Betrouwbaarste MPV's tot 7 jaar volgens de APK
37 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Kia Venga, Volkswagen Golf Sportsvan, Toyota Verso.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Kia Venga | 2010–2018 | 1.618 | 58% minder |
| 2 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 4.225 | 42% minder |
| 3 | Toyota Verso | 2009–2017 | 515 | 36% minder |
| 4 | BMW 2-serie Active Tourer (U06) | 2022–2026 | 702 | 27% minder |
| 5 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 370 | 26% minder |
| 6 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 662 | 22% minder |
| 7 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 6.591 | 22% minder |
| 8 | Volkswagen Caddy (V) | 2021–2026 | 508 | 20% minder |
| 9 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 615 | 17% minder |
| 10 | Hyundai ix20 | 2010–2018 | 1.322 | 16% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 28 | Ford Galaxy (IV) | 2015–2020 | 522 | 19% vaker |
| 29 | Mercedes-Benz Citan (I) | 2013–2019 | 428 | 19% vaker |
| 30 | Volkswagen Caddy (IV) | 2015–2020 | 2.593 | 20% vaker |
| 31 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 1.792 | 30% vaker |
| 32 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 1.382 | 32% vaker |
| 33 | Dacia Dokker | 2013–2020 | 1.030 | 35% vaker |
| 34 | Fiat 500L | 2013–2019 | 505 | 46% vaker |
| 35 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 1.612 | 83% vaker |
| 36 | Nissan e-NV200 | 2014–2022 | 452 | 101% vaker |
| 37 | Dacia Jogger | 2022–2026 | 2.554 | 240% vaker |
Alle 37 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Kia Venga | 2010–2018 | 1.618 | 58% minder |
| 2 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 4.225 | 42% minder |
| 3 | Toyota Verso | 2009–2017 | 515 | 36% minder |
| 4 | BMW 2-serie Active Tourer (U06) | 2022–2026 | 702 | 27% minder |
| 5 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 370 | 26% minder |
| 6 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 662 | 22% minder |
| 7 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 6.591 | 22% minder |
| 8 | Volkswagen Caddy (V) | 2021–2026 | 508 | 20% minder |
| 9 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 615 | 17% minder |
| 10 | Hyundai ix20 | 2010–2018 | 1.322 | 16% minder |
| 11 | Renault Scénic (IV) | 2016–2023 | 12.480 | 9% minder |
| 12 | Volkswagen Touran (II) | 2015–2024 | 6.219 | 7% minder |
| 13 | Ford C-Max (II) | 2011–2019 | 3.681 | 5% minder |
| 14 | Ford Tourneo Courier (I) | 2014–2019 | 290 | gemiddeld |
| 15 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 4.094 | gemiddeld |
| 16 | Citroen Berlingo (III) | 2018–2025 | 2.132 | gemiddeld |
| 17 | Seat Alhambra (II) | 2010–2020 | 406 | gemiddeld |
| 18 | BMW 2-serie Gran Tourer (F46) | 2015–2022 | 3.775 | gemiddeld |
| 19 | Ford B-Max | 2012–2018 | 866 | gemiddeld |
| 20 | Renault Kangoo (II) | 2008–2018 | 711 | gemiddeld |
| 21 | Citroen Berlingo (II) | 2008–2018 | 780 | 8% vaker |
| 22 | Peugeot Rifter | 2018–2025 | 1.659 | 9% vaker |
| 23 | Peugeot Partner (II) | 2008–2018 | 807 | 10% vaker |
| 24 | Opel Combo Life (E) | 2018–2026 | 877 | 11% vaker |
| 25 | Ford S-Max (II) | 2015–2020 | 889 | 13% vaker |
| 26 | Mercedes-Benz B-Klasse (W247) | 2019–2025 | 9.670 | 14% vaker |
| 27 | Citroen C4 Picasso / SpaceTourer (II) | 2013–2021 | 6.641 | 16% vaker |
| 28 | Ford Galaxy (IV) | 2015–2020 | 522 | 19% vaker |
| 29 | Mercedes-Benz Citan (I) | 2013–2019 | 428 | 19% vaker |
| 30 | Volkswagen Caddy (IV) | 2015–2020 | 2.593 | 20% vaker |
| 31 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 1.792 | 30% vaker |
| 32 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 1.382 | 32% vaker |
| 33 | Dacia Dokker | 2013–2020 | 1.030 | 35% vaker |
| 34 | Fiat 500L | 2013–2019 | 505 | 46% vaker |
| 35 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 1.612 | 83% vaker |
| 36 | Nissan e-NV200 | 2014–2022 | 452 | 101% vaker |
| 37 | Dacia Jogger | 2022–2026 | 2.554 | 240% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.