Betrouwbaarste middelgrote SUV's van 12–15 jaar volgens de APK
43 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota RAV4 (III), BMW X1 (E84), Honda CR-V (IV).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 11.515 | 45% minder |
| 2 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 12.475 | 38% minder |
| 3 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 1.920 | 36% minder |
| 4 | Mercedes-Benz GLA (X156) | 2014–2019 | 1.121 | 35% minder |
| 5 | Audi Q3 (8U) | 2012–2018 | 7.818 | 32% minder |
| 6 | BMW X3 (F25) | 2011–2017 | 8.674 | 32% minder |
| 7 | Honda CR-V (III) | 2007–2012 | 2.858 | 31% minder |
| 8 | Suzuki Grand Vitara (II) | 2005–2012 | 1.560 | 26% minder |
| 9 | Porsche Macan (95B) | 2014–2023 | 251 | 24% minder |
| 10 | Subaru Forester (III) | 2008–2013 | 3.119 | 20% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 34 | Peugeot 4007 | 2008–2011 | 314 | 36% vaker |
| 35 | Mazda CX-5 (KE) | 2012–2017 | 21.288 | 38% vaker |
| 36 | Opel Antara | 2007–2013 | 801 | 43% vaker |
| 37 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 5.000 | 44% vaker |
| 38 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 11.155 | 47% vaker |
| 39 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 57.943 | 52% vaker |
| 40 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 1.451 | 54% vaker |
| 41 | Nissan X-Trail (T31) | 2008–2013 | 313 | 62% vaker |
| 42 | Jeep Patriot | 2007–2011 | 827 | 62% vaker |
| 43 | Chevrolet Captiva | 2006–2013 | 762 | 80% vaker |
Alle 43 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 11.515 | 45% minder |
| 2 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 12.475 | 38% minder |
| 3 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 1.920 | 36% minder |
| 4 | Mercedes-Benz GLA (X156) | 2014–2019 | 1.121 | 35% minder |
| 5 | Audi Q3 (8U) | 2012–2018 | 7.818 | 32% minder |
| 6 | BMW X3 (F25) | 2011–2017 | 8.674 | 32% minder |
| 7 | Honda CR-V (III) | 2007–2012 | 2.858 | 31% minder |
| 8 | Suzuki Grand Vitara (II) | 2005–2012 | 1.560 | 26% minder |
| 9 | Porsche Macan (95B) | 2014–2023 | 251 | 24% minder |
| 10 | Subaru Forester (III) | 2008–2013 | 3.119 | 20% minder |
| 11 | Land Rover Freelander 2 | 2007–2014 | 1.273 | 19% minder |
| 12 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 19.311 | 18% minder |
| 13 | Audi Q5 (8R) | 2008–2017 | 13.025 | 15% minder |
| 14 | Ford Kuga (II) | 2013–2019 | 2.683 | 12% minder |
| 15 | Land Rover Range Rover Evoque (I) | 2011–2018 | 6.368 | 12% minder |
| 16 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 28.734 | 10% minder |
| 17 | Volkswagen Tiguan (I) | 2008–2016 | 36.130 | 5% minder |
| 18 | Citroen C4 Aircross | 2012–2015 | 1.297 | gemiddeld |
| 19 | Mercedes-Benz GLK (X204) | 2008–2015 | 3.050 | gemiddeld |
| 20 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 31.461 | gemiddeld |
| 21 | BMW X3 (E83) | 2003–2010 | 724 | gemiddeld |
| 22 | Subaru Forester (IV) | 2013–2019 | 1.365 | gemiddeld |
| 23 | Kia Sportage (II) | 2005–2010 | 2.172 | 5% vaker |
| 24 | Hyundai Tucson (I) | 2004–2010 | 1.520 | 5% vaker |
| 25 | Mitsubishi Outlander (I) | 2003–2009 | 239 | 7% vaker |
| 26 | Ford Kuga (I) | 2009–2012 | 1.554 | 7% vaker |
| 27 | Kia Soul (I) | 2009–2012 | 4.510 | 8% vaker |
| 28 | Subaru XV (I) | 2012–2017 | 1.633 | 10% vaker |
| 29 | Peugeot 3008 (I) | 2009–2016 | 17.334 | 12% vaker |
| 30 | Renault Koleos (I) | 2008–2009 | 370 | 19% vaker |
| 31 | Citroen C-Crosser | 2007–2011 | 416 | 23% vaker |
| 32 | Mitsubishi Outlander (II) | 2007–2012 | 7.239 | 31% vaker |
| 33 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 7.739 | 35% vaker |
| 34 | Peugeot 4007 | 2008–2011 | 314 | 36% vaker |
| 35 | Mazda CX-5 (KE) | 2012–2017 | 21.288 | 38% vaker |
| 36 | Opel Antara | 2007–2013 | 801 | 43% vaker |
| 37 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 5.000 | 44% vaker |
| 38 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 11.155 | 47% vaker |
| 39 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 57.943 | 52% vaker |
| 40 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 1.451 | 54% vaker |
| 41 | Nissan X-Trail (T31) | 2008–2013 | 313 | 62% vaker |
| 42 | Jeep Patriot | 2007–2011 | 827 | 62% vaker |
| 43 | Chevrolet Captiva | 2006–2013 | 762 | 80% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.