Betrouwbaarste middenklassers van 16 jaar en ouder volgens de APK
73 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus IS (XE20), Toyota Avensis (III), Toyota Avensis (II).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus IS (XE20) | 2006–2012 | 3.593 | 48% minder |
| 2 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 4.385 | 41% minder |
| 3 | Toyota Avensis (II) | 2003–2009 | 15.996 | 28% minder |
| 4 | Toyota Camry | 1997–2003 | 1.197 | 25% minder |
| 5 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 265 | 25% minder |
| 6 | Honda Accord (VIII) | 2008–2014 | 1.030 | 24% minder |
| 7 | Volvo S40 (II) | 2004–2012 | 11.576 | 20% minder |
| 8 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 21.242 | 19% minder |
| 9 | Lexus IS (XE10) | 1999–2005 | 1.850 | 18% minder |
| 10 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 5.060 | 17% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 64 | Fiat Croma (II) | 2005–2010 | 1.371 | 18% vaker |
| 65 | Peugeot 407 | 2004–2010 | 5.973 | 19% vaker |
| 66 | Volvo 740 | 1984–1991 | 1.277 | 19% vaker |
| 67 | Volkswagen Passat (B6) | 2005–2010 | 16.651 | 20% vaker |
| 68 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 1.873 | 21% vaker |
| 69 | Audi A4 (B5) | 1995–2001 | 4.080 | 23% vaker |
| 70 | Chevrolet Epica | 2005–2010 | 742 | 23% vaker |
| 71 | Renault Laguna (II) | 2001–2008 | 3.655 | 24% vaker |
| 72 | Alfa Romeo 156 | 1998–2006 | 2.231 | 32% vaker |
| 73 | Alfa Romeo 159 | 2006–2012 | 3.783 | 46% vaker |
Alle 73 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus IS (XE20) | 2006–2012 | 3.593 | 48% minder |
| 2 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 4.385 | 41% minder |
| 3 | Toyota Avensis (II) | 2003–2009 | 15.996 | 28% minder |
| 4 | Toyota Camry | 1997–2003 | 1.197 | 25% minder |
| 5 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 265 | 25% minder |
| 6 | Honda Accord (VIII) | 2008–2014 | 1.030 | 24% minder |
| 7 | Volvo S40 (II) | 2004–2012 | 11.576 | 20% minder |
| 8 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 21.242 | 19% minder |
| 9 | Lexus IS (XE10) | 1999–2005 | 1.850 | 18% minder |
| 10 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 5.060 | 17% minder |
| 11 | Saab 9-3 (II) | 2003–2011 | 31.186 | 17% minder |
| 12 | Saab 9-3 (I) | 1998–2003 | 13.847 | 14% minder |
| 13 | Toyota Avensis (I) | 1998–2003 | 3.303 | 13% minder |
| 14 | BMW 3-serie (E30) | 1983–1990 | 3.632 | 13% minder |
| 15 | Ford Mondeo (IV) | 2007–2014 | 11.765 | 10% minder |
| 16 | Honda Accord (VII) | 2003–2008 | 2.595 | 10% minder |
| 17 | Mercedes-Benz C-Klasse (W204) | 2007–2016 | 23.322 | 9% minder |
| 18 | Mazda 626 (GF) | 1997–2003 | 1.384 | 8% minder |
| 19 | Mercedes-Benz CLK (C209) | 2002–2009 | 6.947 | 7% minder |
| 20 | Volvo S60 (I) | 2001–2009 | 18.560 | 6% minder |
| 21 | Subaru Legacy / Outback (IV) | 2004–2009 | 2.627 | 5% minder |
| 22 | Mercedes-Benz CLK (C208) | 1997–2003 | 4.078 | 5% minder |
| 23 | Peugeot 406 | 2000–2004 | 1.379 | 5% minder |
| 24 | Opel Omega (B) | 1999–2004 | 652 | 5% minder |
