Betrouwbaarste middelgrote SUV's van 16 jaar en ouder volgens de APK
42 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota RAV4 (III), Kia Sportage (III), Hyundai ix35.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 12.643 | 32% minder |
| 2 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 926 | 29% minder |
| 3 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 2.669 | 29% minder |
| 4 | Toyota RAV4 (II) | 2000–2006 | 14.943 | 27% minder |
| 5 | Honda CR-V (III) | 2007–2012 | 5.302 | 23% minder |
| 6 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 1.232 | 22% minder |
| 7 | Suzuki Grand Vitara (II) | 2005–2012 | 8.431 | 22% minder |
| 8 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 3.937 | 22% minder |
| 9 | Subaru Forester (II) | 2002–2008 | 8.016 | 21% minder |
| 10 | Mercedes-Benz GLK (X204) | 2008–2015 | 1.434 | 20% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 33 | Mitsubishi Outlander (II) | 2007–2012 | 4.071 | 25% vaker |
| 34 | Jeep Cherokee (KJ) | 2001–2007 | 1.699 | 25% vaker |
| 35 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 370 | 27% vaker |
| 36 | Jeep Cherokee (XJ) | 1985–2001 | 2.865 | 29% vaker |
| 37 | Nissan X-Trail (T31) | 2008–2013 | 764 | 31% vaker |
| 38 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 365 | 43% vaker |
| 39 | Opel Antara | 2007–2013 | 3.095 | 44% vaker |
| 40 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 31.199 | 47% vaker |
| 41 | Jeep Patriot | 2007–2011 | 1.018 | 54% vaker |
| 42 | Chevrolet Captiva | 2006–2013 | 2.536 | 56% vaker |
Alle 42 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota RAV4 (III) | 2006–2017 | 12.643 | 32% minder |
| 2 | Kia Sportage (III) | 2010–2016 | 926 | 29% minder |
| 3 | Hyundai ix35 | 2010–2015 | 2.669 | 29% minder |
| 4 | Toyota RAV4 (II) | 2000–2006 | 14.943 | 27% minder |
| 5 | Honda CR-V (III) | 2007–2012 | 5.302 | 23% minder |
| 6 | BMW X1 (E84) | 2010–2015 | 1.232 | 22% minder |
| 7 | Suzuki Grand Vitara (II) | 2005–2012 | 8.431 | 22% minder |
| 8 | Volvo XC60 (I) | 2009–2017 | 3.937 | 22% minder |
| 9 | Subaru Forester (II) | 2002–2008 | 8.016 | 21% minder |
| 10 | Mercedes-Benz GLK (X204) | 2008–2015 | 1.434 | 20% minder |
| 11 | Honda HR-V (I) | 2000–2006 | 873 | 18% minder |
| 12 | Honda CR-V (II) | 2002–2007 | 4.538 | 16% minder |
| 13 | Land Rover Freelander 2 | 2007–2014 | 1.279 | 8% minder |
| 14 | Audi Q5 (8R) | 2008–2017 | 4.559 | 7% minder |
| 15 | Subaru Forester (III) | 2008–2013 | 1.416 | 5% minder |
| 16 | Ford Kuga (I) | 2009–2012 | 791 | gemiddeld |
| 17 | Toyota RAV4 (I) | 1994–2000 | 1.687 | gemiddeld |
| 18 | Suzuki Grand Vitara (I) | 1999–2005 | 5.053 | gemiddeld |
| 19 | Subaru Forester (I) | 1998–2003 | 3.209 | gemiddeld |
| 20 | Kia Sportage (II) | 2005–2010 | 16.430 | gemiddeld |
| 21 | Kia Soul (I) | 2009–2012 | 2.613 | 5% vaker |
| 22 | Honda CR-V (I) | 1997–2002 | 1.274 | 5% vaker |
| 23 | Volkswagen Tiguan (I) | 2008–2016 | 12.462 | 5% vaker |
| 24 | Renault Koleos (I) | 2008–2009 | 1.485 | 9% vaker |
| 25 | Hyundai Tucson (I) | 2004–2010 | 22.341 | 9% vaker |
| 26 | BMW X3 (E83) | 2003–2010 | 11.054 | 10% vaker |
| 27 | Land Rover Freelander (I) | 1998–2006 | 2.318 | 12% vaker |
| 28 | Peugeot 3008 (I) | 2009–2016 | 3.371 | 13% vaker |
| 29 | Mitsubishi Outlander (I) | 2003–2009 | 6.754 | 15% vaker |
| 30 | Peugeot 4007 | 2008–2011 | 703 | 17% vaker |
| 31 | Nissan X-Trail (T30) | 2002–2008 | 6.223 | 21% vaker |
| 32 | Citroen C-Crosser | 2007–2011 | 585 | 24% vaker |
| 33 | Mitsubishi Outlander (II) | 2007–2012 | 4.071 | 25% vaker |
| 34 | Jeep Cherokee (KJ) | 2001–2007 | 1.699 | 25% vaker |
| 35 | Peugeot 5008 (I) | 2010–2016 | 370 | 27% vaker |
| 36 | Jeep Cherokee (XJ) | 1985–2001 | 2.865 | 29% vaker |
| 37 | Nissan X-Trail (T31) | 2008–2013 | 764 | 31% vaker |
| 38 | Jeep Compass (I) | 2007–2015 | 365 | 43% vaker |
| 39 | Opel Antara | 2007–2013 | 3.095 | 44% vaker |
| 40 | Nissan Qashqai (J10) | 2007–2013 | 31.199 | 47% vaker |
| 41 | Jeep Patriot | 2007–2011 | 1.018 | 54% vaker |
| 42 | Chevrolet Captiva | 2006–2013 | 2.536 | 56% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.