Betrouwbaarste kleine SUV's volgens de APK
45 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus UX, Toyota Yaris Cross, Suzuki Vitara (IV).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus UX | 2019–2026 | 2.591 | 85% minder |
| 2 | Toyota Yaris Cross | 2021–2026 | 11.207 | 78% minder |
| 3 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 38.999 | 61% minder |
| 4 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 27.970 | 59% minder |
| 5 | Toyota Urban Cruiser | 2009–2012 | 6.793 | 45% minder |
| 6 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 31.582 | 42% minder |
| 7 | Mazda MX-30 | 2020–2025 | 2.982 | 41% minder |
| 8 | Mini Countryman (F60) | 2017–2023 | 22.430 | 37% minder |
| 9 | Renault Captur (II) | 2020–2026 | 34.836 | 35% minder |
| 10 | Volkswagen T-Roc | 2018–2025 | 56.888 | 34% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 36 | Citroen C4 Cactus | 2014–2020 | 43.356 | 19% vaker |
| 37 | Jeep Renegade | 2014–2025 | 10.904 | 22% vaker |
| 38 | Volkswagen T-Cross | 2019–2025 | 26.935 | 32% vaker |
| 39 | Nissan Juke (F15) | 2010–2019 | 34.816 | 37% vaker |
| 40 | Opel Mokka (B) | 2021–2026 | 7.953 | 38% vaker |
| 41 | Opel Mokka (A) | 2013–2019 | 64.669 | 39% vaker |
| 42 | Skoda Kamiq | 2020–2026 | 8.782 | 52% vaker |
| 43 | Chevrolet Trax | 2013–2014 | 606 | 58% vaker |
| 44 | Volkswagen Taigo | 2022–2026 | 3.398 | 65% vaker |
| 45 | Seat Arona | 2018–2026 | 20.603 | 76% vaker |
Alle 45 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus UX | 2019–2026 | 2.591 | 85% minder |
| 2 | Toyota Yaris Cross | 2021–2026 | 11.207 | 78% minder |
| 3 | Suzuki Vitara (IV) | 2015–2026 | 38.999 | 61% minder |
| 4 | Suzuki SX4 S-Cross | 2013–2026 | 27.970 | 59% minder |
| 5 | Toyota Urban Cruiser | 2009–2012 | 6.793 | 45% minder |
| 6 | Mini Countryman / Paceman (R60/R61) | 2010–2016 | 31.582 | 42% minder |
| 7 | Mazda MX-30 | 2020–2025 | 2.982 | 41% minder |
| 8 | Mini Countryman (F60) | 2017–2023 | 22.430 | 37% minder |
| 9 | Renault Captur (II) | 2020–2026 | 34.836 | 35% minder |
| 10 | Volkswagen T-Roc | 2018–2025 | 56.888 | 34% minder |
| 11 | Kia Stonic | 2018–2026 | 20.559 | 32% minder |
| 12 | Daihatsu Terios (II) | 2006–2011 | 9.491 | 32% minder |
| 13 | Renault Captur (I) | 2013–2019 | 173.807 | 31% minder |
| 14 | Ford Puma | 2020–2026 | 19.504 | 30% minder |
| 15 | Audi Q2 | 2017–2025 | 24.262 | 30% minder |
| 16 | Suzuki Jimny (IV) | 2018–2020 | 815 | 23% minder |
| 17 | Nissan Juke (F16) | 2020–2026 | 6.358 | 18% minder |
| 18 | Hyundai Bayon | 2021–2026 | 1.929 | 17% minder |
| 19 | Ford EcoSport | 2014–2022 | 23.438 | 16% minder |
| 20 | Suzuki Jimny (III) | 1998–2017 | 10.477 | 15% minder |
| 21 | Hyundai Kona (I) | 2018–2023 | 42.948 | 7% minder |
| 22 | Skoda Yeti | 2010–2017 | 27.507 | 6% minder |
| 23 | Fiat Sedici | 2007–2013 | 5.116 | gemiddeld |
| 24 | Dacia Duster (II) | 2018–2024 | 11.448 | gemiddeld |
| 25 | Mitsubishi ASX (I) | 2010–2020 | 39.443 | gemiddeld |
| 26 | Peugeot 2008 (I) | 2013–2019 | 84.579 | gemiddeld |
| 27 | Mazda CX-3 | 2015–2021 | 38.353 | gemiddeld |
| 28 | Opel Crossland | 2017–2024 | 40.204 | gemiddeld |
| 29 | MG ZS EV | 2019–2025 | 7.309 | gemiddeld |
| 30 | Daihatsu Terios (I) | 1998–2006 | 1.806 | gemiddeld |
| 31 | Fiat 500X | 2015–2024 | 13.626 | gemiddeld |
| 32 | Citroen C3 Aircross (I) | 2017–2024 | 16.639 | gemiddeld |
| 33 | Mitsubishi Pajero Pinin | 2000–2005 | 614 | 5% vaker |
| 34 | Dacia Duster (I) | 2010–2017 | 21.044 | 7% vaker |
| 35 | Peugeot 2008 (II) | 2020–2026 | 27.849 | 17% vaker |
| 36 | Citroen C4 Cactus | 2014–2020 | 43.356 | 19% vaker |
| 37 | Jeep Renegade | 2014–2025 | 10.904 | 22% vaker |
| 38 | Volkswagen T-Cross | 2019–2025 | 26.935 | 32% vaker |
| 39 | Nissan Juke (F15) | 2010–2019 | 34.816 | 37% vaker |
| 40 | Opel Mokka (B) | 2021–2026 | 7.953 | 38% vaker |
| 41 | Opel Mokka (A) | 2013–2019 | 64.669 | 39% vaker |
| 42 | Skoda Kamiq | 2020–2026 | 8.782 | 52% vaker |
| 43 | Chevrolet Trax | 2013–2014 | 606 | 58% vaker |
| 44 | Volkswagen Taigo | 2022–2026 | 3.398 | 65% vaker |
| 45 | Seat Arona | 2018–2026 | 20.603 | 76% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.