Betrouwbaarste kleine auto's volgens de APK
123 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Honda Jazz (IV), Suzuki Ignis (III), BMW i3.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Honda Jazz (IV) | 2020–2026 | 2.553 | 71% minder |
| 2 | Suzuki Ignis (III) | 2017–2024 | 26.334 | 63% minder |
| 3 | BMW i3 | 2013–2022 | 15.772 | 61% minder |
| 4 | Suzuki Swift (V) | 2017–2024 | 25.946 | 53% minder |
| 5 | Toyota Yaris (IV) | 2020–2026 | 26.451 | 50% minder |
| 6 | Honda Jazz (III) | 2009–2019 | 26.072 | 47% minder |
| 7 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 89.555 | 45% minder |
| 8 | Suzuki Swift (IV) | 2010–2016 | 79.933 | 44% minder |
| 9 | Mini Cabrio / Coupé (R57/R58) | 2010–2015 | 11.957 | 42% minder |
| 10 | Nissan Note (E12) | 2013–2017 | 28.321 | 42% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 114 | Citroen DS3 | 2010–2015 | 26.145 | 42% vaker |
| 115 | Chevrolet Aveo / Kalos (T200/T250) | 2005–2011 | 19.400 | 43% vaker |
| 116 | Chevrolet Aveo (T300) | 2011–2013 | 11.168 | 50% vaker |
| 117 | Audi A1 (GB) | 2019–2026 | 13.317 | 52% vaker |
| 118 | Renault Zoe | 2013–2023 | 24.218 | 68% vaker |
| 119 | Opel Corsa (E) | 2014–2019 | 82.001 | 83% vaker |
| 120 | Suzuki Baleno | 2016–2019 | 8.209 | 92% vaker |
| 121 | Seat Ibiza (V) | 2017–2026 | 27.955 | 103% vaker |
| 122 | Opel Ampera-e | 2017–2020 | 4.495 | 107% vaker |
| 123 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 112.137 | 141% vaker |
Alle 123 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Honda Jazz (IV) | 2020–2026 | 2.553 | 71% minder |
| 2 | Suzuki Ignis (III) | 2017–2024 | 26.334 | 63% minder |
| 3 | BMW i3 | 2013–2022 | 15.772 | 61% minder |
| 4 | Suzuki Swift (V) | 2017–2024 | 25.946 | 53% minder |
| 5 | Toyota Yaris (IV) | 2020–2026 | 26.451 | 50% minder |
| 6 | Honda Jazz (III) | 2009–2019 | 26.072 | 47% minder |
| 7 | Mini (F55/F56) | 2014–2025 | 89.555 | 45% minder |
| 8 | Suzuki Swift (IV) | 2010–2016 | 79.933 | 44% minder |
| 9 | Mini Cabrio / Coupé (R57/R58) | 2010–2015 | 11.957 | 42% minder |
| 10 | Nissan Note (E12) | 2013–2017 | 28.321 | 42% minder |
| 11 | Toyota Yaris (II) | 2006–2011 | 125.207 | 42% minder |
| 12 | Mini Cabrio (F57) | 2017–2023 | 6.870 | 37% minder |
| 13 | Kia Rio (IV) | 2017–2023 | 15.194 | 34% minder |
| 14 | Ford Fiesta (VII) | 2017–2023 | 64.285 | 33% minder |
| 15 | Toyota Yaris (I) | 1999–2005 | 99.462 | 30% minder |
| 16 | Honda Jazz (II) | 2002–2014 | 29.386 | 28% minder |
| 17 | Mazda 2 (DY) | 2003–2007 | 15.399 | 27% minder |
| 18 | Hyundai i20 (III) | 2021–2026 | 4.762 | 27% minder |
| 19 | Honda Logo | 1999–2002 | 1.709 | 25% minder |
| 20 | Mini Clubman (F54) | 2017–2024 | 13.980 | 24% minder |
| 21 | Ford Ka+ | 2016–2019 | 5.283 | 24% minder |
| 22 | Toyota Yaris (III) | 2012–2020 | 205.575 | 22% minder |
| 23 | Hyundai i20 (II) | 2015–2020 | 30.533 | 21% minder |
| 24 | Peugeot 1007 | 2005–2008 | 5.621 | 20% minder |
