Betrouwbaarste middenklassers volgens de APK
107 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: BMW 4-serie Gran Coupé / i4 (G26), Lexus IS (XE20), Toyota Avensis (III).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW 4-serie Gran Coupé / i4 (G26) | 2022–2026 | 2.496 | 56% minder |
| 2 | Lexus IS (XE20) | 2006–2012 | 4.681 | 49% minder |
| 3 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 22.175 | 45% minder |
| 4 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 5.358 | 44% minder |
| 5 | BMW 4-serie (G22/G23) | 2020–2026 | 1.664 | 42% minder |
| 6 | Subaru Legacy / Outback (VI) | 2015–2021 | 2.517 | 35% minder |
| 7 | Audi A5 (F5) | 2016–2024 | 14.347 | 34% minder |
| 8 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 29.231 | 28% minder |
| 9 | Toyota Avensis (II) | 2003–2009 | 16.324 | 28% minder |
| 10 | Toyota Camry | 1997–2003 | 1.197 | 26% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 98 | Chevrolet Epica | 2005–2010 | 788 | 24% vaker |
| 99 | Renault Laguna (II) | 2001–2008 | 3.663 | 25% vaker |
| 100 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 2.433 | 28% vaker |
| 101 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 5.631 | 29% vaker |
| 102 | Alfa Romeo 156 | 1998–2006 | 2.233 | 32% vaker |
| 103 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 72.454 | 33% vaker |
| 104 | Renault Talisman | 2016–2022 | 7.271 | 36% vaker |
| 105 | Alfa Romeo 159 | 2006–2012 | 5.780 | 47% vaker |
| 106 | Peugeot 508 (II) | 2019–2025 | 4.325 | 49% vaker |
| 107 | Tesla Model 3 | 2019–2026 | 48.193 | 108% vaker |
Alle 107 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BMW 4-serie Gran Coupé / i4 (G26) | 2022–2026 | 2.496 | 56% minder |
| 2 | Lexus IS (XE20) | 2006–2012 | 4.681 | 49% minder |
| 3 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 22.175 | 45% minder |
| 4 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 5.358 | 44% minder |
| 5 | BMW 4-serie (G22/G23) | 2020–2026 | 1.664 | 42% minder |
| 6 | Subaru Legacy / Outback (VI) | 2015–2021 | 2.517 | 35% minder |
| 7 | Audi A5 (F5) | 2016–2024 | 14.347 | 34% minder |
| 8 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 29.231 | 28% minder |
| 9 | Toyota Avensis (II) | 2003–2009 | 16.324 | 28% minder |
| 10 | Toyota Camry | 1997–2003 | 1.197 | 26% minder |
| 11 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 26.226 | 26% minder |
| 12 | Audi A4 (B9) | 2016–2024 | 35.768 | 24% minder |
| 13 | Honda Accord (VIII) | 2008–2014 | 2.896 | 23% minder |
| 14 | Suzuki Kizashi | 2010–2014 | 701 | 23% minder |
| 15 | Volvo S40 (II) | 2004–2012 | 13.394 | 20% minder |
| 16 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 85.671 | 20% minder |
| 17 | Lexus IS (XE10) | 1999–2005 | 1.850 | 18% minder |
| 18 | Subaru Legacy / Outback (V) | 2009–2015 | 1.287 | 17% minder |
| 19 | Saab 9-3 (II) | 2003–2011 | 35.458 | 17% minder |
| 20 | BMW 3-serie (G20/G21) | 2019–2026 | 25.174 | 16% minder |
| 21 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 10.077 | 14% minder |
| 22 | Saab 9-3 (I) | 1998–2003 | 13.847 | 14% minder |
| 23 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 56.366 | 13% minder |
| 24 | Toyota Avensis (I) | 1998–2003 | 3.303 | 13% minder |
| 25 | BMW 3-serie (E30) | 1983–1990 | 3.632 | 13% minder |
| 26 | Honda Accord (VII) | 2003–2008 | 2.606 | 10% minder |
| 27 | Mazda 626 (GF) | 1997–2003 | 1.384 | 9% minder |
| 28 | Mercedes-Benz C-Klasse (W204) | 2007–2016 | 60.838 | 8% minder |
| 29 | Kia Optima (TF) | 2013–2015 | 1.016 | 8% minder |
| 30 | Mercedes-Benz C-Klasse (W206) | 2021–2026 | 3.943 | 7% minder |
| 31 | Mercedes-Benz CLK (C209) | 2002–2009 | 7.045 | 7% minder |
| 32 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 81.348 | 6% minder |
| 33 | Subaru Legacy / Outback (IV) | 2004–2009 | 2.719 | 6% minder |
| 34 | Opel Omega (B) | 1999–2004 | 652 | 6% minder |
| 35 | Mercedes-Benz CLK (C208) | 1997–2003 | 4.078 | 5% minder |
| 36 | Peugeot 406 | 2000–2004 | 1.379 | 5% minder |
| 37 | Volvo S60 (I) | 2001–2009 | 19.462 | 5% minder |
| 38 | Audi A4 Cabriolet (B6/B7) | 2002–2009 | 6.914 | 5% minder |
| 39 | Kia Optima (JF) | 2016–2020 | 1.607 | 5% minder |
