Betrouwbaarste middelgrote SUV's van 8–11 jaar volgens de APK
60 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: BMW X3 (G01), Kia Niro (I), Toyota C-HR (I).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 1.670 | 67% minder |
| 2 | Kia Niro (I) | 2016–2022 | 20.049 | 65% minder |
| 3 | Toyota C-HR (I) | 2016–2023 | 18.639 | 62% minder |
| 4 | Lexus NX (I) | 2014–2021 | 5.028 | 62% minder |
| 5 | Honda HR-V (II) | 2015–2021 | 4.410 | 58% minder |
| 6 | Toyota RAV4 (IV) | 2016–2019 | 13.575 | 50% minder |
| 7 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 4.136 | 45% minder |
| 8 | Seat Ateca | 2016–2025 | 8.582 | 41% minder |
| 9 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 4.829 | 41% minder |
| 10 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 5.675 | 39% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 51 | Peugeot 5008 (II) | 2017–2024 | 4.681 | 34% vaker |
| 52 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 79.697 | 37% vaker |
| 53 | Jaguar I-Pace | 2018–2022 | 363 | 43% vaker |
| 54 | Jaguar F-Pace | 2016–2025 | 1.285 | 44% vaker |
| 55 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 6.600 | 51% vaker |
| 56 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 44.590 | 57% vaker |
| 57 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 381 | 67% vaker |
| 58 | Mercedes-Benz GLC (X253) | 2015–2022 | 13.959 | 69% vaker |
| 59 | Land Rover Range Rover Velar | 2017–2026 | 1.081 | 70% vaker |
| 60 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 5.711 | 124% vaker |
Alle 60 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW X3 (G01) | 2018–2024 | 1.670 | 67% minder |
| 2 | Kia Niro (I) | 2016–2022 | 20.049 | 65% minder |
| 3 | Toyota C-HR (I) | 2016–2023 | 18.639 | 62% minder |
| 4 | Lexus NX (I) | 2014–2021 | 5.028 | 62% minder |
| 5 | Honda HR-V (II) | 2015–2021 | 4.410 | 58% minder |
| 6 | Toyota RAV4 (IV) | 2016–2019 | 13.575 | 50% minder |
| 7 | Honda CR-V (IV) | 2012–2018 | 4.136 | 45% minder |
| 8 | Seat Ateca | 2016–2025 | 8.582 | 41% minder |
| 9 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 4.829 | 41% minder |
| 10 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 5.675 | 39% minder |
| 11 | Skoda Karoq | 2018–2025 | 1.757 | 37% minder |
| 12 | BMW X2 (F39) | 2018–2023 | 878 | 34% minder |
| 13 | Skoda Kodiaq (I) | 2017–2024 | 3.543 | 34% minder |
| 14 | BMW X1 (F48) | 2016–2022 | 17.277 | 31% minder |
| 15 | Audi Q5 (FY) | 2017–2026 | 4.803 | 29% minder |
| 16 | Volkswagen Tiguan (II) | 2016–2023 | 32.493 | 28% minder |
| 17 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 25.429 | 27% minder |
| 18 | Mercedes-Benz GLA (X156) | 2014–2019 | 15.325 | 26% minder |
| 19 | BMW X3 (F25) | 2011–2017 | 11.192 | 26% minder |
| 20 | Audi Q3 (8U) | 2012–2018 | 14.955 | 26% minder |
| 21 | Mitsubishi Eclipse Cross | 2018–2025 | 1.335 | 24% minder |
| 22 | Subaru XV (II) | 2017–2023 | 381 | 23% minder |
| 23 | Porsche Macan (95B) | 2014–2023 | 5.057 | 20% minder |
| 24 | Volkswagen Tiguan (I) | 2008–2016 | 16.930 | 18% minder |
| 25 | Opel Grandland (X) | 2017–2024 | 3.709 | 15% minder |
| 26 | Kia Soul (II) | 2014–2019 | 504 | 15% minder |
| 27 | Land Rover Freelander 2 | 2007–2014 | 288 | 11% minder |
| 28 | Mercedes-Benz GLK (X204) | 2008–2015 | 891 | 11% minder |
| 29 | Mazda CX-5 (KF) | 2017–2026 | 10.472 | 10% minder |
| 30 | Ford Kuga (II) | 2013–2019 | 22.720 | 7% minder |
| 31 | Audi Q5 (8R) | 2008–2017 | 8.703 | 6% minder |
| 32 | Peugeot 3008 (II) | 2017–2024 | 14.703 | 6% minder |
| 33 | Peugeot 3008 (I) | 2009–2016 | 4.883 | 5% minder |
| 34 | Citroen C4 Aircross | 2012–2015 | 1.034 | gemiddeld |
| 35 | Jeep Cherokee (KK/KL) | 2008–2019 | 469 | gemiddeld |
| 36 | Subaru XV (I) | 2012–2017 | 2.353 | gemiddeld |
| 37 | Land Rover Range Rover Evoque (I) | 2011–2018 | 9.998 | gemiddeld |
| 38 | Land Rover Discovery Sport | 2015–2026 | 3.393 | 5% vaker |
| 39 | Alfa Romeo Stelvio | 2017–2023 | 1.603 | 5% vaker |
| 40 | Kia Sportage (IV) | 2016–2021 | 11.823 | 8% vaker |
| 41 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 8.003 | 15% vaker |
| 42 | Subaru Forester (IV) | 2013–2019 | 5.717 | 15% vaker |
| 43 | Mazda CX-5 (KE) | 2012–2017 | 41.224 | 17% vaker |
| 44 | Hyundai Tucson (III) | 2015–2020 | 16.119 | 18% vaker |
| 45 | Renault Kadjar | 2015–2022 | 20.689 | 18% vaker |
| 46 | Volvo XC40 / EX40 | 2018–2026 | 2.890 | 21% vaker |
| 47 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 2.792 | 24% vaker |
| 48 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 14.751 | 25% vaker |
| 49 | Nissan X-Trail (T32) | 2015–2021 | 6.492 | 30% vaker |
| 50 | Jeep Compass (II) | 2017–2025 | 1.075 | 32% vaker |
| 51 | Peugeot 5008 (II) | 2017–2024 | 4.681 | 34% vaker |
| 52 | Nissan Qashqai (J11) | 2014–2021 | 79.697 | 37% vaker |
| 53 | Jaguar I-Pace | 2018–2022 | 363 | 43% vaker |
| 54 | Jaguar F-Pace | 2016–2025 | 1.285 | 44% vaker |
| 55 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 6.600 | 51% vaker |
| 56 | Mitsubishi Outlander (III) | 2013–2026 | 44.590 | 57% vaker |
| 57 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 381 | 67% vaker |
| 58 | Mercedes-Benz GLC (X253) | 2015–2022 | 13.959 | 69% vaker |
| 59 | Land Rover Range Rover Velar | 2017–2026 | 1.081 | 70% vaker |
| 60 | Volvo XC60 (II) | 2017–2026 | 5.711 | 124% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.