Betrouwbaarste middelgrote SUV's volgens de APK
131 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota RAV4 (V), Honda CR-V (V), Kia Sportage (V).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota RAV4 (V) | 2019–2026 | 19.540 | 78% minder |
| 2 | Honda CR-V (V) | 2018–2026 | 2.136 | 72% minder |
| 3 | Kia Sportage (V) | 2022–2026 | 5.190 | 69% minder |
| 4 | Kia Niro (I) | 2016–2022 | 80.966 | 68% minder |
| 5 | Toyota C-HR (I) | 2016–2023 | 53.243 | 68% minder |
| 6 | Mazda CX-60 | 2022–2026 | 703 | 66% minder |
| 7 | Lexus NX (I) | 2014–2021 | 6.737 | 65% minder |
| 8 | BMW iX3 (G08) | 2021–2025 | 4.736 | 65% minder |
| 9 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 17.183 | 64% minder |
| 10 | Toyota Corolla Cross | 2022–2026 | 614 | 61% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 122 | Jaguar I-Pace | 2018–2022 | 3.569 | 55% vaker |
| 123 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 2.199 | 55% vaker |
| 124 | Mercedes-Benz GLC (X253) | 2015–2022 | 30.528 | 58% vaker |
| 125 | Jeep Patriot | 2007–2011 | 1.845 | 58% vaker |
| 126 | Chevrolet Captiva | 2006–2013 | 3.340 | 61% vaker |
| 127 | Land Rover Range Rover Velar | 2017–2026 | 4.894 | 62% vaker |
| 128 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 35.797 | 68% vaker |
| 129 | Skoda Enyaq | 2021–2026 | 11.877 | 74% vaker |
| 130 | Mercedes-Benz EQC | 2019–2024 | 2.503 | 87% vaker |
| 131 | Tesla Model Y | 2021–2026 | 4.191 | 261% vaker |
Alle 131 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota RAV4 (V) | 2019–2026 | 19.540 | 78% minder |
| 2 | Honda CR-V (V) | 2018–2026 | 2.136 | 72% minder |
| 3 | Kia Sportage (V) | 2022–2026 | 5.190 | 69% minder |
| 4 | Kia Niro (I) | 2016–2022 | 80.966 | 68% minder |
| 5 | Toyota C-HR (I) | 2016–2023 | 53.243 | 68% minder |
| 6 | Mazda CX-60 | 2022–2026 | 703 | 66% minder |
| 7 | Lexus NX (I) | 2014–2021 | 6.737 | 65% minder |
| 8 | BMW iX3 (G08) | 2021–2025 | 4.736 | 65% minder |
| 9 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 17.183 | 64% minder |
| 10 | Toyota Corolla Cross | 2022–2026 | 614 | 61% minder |
| 11 | Lynk&Co 01 | 2021–2025 | 16.109 | 61% minder |
| 12 | Honda HR-V (II) | 2015–2021 | 6.487 | 59% minder |
| 13 | Mercedes-Benz EQA | 2021–2026 | 2.573 | 59% minder |
| 14 | Volvo C40 / EC40 | 2021–2026 | 1.127 | 58% minder |
| 15 | Hyundai Tucson (IV) | 2021–2026 | 10.806 | 58% minder |
| 16 | Kia EV6 | 2021–2026 | 4.610 | 57% minder |
| 17 | Honda HR-V (III) | 2022–2026 | 797 | 56% minder |
| 18 | Toyota RAV4 (IV) | 2016–2019 | 18.789 | 53% minder |
| 19 | Kia Niro (II) | 2022–2026 | 3.905 | 53% minder |
| 20 | BMW X4 (G02) | 2018–2025 | 2.462 | 52% minder |
| 21 | Mercedes-Benz GLA (H247) | 2020–2026 | 5.176 | 48% minder |
| 22 | Hyundai Ioniq 5 | 2021–2026 | 4.061 | 46% minder |
| 23 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 6.246 | 42% minder |
| 24 | Hyundai Nexo | 2018–2023 | 870 | 42% minder |
| 25 | Mitsubishi Eclipse Cross | 2018–2025 | 7.627 | 40% minder |
| 26 | Mercedes-Benz EQB | 2022–2026 | 676 | 38% minder |
| 27 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 29.983 | 37% minder |
| 28 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 18.543 | 37% minder |