| 40 | Volkswagen Arteon | 2017–2024 | 4.615 | 5% minder |
| 41 | Ford Sierra | 1983–1993 | 541 | gemiddeld |
| 42 | Mazda 6 (GJ/GL) | 2012–2023 | 12.825 | gemiddeld |
| 43 | Ford Mondeo (IV) | 2007–2014 | 27.205 | gemiddeld |
| 44 | Volvo V60 (II) | 2018–2026 | 25.449 | gemiddeld |
| 45 | Mazda 6 (GG) | 2002–2008 | 7.136 | gemiddeld |
| 46 | Volkswagen Passat (B8) | 2015–2025 | 66.187 | gemiddeld |
| 47 | Ford Mondeo (V) | 2015–2022 | 13.171 | gemiddeld |
| 48 | Rover 75 | 1999–2006 | 1.399 | gemiddeld |
| 49 | Jaguar XE | 2015–2021 | 2.397 | gemiddeld |
| 50 | Opel Ascona | 1972–1988 | 726 | gemiddeld |
| 51 | Subaru Legacy / Outback (III) | 1999–2005 | 700 | gemiddeld |
| 52 | Mercedes-Benz C-Klasse Sportcoupé / CLC (CL203) | 2001–2011 | 1.174 | gemiddeld |
| 53 | Volvo V60 (I) | 2011–2018 | 69.296 | gemiddeld |
| 54 | Mazda 6 (GH) | 2008–2012 | 12.691 | gemiddeld |
| 55 | Opel Insignia (B) | 2017–2022 | 8.667 | gemiddeld |
| 56 | Ford Mondeo (III) | 2001–2007 | 10.495 | gemiddeld |
| 57 | DS 5 | 2015–2019 | 825 | gemiddeld |
| 58 | Jaguar X-Type | 2001–2008 | 2.382 | gemiddeld |
| 59 | Volvo V70 / XC70 (II) | 2000–2007 | 65.395 | gemiddeld |
| 60 | Alfa Romeo Giulia (952) | 2016–2024 | 5.587 | gemiddeld |
| 61 | Hyundai Sonata (NF) | 2005–2010 | 520 | gemiddeld |
| 62 | Opel Vectra (B) | 1996–2002 | 2.314 | gemiddeld |
| 63 | Mercedes-Benz C-Klasse (W202) | 1993–2000 | 4.530 | gemiddeld |
| 64 | Peugeot 504 | 1969–1983 | 582 | 5% vaker |
| 65 | BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) | 2005–2012 | 79.320 | 6% vaker |
| 66 | Mitsubishi Carisma | 1996–2005 | 2.667 | 7% vaker |
| 67 | Volvo 850 | 1992–1997 | 5.269 | 8% vaker |
| 68 | Nissan Primera (P11) | 1996–2002 | 1.065 | 8% vaker |
| 69 | Citroen C5 (I) | 2001–2008 | 7.194 | 9% vaker |
| 70 | Saab 900 | 1981–1997 | 4.676 | 9% vaker |
| 71 | Mercedes-Benz C-Klasse (W203) | 2000–2007 | 25.649 | 10% vaker |
| 72 | Audi A4 (B6/B7) | 2001–2008 | 22.456 | 10% vaker |
| 73 | Renault Laguna (III) | 2007–2014 | 6.733 | 11% vaker |
| 74 | Mercedes-Benz 190 (W201) | 1983–1993 | 3.805 | 11% vaker |
| 75 | Volvo S40 / V40 (I) | 1997–2005 | 15.143 | 12% vaker |
| 76 | Volvo S60 (III) | 2019–2024 | 3.223 | 12% vaker |
| 77 | Opel Insignia (A) | 2009–2016 | 31.944 | 13% vaker |
| 78 | Skoda Superb (III) | 2015–2024 | 16.865 | 14% vaker |
| 79 | Nissan Primera (P12) | 2002–2008 | 2.854 | 14% vaker |
| 80 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 5.509 | 14% vaker |
| 81 | BMW 3-serie (E36) | 1991–1999 | 8.390 | 15% vaker |
| 82 | Volkswagen Passat (B7) | 2011–2014 | 28.356 | 15% vaker |
| 83 | Volvo 240 | 1975–1993 | 5.375 | 15% vaker |
| 84 | BMW 3-serie (E46) | 1998–2005 | 37.160 | 17% vaker |
| 85 | Volvo V70 / S70 (I) | 1997–2000 | 13.140 | 17% vaker |
| 86 | Opel Vectra (C) | 2002–2009 | 13.479 | 17% vaker |
| 87 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 7.076 | 17% vaker |
| 88 | Seat Exeo | 2009–2012 | 1.967 | 17% vaker |
| 89 | Volkswagen Passat (B5) | 1997–2005 | 6.707 | 18% vaker |
| 90 | Volkswagen Passat (B6) | 2005–2010 | 22.319 | 18% vaker |
| 91 | Peugeot 407 | 2004–2010 | 6.422 | 18% vaker |
| 92 | Fiat Croma (II) | 2005–2010 | 1.570 | 19% vaker |
| 93 | Volvo 740 | 1984–1991 | 1.277 | 20% vaker |
| 94 | Polestar 2 | 2020–2026 | 8.948 | 22% vaker |
| 95 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 13.535 | 23% vaker |
| 96 | Audi A4 (B5) | 1995–2001 | 4.081 | 23% vaker |
| 97 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 12.503 | 23% vaker |
| 98 | Chevrolet Epica | 2005–2010 | 788 | 24% vaker |
| 99 | Renault Laguna (II) | 2001–2008 | 3.663 | 25% vaker |
| 100 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 2.433 | 28% vaker |
| 101 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 5.631 | 29% vaker |
| 102 | Alfa Romeo 156 | 1998–2006 | 2.233 | 32% vaker |
| 103 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 72.454 | 33% vaker |
| 104 | Renault Talisman | 2016–2022 | 7.271 | 36% vaker |
| 105 | Alfa Romeo 159 | 2006–2012 | 5.780 | 47% vaker |
| 106 | Peugeot 508 (II) | 2019–2025 | 4.325 | 49% vaker |
| 107 | Tesla Model 3 | 2019–2026 | 48.193 | 108% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.