Betrouwbaarste middenklassers van 8–11 jaar volgens de APK
37 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus IS (XE30), Toyota Avensis (III), Audi A5 (F5).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 3.611 | 45% minder |
| 2 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 4.244 | 35% minder |
| 3 | Audi A5 (F5) | 2016–2024 | 5.507 | 34% minder |
| 4 | Subaru Legacy / Outback (VI) | 2015–2021 | 1.783 | 34% minder |
| 5 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 7.232 | 34% minder |
| 6 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 16.042 | 27% minder |
| 7 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 11.980 | 27% minder |
| 8 | Audi A4 (B9) | 2016–2024 | 18.852 | 23% minder |
| 9 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 50.403 | 19% minder |
| 10 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 3.572 | 17% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 28 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 442 | 16% vaker |
| 29 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 1.249 | 18% vaker |
| 30 | Ford Mondeo (IV) | 2007–2014 | 2.240 | 20% vaker |
| 31 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 1.665 | 25% vaker |
| 32 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 4.103 | 27% vaker |
| 33 | Renault Talisman | 2016–2022 | 4.512 | 37% vaker |
| 34 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 52.484 | 38% vaker |
| 35 | Volvo V60 (II) | 2018–2026 | 607 | 39% vaker |
| 36 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 970 | 43% vaker |
| 37 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 1.638 | 45% vaker |
Alle 37 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus IS (XE30) | 2013–2020 | 3.611 | 45% minder |
| 2 | Toyota Avensis (III) | 2009–2018 | 4.244 | 35% minder |
| 3 | Audi A5 (F5) | 2016–2024 | 5.507 | 34% minder |
| 4 | Subaru Legacy / Outback (VI) | 2015–2021 | 1.783 | 34% minder |
| 5 | Audi A5 (8T) | 2008–2016 | 7.232 | 34% minder |
| 6 | BMW 4-serie (F32/F33/F36) | 2010–2020 | 16.042 | 27% minder |
| 7 | Audi A4 (B8) | 2008–2015 | 11.980 | 27% minder |
| 8 | Audi A4 (B9) | 2016–2024 | 18.852 | 23% minder |
| 9 | BMW 3-serie (F30/F31) | 2012–2019 | 50.403 | 19% minder |
| 10 | Volvo S60 (II) | 2010–2018 | 3.572 | 17% minder |
| 11 | Volkswagen Arteon | 2017–2024 | 730 | 13% minder |
| 12 | Volkswagen Passat (B8) | 2015–2025 | 43.552 | 7% minder |
| 13 | Kia Optima (TF) | 2013–2015 | 621 | 5% minder |
| 14 | Jaguar XE | 2015–2021 | 1.669 | gemiddeld |
| 15 | Mercedes-Benz C-Klasse (W204) | 2007–2016 | 4.757 | gemiddeld |
| 16 | Kia Optima (JF) | 2016–2020 | 642 | gemiddeld |
| 17 | Alfa Romeo Giulia (952) | 2016–2024 | 2.750 | gemiddeld |
| 18 | Mazda 6 (GJ/GL) | 2012–2023 | 7.282 | gemiddeld |
| 19 | Volvo V70 / XC70 (III) | 2007–2016 | 23.930 | gemiddeld |
| 20 | Opel Insignia (B) | 2017–2022 | 2.860 | gemiddeld |
| 21 | Volvo V60 (I) | 2011–2018 | 40.208 | gemiddeld |
| 22 | Ford Mondeo (V) | 2015–2022 | 8.620 | gemiddeld |
| 23 | Skoda Superb (III) | 2015–2024 | 6.172 | gemiddeld |
| 24 | DS 5 | 2015–2019 | 710 | gemiddeld |
| 25 | Opel Insignia (A) | 2009–2016 | 8.816 | 7% vaker |
| 26 | Renault Laguna (III) | 2007–2014 | 349 | 12% vaker |
| 27 | Volkswagen Passat (B7) | 2011–2014 | 4.144 | 14% vaker |
| 28 | Volkswagen Passat CC / CC | 2008–2015 | 442 | 16% vaker |
| 29 | Skoda Superb (II) | 2009–2015 | 1.249 | 18% vaker |
| 30 | Ford Mondeo (IV) | 2007–2014 | 2.240 | 20% vaker |
| 31 | Hyundai i40 | 2011–2017 | 1.665 | 25% vaker |
| 32 | Peugeot 508 (I) | 2011–2017 | 4.103 | 27% vaker |
| 33 | Renault Talisman | 2016–2022 | 4.512 | 37% vaker |
| 34 | Mercedes-Benz C-Klasse (W205) | 2014–2021 | 52.484 | 38% vaker |
| 35 | Volvo V60 (II) | 2018–2026 | 607 | 39% vaker |
| 36 | Citroen DS5 | 2012–2015 | 970 | 43% vaker |
| 37 | Citroen C5 (II) | 2008–2016 | 1.638 | 45% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.