Betrouwbaarste mini-auto's van 8–11 jaar volgens de APK
30 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Suzuki Celerio, Opel Agila (B), Seat Mii.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Suzuki Celerio | 2015–2020 | 24.649 | 50% minder |
| 2 | Opel Agila (B) | 2008–2014 | 8.704 | 36% minder |
| 3 | Seat Mii | 2012–2021 | 28.944 | 35% minder |
| 4 | Skoda Citigo | 2012–2020 | 26.305 | 34% minder |
| 5 | Toyota Aygo (II) | 2014–2022 | 71.973 | 33% minder |
| 6 | Volkswagen up! | 2012–2023 | 150.592 | 32% minder |
| 7 | Smart ForTwo (C453) | 2015–2023 | 2.773 | 32% minder |
| 8 | Kia Picanto (III) | 2017–2026 | 19.563 | 28% minder |
| 9 | Peugeot 108 | 2014–2021 | 82.076 | 28% minder |
| 10 | Citroen C1 (II) | 2014–2021 | 47.047 | 25% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 21 | Smart ForTwo (451) | 2007–2015 | 1.515 | 10% vaker |
| 22 | Fiat 500e (I) | 2013–2018 | 2.926 | 17% vaker |
| 23 | Hyundai i10 (I) | 2008–2013 | 5.804 | 28% vaker |
| 24 | Ford Ka (II) | 2009–2015 | 12.317 | 31% vaker |
| 25 | Opel Karl | 2015–2019 | 57.623 | 35% vaker |
| 26 | Renault Twingo (II) | 2008–2014 | 11.819 | 39% vaker |
| 27 | Fiat 500 (312) | 2008–2024 | 95.497 | 40% vaker |
| 28 | Chevrolet Spark (M300) | 2010–2013 | 1.000 | 44% vaker |
| 29 | Hyundai i10 (II) | 2014–2020 | 54.455 | 46% vaker |
| 30 | Opel Adam | 2013–2019 | 20.754 | 68% vaker |
Alle 30 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Suzuki Celerio | 2015–2020 | 24.649 | 50% minder |
| 2 | Opel Agila (B) | 2008–2014 | 8.704 | 36% minder |
| 3 | Seat Mii | 2012–2021 | 28.944 | 35% minder |
| 4 | Skoda Citigo | 2012–2020 | 26.305 | 34% minder |
| 5 | Toyota Aygo (II) | 2014–2022 | 71.973 | 33% minder |
| 6 | Volkswagen up! | 2012–2023 | 150.592 | 32% minder |
| 7 | Smart ForTwo (C453) | 2015–2023 | 2.773 | 32% minder |
| 8 | Kia Picanto (III) | 2017–2026 | 19.563 | 28% minder |
| 9 | Peugeot 108 | 2014–2021 | 82.076 | 28% minder |
| 10 | Citroen C1 (II) | 2014–2021 | 47.047 | 25% minder |
| 11 | Peugeot 107 | 2006–2014 | 20.142 | 22% minder |
| 12 | Toyota Aygo (I) | 2006–2014 | 16.916 | 22% minder |
| 13 | Citroen C1 (I) | 2006–2014 | 15.414 | 18% minder |
| 14 | Kia Picanto (II) | 2011–2017 | 91.553 | 12% minder |
| 15 | Suzuki Alto (VII) | 2009–2015 | 17.941 | 12% minder |
| 16 | Renault Twingo (III) | 2014–2026 | 47.992 | 12% minder |
| 17 | Nissan Pixo | 2009–2013 | 1.221 | 6% minder |
| 18 | Mitsubishi Space Star (II) | 2013–2024 | 35.031 | 6% vaker |
| 19 | Smart ForFour (W453) | 2015–2022 | 6.470 | 8% vaker |
| 20 | Fiat Panda (III) | 2012–2026 | 35.039 | 10% vaker |
| 21 | Smart ForTwo (451) | 2007–2015 | 1.515 | 10% vaker |
| 22 | Fiat 500e (I) | 2013–2018 | 2.926 | 17% vaker |
| 23 | Hyundai i10 (I) | 2008–2013 | 5.804 | 28% vaker |
| 24 | Ford Ka (II) | 2009–2015 | 12.317 | 31% vaker |
| 25 | Opel Karl | 2015–2019 | 57.623 | 35% vaker |
| 26 | Renault Twingo (II) | 2008–2014 | 11.819 | 39% vaker |
| 27 | Fiat 500 (312) | 2008–2024 | 95.497 | 40% vaker |
| 28 | Chevrolet Spark (M300) | 2010–2013 | 1.000 | 44% vaker |
| 29 | Hyundai i10 (II) | 2014–2020 | 54.455 | 46% vaker |
| 30 | Opel Adam | 2013–2019 | 20.754 | 68% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.