| 25 | Audi A4 Cabriolet (B6/B7) | 2002–2009 | 6.827 | 5% minder |
| 26 | Ford Sierra | 1983–1993 | 541 | gemiddeld |
| 27 | Mazda 6 (GG) | 2002–2008 | 7.095 | gemiddeld |
| 28 | Rover 75 | 1999–2006 | 1.399 | gemiddeld |
| 29 | Opel Ascona | 1972–1988 | 726 | gemiddeld |
| 30 | Subaru Legacy / Outback (III) | 1999–2005 | 700 | gemiddeld |
| 31 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 385 | gemiddeld |
| 32 | Mercedes-Benz C-Klasse Sportcoupé / CLC (CL203) | 2001–2011 | 717 | gemiddeld |
| 33 | Ford Mondeo (III) | 2001–2007 | 10.491 | gemiddeld |
| 34 | Jaguar X-Type | 2001–2008 | 2.360 | gemiddeld |
| 35 | Volvo V70 / XC70 (II) | 2000–2007 | 65.373 | gemiddeld |
| 36 | Seat Exeo | 2009–2012 | 406 | gemiddeld |
| 37 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 13.598 | gemiddeld |
| 38 | Opel Vectra (B) | 1996–2002 | 2.314 | gemiddeld |
| 39 | Mercedes-Benz C-Klasse (W202) | 1993–2000 | 4.530 | gemiddeld |
| 40 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 4.103 | gemiddeld |
| 41 | Hyundai Sonata (NF) | 2005–2010 | 485 | gemiddeld |
| 42 | Peugeot 504 | 1969–1983 | 582 | 5% vaker |
| 43 | Mazda 6 (GH) | 2008–2012 | 6.071 | 6% vaker |
| 44 | Mitsubishi Carisma | 1996–2005 | 2.667 | 7% vaker |
| 45 | Renault Laguna (III) | 2007–2014 | 3.235 | 7% vaker |
| 46 | Volvo 850 | 1992–1997 | 5.269 | 8% vaker |
| 47 | Nissan Primera (P11) | 1996–2002 | 1.065 | 8% vaker |
| 48 | Citroen C5 (I) | 2001–2008 | 7.188 | 9% vaker |
| 49 | Saab 900 | 1981–1997 | 4.676 | 9% vaker |
| 50 | BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) | 2005–2012 | 56.476 | 9% vaker |
| 51 | Mercedes-Benz C-Klasse (W203) | 2000–2007 | 25.593 | 10% vaker |
| 52 | Audi A4 (B6/B7) | 2001–2008 | 22.426 | 10% vaker |
| 53 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 867 | 11% vaker |
| 54 | Mercedes-Benz 190 (W201) | 1983–1993 | 3.805 | 11% vaker |
| 55 | Opel Insignia (A) | 2009–2016 | 5.184 | 12% vaker |
| 56 | Volvo S40 / V40 (I) | 1997–2005 | 15.143 | 12% vaker |
| 57 | Nissan Primera (P12) | 2002–2008 | 2.851 | 14% vaker |
| 58 | BMW 3-serie (E36) | 1991–1999 | 8.390 | 15% vaker |
| 59 | Volvo 240 | 1975–1993 | 5.375 | 15% vaker |
| 60 | BMW 3-serie (E46) | 1998–2005 | 37.160 | 17% vaker |
| 61 | Volvo V70 / S70 (I) | 1997–2000 | 13.140 | 17% vaker |
| 62 | Opel Vectra (C) | 2002–2009 | 12.982 | 17% vaker |
| 63 | Volkswagen Passat (B5) | 1997–2005 | 6.707 | 18% vaker |
| 64 | Fiat Croma (II) | 2005–2010 | 1.371 | 18% vaker |
| 65 | Peugeot 407 | 2004–2010 | 5.973 | 19% vaker |
| 66 | Volvo 740 | 1984–1991 | 1.277 | 19% vaker |
| 67 | Volkswagen Passat (B6) | 2005–2010 | 16.651 | 20% vaker |
| 68 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 1.873 | 21% vaker |
| 69 | Audi A4 (B5) | 1995–2001 | 4.080 | 23% vaker |
| 70 | Chevrolet Epica | 2005–2010 | 742 | 23% vaker |
| 71 | Renault Laguna (II) | 2001–2008 | 3.655 | 24% vaker |
| 72 | Alfa Romeo 156 | 1998–2006 | 2.231 | 32% vaker |
| 73 | Alfa Romeo 159 | 2006–2012 | 3.783 | 46% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.