Betrouwbaarste kleine SUV's van 8–11 jaar volgens de APK
26 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Suzuki Vitara (IV), Suzuki SX4 S-Cross, Mini Countryman / Paceman (R60/R61).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 22.939 | 60% minder |
| 2 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 16.598 | 60% minder |
| 3 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 11.990 | 43% minder |
| 4 | Mini Countryman (F60) | 2017–2023 | 6.023 | 42% minder |
| 5 | Hyundai Kona (I) | 2018–2023 | 2.536 | 41% minder |
| 6 | Volkswagen T-Roc | 2018–2025 | 6.610 | 39% minder |
| 7 | Audi Q2 | 2017–2025 | 9.287 | 36% minder |
| 8 | Renault Captur (I) | 2013–2019 | 121.935 | 33% minder |
| 9 | Kia Stonic | 2018–2026 | 2.655 | 31% minder |
| 10 | Skoda Yeti | 2010–2017 | 9.983 | 25% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 17 | Mitsubishi ASX (I) | 2010–2020 | 19.034 | gemiddeld |
| 18 | Peugeot 2008 (I) | 2013–2019 | 60.845 | gemiddeld |
| 19 | Mazda CX-3 | 2015–2021 | 26.174 | gemiddeld |
| 20 | Fiat 500X | 2015–2024 | 9.505 | 12% vaker |
| 21 | Citroen C4 Cactus | 2014–2020 | 35.221 | 20% vaker |
| 22 | Jeep Renegade | 2014–2025 | 6.746 | 36% vaker |
| 23 | Nissan Juke (F15) | 2010–2019 | 13.279 | 41% vaker |
| 24 | Opel Mokka (A) | 2013–2019 | 48.789 | 43% vaker |
| 25 | Chevrolet Trax | 2013–2014 | 333 | 61% vaker |
| 26 | Seat Arona | 2018–2026 | 2.971 | 91% vaker |
Alle 26 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 22.939 | 60% minder |
| 2 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 16.598 | 60% minder |
| 3 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 11.990 | 43% minder |
| 4 | Mini Countryman (F60) | 2017–2023 | 6.023 | 42% minder |
| 5 | Hyundai Kona (I) | 2018–2023 | 2.536 | 41% minder |
| 6 | Volkswagen T-Roc | 2018–2025 | 6.610 | 39% minder |
| 7 | Audi Q2 | 2017–2025 | 9.287 | 36% minder |
| 8 | Renault Captur (I) | 2013–2019 | 121.935 | 33% minder |
| 9 | Kia Stonic | 2018–2026 | 2.655 | 31% minder |
| 10 | Skoda Yeti | 2010–2017 | 9.983 | 25% minder |
| 11 | Suzuki Jimny (III) | 1998–2017 | 903 | 13% minder |
| 12 | Opel Crossland | 2017–2024 | 7.306 | 11% minder |
| 13 | Dacia Duster (II) | 2018–2024 | 1.089 | 9% minder |
| 14 | Citroen C3 Aircross (I) | 2017–2024 | 2.854 | 9% minder |
| 15 | Ford EcoSport | 2014–2022 | 11.169 | 8% minder |
| 16 | Dacia Duster (I) | 2010–2017 | 9.343 | gemiddeld |
| 17 | Mitsubishi ASX (I) | 2010–2020 | 19.034 | gemiddeld |
| 18 | Peugeot 2008 (I) | 2013–2019 | 60.845 | gemiddeld |
| 19 | Mazda CX-3 | 2015–2021 | 26.174 | gemiddeld |
| 20 | Fiat 500X | 2015–2024 | 9.505 | 12% vaker |
| 21 | Citroen C4 Cactus | 2014–2020 | 35.221 | 20% vaker |
| 22 | Jeep Renegade | 2014–2025 | 6.746 | 36% vaker |
| 23 | Nissan Juke (F15) | 2010–2019 | 13.279 | 41% vaker |
| 24 | Opel Mokka (A) | 2013–2019 | 48.789 | 43% vaker |
| 25 | Chevrolet Trax | 2013–2014 | 333 | 61% vaker |
| 26 | Seat Arona | 2018–2026 | 2.971 | 91% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.