| 29 | Seat Ateca | 2016–2025 | 23.094 | 35% minder |
| 30 | Mazda CX-30 | 2019–2026 | 11.522 | 34% minder |
| 31 | Audi Q5 (FY) | 2017–2026 | 19.315 | 32% minder |
| 32 | Subaru XV (II) | 2017–2023 | 1.419 | 32% minder |
| 33 | Subaru Forester (V) | 2019–2025 | 1.278 | 32% minder |
| 34 | Ford Mustang Mach-E | 2021–2026 | 4.881 | 30% minder |
| 35 | BMW X3 (F25) | 2011–2017 | 20.604 | 29% minder |
| 36 | Audi Q3 (8U) | 2012–2018 | 24.300 | 29% minder |
| 37 | Audi Q3 (F3) | 2019–2024 | 18.068 | 29% minder |
| 38 | Porsche Macan (95B) | 2014–2023 | 8.016 | 28% minder |
| 39 | Toyota RAV4 (II) | 2000–2006 | 14.943 | 27% minder |
| 40 | BMW X1 (F48) | 2016–2022 | 37.055 | 27% minder |
| 41 | Mercedes-Benz GLA (X156) | 2014–2019 | 20.603 | 27% minder |
| 42 | BMW X2 (F39) | 2018–2023 | 6.448 | 27% minder |
| 43 | Honda CR-V (III) | 2007–2012 | 8.178 | 25% minder |
| 44 | Suzuki Grand Vitara (II) | 2005–2012 | 10.099 | 23% minder |
| 45 | Volkswagen Tiguan (II) | 2016–2023 | 82.850 | 22% minder |
| 46 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 50.999 | 22% minder |
| 47 | Subaru Forester (II) | 2002–2008 | 8.030 | 21% minder |
| 48 | BMW X1 / iX1 (U11) | 2022–2026 | 582 | 20% minder |
| 49 | Volvo XC40 / EX40 | 2018–2026 | 62.006 | 20% minder |
| 50 | Honda HR-V (I) | 2000–2006 | 873 | 19% minder |
| 51 | Kia Soul (III) | 2019–2024 | 1.897 | 16% minder |
| 52 | Honda CR-V (II) | 2002–2007 | 4.538 | 16% minder |
| 53 | Opel Grandland (X) | 2017–2024 | 28.863 | 16% minder |
| 54 | Subaru Forester (III) | 2008–2013 | 4.671 | 15% minder |
| 55 | Kia Soul (II) | 2014–2019 | 626 | 15% minder |
| 56 | Skoda Karoq | 2018–2025 | 19.237 | 15% minder |
| 57 | Volkswagen ID.5 | 2022–2025 | 691 | 14% minder |
| 58 | Audi Q4 e-tron | 2021–2026 | 5.945 | 13% minder |
| 59 | Skoda Kodiaq (I) | 2017–2024 | 21.931 | 13% minder |
| 60 | Land Rover Freelander 2 | 2007–2014 | 2.840 | 13% minder |
| 61 | Mercedes-Benz GLB (X247) | 2020–2025 | 2.983 | 12% minder |
| 62 | Audi Q5 (8R) | 2008–2017 | 26.497 | 11% minder |
| 63 | Cupra Formentor | 2021–2026 | 6.444 | 10% minder |
| 64 | Mercedes-Benz GLK (X204) | 2008–2015 | 5.377 | 10% minder |
| 65 | Mazda CX-5 (KF) | 2017–2026 | 35.695 | 9% minder |
| 66 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 39.412 | 8% minder |
| 67 | Volkswagen Tiguan (I) | 2008–2016 | 65.530 | gemiddeld |
| 68 | Citroen C4 Aircross | 2012–2015 | 2.331 | gemiddeld |
| 69 | Ford Kuga (II) | 2013–2019 | 33.911 | gemiddeld |
| 70 | Land Rover Range Rover Evoque (I) | 2011–2018 | 18.297 | gemiddeld |
| 71 | Jaguar E-Pace | 2018–2025 | 807 | gemiddeld |
| 72 | Land Rover Range Rover Evoque (II) | 2019–2026 | 4.184 | gemiddeld |
| 73 | Toyota RAV4 (I) | 1994–2000 | 1.687 | gemiddeld |
| 74 | Suzuki Grand Vitara (I) | 1999–2005 | 5.053 | gemiddeld |
| 75 | Renault Arkana | 2021–2025 | 4.537 | gemiddeld |
| 76 | Peugeot 3008 (II) | 2017–2024 | 45.445 | gemiddeld |
| 77 | Subaru Forester (I) | 1998–2003 | 3.209 | gemiddeld |
| 78 | Ford Kuga (I) | 2009–2012 | 2.362 | gemiddeld |
| 79 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 47.142 | gemiddeld |
| 80 | Kia Sportage (II) | 2005–2010 | 18.602 | gemiddeld |