| 25 | Citroen C3 Pluriel | 2003–2008 | 1.757 | 19% minder |
| 26 | Opel Corsa (F) | 2020–2026 | 36.787 | 17% minder |
| 27 | Nissan Note (E11) | 2006–2013 | 42.244 | 17% minder |
| 28 | Mini (R56) | 2007–2013 | 61.578 | 16% minder |
| 29 | Daihatsu Sirion (II) | 2005–2011 | 37.368 | 15% minder |
| 30 | Nissan Micra (K12) | 2003–2010 | 44.964 | 15% minder |
| 31 | Peugeot 208 (II) | 2020–2026 | 38.021 | 14% minder |
| 32 | Mini Clubman (R55) | 2008–2014 | 10.967 | 13% minder |
| 33 | Suzuki Ignis (II) | 2003–2006 | 9.148 | 13% minder |
| 34 | Hyundai Accent (III) | 2006–2010 | 2.696 | 12% minder |
| 35 | Subaru Justy (G3X) | 2003–2007 | 520 | 12% minder |
| 36 | Daihatsu Sirion (I) | 1998–2005 | 2.183 | 11% minder |
| 37 | Citroen C3 (I) | 2002–2009 | 47.821 | 11% minder |
| 38 | Suzuki Splash | 2008–2015 | 43.613 | 11% minder |
| 39 | Suzuki Ignis (I) | 2001–2005 | 9.720 | 10% minder |
| 40 | Hyundai Getz | 2003–2009 | 35.893 | 9% minder |
| 41 | Skoda Fabia (III) | 2015–2022 | 50.803 | 9% minder |
| 42 | Rover 25 / Streetwise | 1998–2006 | 772 | 8% minder |
| 43 | Dacia Sandero (II) | 2013–2020 | 27.366 | 8% minder |
| 44 | Mazda 2 (DJ) | 2015–2024 | 31.852 | 8% minder |
| 45 | Audi A1 (8X) | 2010–2018 | 81.472 | 8% minder |
| 46 | Mazda 2 (DE) | 2007–2014 | 39.200 | 7% minder |
| 47 | Subaru Justy (IV) | 2007–2011 | 3.699 | 7% minder |
| 48 | Citroen C3 (III) | 2016–2024 | 42.362 | 7% minder |
| 49 | Mitsubishi Colt (CJ0) | 1996–2004 | 1.922 | 7% minder |
| 50 | Skoda Fabia (IV) | 2022–2026 | 1.016 | 7% minder |
| 51 | Toyota Starlet | 1985–1999 | 25.831 | 7% minder |
| 52 | Rover Mini (klassiek) | 1991–1998 | 1.017 | 6% minder |
| 53 | Nissan Micra (K13) | 2011–2017 | 26.990 | 6% minder |
| 54 | Opel Corsa (B) | 1993–2000 | 12.317 | 6% minder |
| 55 | Ford Fiesta (IV) | 1996–2002 | 5.410 | 5% minder |
| 56 | Opel Corsa (A) | 1983–1992 | 512 | gemiddeld |
| 57 | Hyundai i20 (I) | 2009–2015 | 63.038 | gemiddeld |
| 58 | Mitsubishi Colt (Z30) | 2004–2012 | 72.341 | gemiddeld |
| 59 | Renault Modus | 2004–2012 | 37.818 | gemiddeld |
| 60 | Ford Fiesta (V) | 2002–2008 | 60.283 | gemiddeld |
| 61 | Hyundai Accent (II) | 2000–2006 | 1.985 | gemiddeld |
| 62 | Renault Clio (I) | 1991–1998 | 586 | gemiddeld |
| 63 | Peugeot 208 (I) | 2012–2019 | 143.323 | gemiddeld |
| 64 | Mazda Demio | 1998–2003 | 6.483 | gemiddeld |
| 65 | Audi A2 | 2000–2005 | 8.657 | gemiddeld |
| 66 | Citroen C2 | 2003–2009 | 17.101 | gemiddeld |
| 67 | Mini (klassiek) | 1973–2000 | 2.704 | gemiddeld |
| 68 | Dacia Logan (II) | 2014–2020 | 24.702 | gemiddeld |
| 69 | Suzuki Swift (II) | 1989–2002 | 3.783 | gemiddeld |
| 70 | Nissan Micra (K11) | 1993–2002 | 13.368 | gemiddeld |
| 71 | Skoda Fabia (II) | 2007–2014 | 65.625 | gemiddeld |
| 72 | Ford Fiesta (VI) | 2009–2017 | 286.917 | gemiddeld |
| 73 | Seat Ibiza (II) | 1994–2002 | 1.389 | gemiddeld |
| 74 | Suzuki Swift (III) | 2005–2010 | 104.038 | 5% vaker |
