Betrouwbaarste middenklassers van 12–15 jaar volgens de APK
39 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota Avensis (III), Lexus IS (XE20), Lexus IS (XE30).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 12.985 | 48% minder |
| 2 | Lexus IS (XE20) | 2006–2012 | 1.070 | 47% minder |
| 3 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 1.009 | 33% minder |
| 4 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 16.923 | 31% minder |
| 5 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 4.537 | 30% minder |
| 6 | Toyota Avensis (II) | 2003–2009 | 328 | 25% minder |
| 7 | Suzuki Kizashi | 2010–2014 | 608 | 24% minder |
| 8 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 25.105 | 23% minder |
| 9 | Volvo S40 (II) | 2004–2012 | 1.808 | 23% minder |
| 10 | Honda Accord (VIII) | 2008–2014 | 1.715 | 22% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 30 | Renault Laguna (III) | 2007–2014 | 3.148 | 17% vaker |
| 31 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 4.956 | 18% vaker |
| 32 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 1.457 | 19% vaker |
| 33 | Opel Vectra (C) | 2002–2009 | 497 | 20% vaker |
| 34 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 9.143 | 21% vaker |
| 35 | Seat Exeo | 2009–2012 | 1.544 | 22% vaker |
| 36 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 2.634 | 22% vaker |
| 37 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 3.894 | 29% vaker |
| 38 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 6.717 | 35% vaker |
| 39 | Alfa Romeo 159 | 2006–2012 | 1.975 | 46% vaker |
Alle 39 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 12.985 | 48% minder |
| 2 | Lexus IS (XE20) | 2006–2012 | 1.070 | 47% minder |
| 3 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 1.009 | 33% minder |
| 4 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 16.923 | 31% minder |
| 5 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 4.537 | 30% minder |
| 6 | Toyota Avensis (II) | 2003–2009 | 328 | 25% minder |
| 7 | Suzuki Kizashi | 2010–2014 | 608 | 24% minder |
| 8 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 25.105 | 23% minder |
| 9 | Volvo S40 (II) | 2004–2012 | 1.808 | 23% minder |
| 10 | Honda Accord (VIII) | 2008–2014 | 1.715 | 22% minder |
| 11 | Subaru Legacy / Outback (V) | 2009–2015 | 999 | 21% minder |
| 12 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 30.780 | 20% minder |
| 13 | Saab 9-3 (II) | 2003–2011 | 4.227 | 14% minder |
| 14 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 5.776 | 12% minder |
| 15 | Kia Optima (TF) | 2013–2015 | 395 | 11% minder |
| 16 | BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) | 2005–2012 | 22.795 | 8% minder |
| 17 | Mercedes-Benz C-Klasse (W204) | 2007–2016 | 32.592 | 7% minder |
| 18 | Mazda 6 (GH) | 2008–2012 | 6.551 | 5% minder |
| 19 | Mazda 6 (GJ/GL) | 2012–2023 | 3.108 | 5% minder |
| 20 | Mercedes-Benz C-Klasse Sportcoupé / CLC (CL203) | 2001–2011 | 457 | gemiddeld |
| 21 | Ford Mondeo (IV) | 2007–2014 | 13.200 | gemiddeld |
| 22 | Peugeot 407 | 2004–2010 | 449 | gemiddeld |
| 23 | Volvo V60 (I) | 2011–2018 | 23.543 | gemiddeld |
| 24 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 35.794 | gemiddeld |
| 25 | Volvo S60 (I) | 2001–2009 | 902 | 5% vaker |
| 26 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 3.190 | 8% vaker |
| 27 | Volkswagen Passat (B6) | 2005–2010 | 5.586 | 9% vaker |
| 28 | Volkswagen Passat (B7) | 2011–2014 | 24.096 | 16% vaker |
| 29 | Opel Insignia (A) | 2009–2016 | 17.780 | 16% vaker |
| 30 | Renault Laguna (III) | 2007–2014 | 3.148 | 17% vaker |
| 31 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 4.956 | 18% vaker |
| 32 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 1.457 | 19% vaker |
| 33 | Opel Vectra (C) | 2002–2009 | 497 | 20% vaker |
| 34 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 9.143 | 21% vaker |
| 35 | Seat Exeo | 2009–2012 | 1.544 | 22% vaker |
| 36 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 2.634 | 22% vaker |
| 37 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 3.894 | 29% vaker |
| 38 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 6.717 | 35% vaker |
| 39 | Alfa Romeo 159 | 2006–2012 | 1.975 | 46% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.