| 81 | Subaru XV (I) | 2012–2017 | 4.058 | gemiddeld |
| 82 | Kia Sportage (IV) | 2016–2021 | 16.660 | gemiddeld |
| 83 | DS 3 Crossback | 2019–2024 | 1.907 | 5% vaker |
| 84 | Honda CR-V (I) | 1997–2002 | 1.274 | 5% vaker |
| 85 | Kia Soul (I) | 2009–2012 | 7.184 | 7% vaker |
| 86 | Land Rover Discovery Sport | 2015–2026 | 5.762 | 8% vaker |
| 87 | Hyundai Tucson (I) | 2004–2010 | 23.861 | 9% vaker |
| 88 | Renault Kadjar | 2015–2022 | 34.493 | 9% vaker |
| 89 | BMW X3 (E83) | 2003–2010 | 11.778 | 10% vaker |
| 90 | DS 7 Crossback | 2018–2025 | 2.483 | 10% vaker |
| 91 | Peugeot 3008 (I) | 2009–2016 | 25.615 | 10% vaker |
| 92 | Renault Koleos (I) | 2008–2009 | 1.863 | 11% vaker |
| 93 | Hyundai Tucson (III) | 2015–2020 | 22.227 | 11% vaker |
| 94 | Land Rover Freelander (I) | 1998–2006 | 2.318 | 12% vaker |
| 95 | Subaru Forester (IV) | 2013–2019 | 7.944 | 12% vaker |
| 96 | Seat Tarraco | 2019–2024 | 5.282 | 13% vaker |
| 97 | Citroen C5 Aircross | 2019–2025 | 9.276 | 13% vaker |
| 98 | Alfa Romeo Stelvio | 2017–2023 | 4.149 | 13% vaker |
| 99 | Jeep Cherokee (KK/KL) | 2008–2019 | 747 | 14% vaker |
| 100 | Ford Kuga (III) | 2020–2026 | 20.895 | 15% vaker |
| 101 | Mitsubishi Outlander (I) | 2003–2009 | 6.993 | 15% vaker |
| 102 | Jeep Compass (II) | 2017–2025 | 7.376 | 21% vaker |
| 103 | Nissan X-Trail (T30) | 2002–2008 | 6.235 | 21% vaker |
| 104 | Peugeot 4007 | 2008–2011 | 1.017 | 23% vaker |
| 105 | Citroen C-Crosser | 2007–2011 | 1.002 | 25% vaker |
| 106 | Jeep Cherokee (KJ) | 2001–2007 | 1.699 | 25% vaker |
| 107 | Mazda CX-5 (KE) | 2012–2017 | 63.417 | 25% vaker |
| 108 | Nissan Qashqai (J12) | 2021–2026 | 6.313 | 26% vaker |
| 109 | Mitsubishi Outlander (II) | 2007–2012 | 11.408 | 29% vaker |
| 110 | Jeep Cherokee (XJ) | 1985–2001 | 2.865 | 29% vaker |
| 111 | Nissan X-Trail (T32) | 2015–2021 | 9.955 | 30% vaker |
| 112 | Volkswagen ID.4 | 2020–2026 | 10.405 | 31% vaker |
| 113 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 123.302 | 31% vaker |
| 114 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 10.927 | 33% vaker |
| 115 | Nissan X-Trail (T31) | 2008–2013 | 1.102 | 41% vaker |
| 116 | Jaguar F-Pace | 2016–2025 | 2.726 | 44% vaker |
| 117 | Opel Antara | 2007–2013 | 3.950 | 44% vaker |
| 118 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 66.385 | 50% vaker |
| 119 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 95.742 | 50% vaker |
| 120 | MG EHS | 2021–2024 | 1.170 | 51% vaker |
| 121 | Peugeot 5008 (II) | 2017–2024 | 20.506 | 51% vaker |
| 122 | Jaguar I-Pace | 2018–2022 | 3.569 | 55% vaker |
| 123 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 2.199 | 55% vaker |
| 124 | Mercedes-Benz GLC (X253) | 2015–2022 | 30.528 | 58% vaker |
| 125 | Jeep Patriot | 2007–2011 | 1.845 | 58% vaker |
| 126 | Chevrolet Captiva | 2006–2013 | 3.340 | 61% vaker |
| 127 | Land Rover Range Rover Velar | 2017–2026 | 4.894 | 62% vaker |
| 128 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 35.797 | 68% vaker |
| 129 | Skoda Enyaq | 2021–2026 | 11.877 | 74% vaker |
| 130 | Mercedes-Benz EQC | 2019–2024 | 2.503 | 87% vaker |
| 131 | Tesla Model Y | 2021–2026 | 4.191 | 261% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.