | 87% vaker |
| 53 | Opel Ampera-e | 2017–2020 | 627 | 99% vaker |
| 54 | Seat Ibiza (V) | 2017–2026 | 6.095 | 101% vaker |
| 55 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 19.909 | 132% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.