| 75 | Kia Rio (I) | 2001–2006 | 2.969 | 7% vaker |
| 76 | DS 3 | 2015–2019 | 5.948 | 7% vaker |
| 77 | Volkswagen Polo (6N) | 1995–2002 | 14.889 | 8% vaker |
| 78 | Citroen C-Zero | 2011–2020 | 611 | 8% vaker |
| 79 | Peugeot 205 | 1984–1998 | 4.914 | 9% vaker |
| 80 | Daihatsu Charade | 1997–2001 | 561 | 9% vaker |
| 81 | Lancia Ypsilon (II) | 2004–2011 | 4.866 | 9% vaker |
| 82 | Fiat Punto (II) | 2000–2009 | 14.975 | 10% vaker |
| 83 | Volkswagen Polo (9N) | 2002–2009 | 121.220 | 10% vaker |
| 84 | Peugeot 106 | 1993–2003 | 9.463 | 10% vaker |
| 85 | Skoda Fabia (I) | 2000–2007 | 20.052 | 10% vaker |
| 86 | Lancia Ypsilon (III) | 2011–2016 | 5.488 | 11% vaker |
| 87 | Opel Corsa (D) | 2007–2014 | 215.688 | 13% vaker |
| 88 | Fiat Grande Punto / Punto Evo (199) | 2006–2018 | 84.319 | 14% vaker |
| 89 | Peugeot 207 | 2006–2012 | 109.195 | 14% vaker |
| 90 | Fiat Punto (I) | 1994–1999 | 634 | 14% vaker |
| 91 | Volkswagen Polo (86C) | 1982–1994 | 1.299 | 15% vaker |
| 92 | Kia Rio (II) | 2005–2010 | 9.226 | 16% vaker |
| 93 | Peugeot 206 | 1999–2009 | 94.322 | 16% vaker |
| 94 | Nissan Micra (K14) | 2017–2026 | 25.277 | 17% vaker |
| 95 | Citroen C3 (II) | 2010–2016 | 75.626 | 17% vaker |
| 96 | Opel Corsa (C) | 2001–2006 | 61.319 | 17% vaker |
| 97 | Seat Cordoba (II) | 1998–2009 | 3.422 | 17% vaker |
| 98 | Renault Clio (V) | 2019–2025 | 28.855 | 18% vaker |
| 99 | Renault Clio (III) | 2006–2012 | 92.473 | 20% vaker |
| 100 | Citroen Saxo | 2000–2003 | 2.095 | 21% vaker |
| 101 | Mini (R50/R53) | 2001–2008 | 51.044 | 22% vaker |
| 102 | Renault Clio (II) | 1999–2008 | 27.317 | 23% vaker |
| 103 | Seat Ibiza (III) | 2002–2009 | 28.733 | 24% vaker |
| 104 | Kia Rio (III) | 2011–2017 | 72.546 | 24% vaker |
| 105 | Seat Ibiza (IV) | 2008–2017 | 116.501 | 27% vaker |
| 106 | Dacia Sandero (I) | 2008–2012 | 19.910 | 28% vaker |
| 107 | Dacia Sandero (III) | 2021–2026 | 8.069 | 29% vaker |
| 108 | Daewoo Kalos | 2002–2004 | 4.169 | 30% vaker |
| 109 | Volkswagen Polo (6R/6C) | 2009–2017 | 391.149 | 31% vaker |
| 110 | Alfa Romeo MiTo | 2008–2019 | 24.324 | 31% vaker |
| 111 | Peugeot 206+ | 2009–2012 | 22.291 | 35% vaker |
| 112 | Dacia Logan (I) | 2006–2012 | 14.006 | 36% vaker |
| 113 | Renault Clio (IV) | 2013–2019 | 208.439 | 39% vaker |
| 114 | Citroen DS3 | 2010–2015 | 26.145 | 42% vaker |
| 115 | Chevrolet Aveo / Kalos (T200/T250) | 2005–2011 | 19.400 | 43% vaker |
| 116 | Chevrolet Aveo (T300) | 2011–2013 | 11.168 | 50% vaker |
| 117 | Audi A1 (GB) | 2019–2026 | 13.317 | 52% vaker |
| 118 | Renault Zoe | 2013–2023 | 24.218 | 68% vaker |
| 119 | Opel Corsa (E) | 2014–2019 | 82.001 | 83% vaker |
| 120 | Suzuki Baleno | 2016–2019 | 8.209 | 92% vaker |
| 121 | Seat Ibiza (V) | 2017–2026 | 27.955 | 103% vaker |
| 122 | Opel Ampera-e | 2017–2020 | 4.495 | 107% vaker |
| 123 | Volkswagen Polo (AW) | 2018–2025 | 112.137 | 141% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.