Betrouwbaarste MPV's volgens de APK
106 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota Verso-S, Toyota Verso, Volkswagen Golf Sportsvan.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Verso-S | 2011–2015 | 27.702 | 53% minder |
| 2 | Toyota Verso | 2009–2017 | 30.003 | 47% minder |
| 3 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 41.047 | 45% minder |
| 4 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 58.206 | 44% minder |
| 5 | Subaru Trezia | 2011–2014 | 2.043 | 40% minder |
| 6 | Toyota Yaris Verso | 2000–2005 | 15.356 | 39% minder |
| 7 | Toyota Corolla Verso | 2002–2009 | 43.664 | 38% minder |
| 8 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 14.731 | 35% minder |
| 9 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 29.745 | 33% minder |
| 10 | Toyota Avensis Verso | 2001–2006 | 4.342 | 32% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 97 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 7.920 | 36% vaker |
| 98 | Peugeot 807 | 2003–2013 | 1.407 | 38% vaker |
| 99 | Nissan e-NV200 | 2014–2022 | 858 | 44% vaker |
| 100 | Chrysler Grand Voyager (RT) | 2008–2011 | 750 | 46% vaker |
| 101 | Dodge Caliber | 2006–2011 | 2.507 | 49% vaker |
| 102 | Chevrolet Orlando | 2011–2014 | 1.286 | 50% vaker |
| 103 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 7.689 | 50% vaker |
| 104 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 8.256 | 57% vaker |
| 105 | Dodge Journey | 2008–2011 | 749 | 68% vaker |
| 106 | Dacia Jogger | 2022–2026 | 2.554 | 213% vaker |
Alle 106 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Verso-S | 2011–2015 | 27.702 | 53% minder |
| 2 | Toyota Verso | 2009–2017 | 30.003 | 47% minder |
| 3 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 41.047 | 45% minder |
| 4 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 58.206 | 44% minder |
| 5 | Subaru Trezia | 2011–2014 | 2.043 | 40% minder |
| 6 | Toyota Yaris Verso | 2000–2005 | 15.356 | 39% minder |
| 7 | Toyota Corolla Verso | 2002–2009 | 43.664 | 38% minder |
| 8 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 14.731 | 35% minder |
| 9 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 29.745 | 33% minder |
| 10 | Toyota Avensis Verso | 2001–2006 | 4.342 | 32% minder |
| 11 | Ford Fusion | 2003–2011 | 43.387 | 26% minder |
| 12 | Ford B-Max | 2012–2018 | 31.853 | 22% minder |
| 13 | BMW 2-serie Active Tourer (U06) | 2022–2026 | 702 | 22% minder |
| 14 | Daihatsu Materia | 2007–2010 | 4.968 | 21% minder |
| 15 | Ford C-Max (II) | 2011–2019 | 60.009 | 21% minder |
| 16 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 67.132 | 21% minder |
| 17 | Volkswagen Touran (II) | 2015–2024 | 18.800 | 19% minder |
| 18 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 7.948 | 17% minder |
| 19 | Daihatsu YRV | 2001–2006 | 2.399 | 16% minder |
| 20 | Volkswagen Caddy (V) | 2021–2026 | 508 | 16% minder |
| 21 | Seat Alhambra (II) | 2010–2020 | 4.239 | 16% minder |
| 22 | Ford C-Max (I) | 2004–2010 | 36.382 | 14% minder |
| 23 | Nissan Almera Tino | 2001–2006 | 8.296 | 14% minder |
| 24 | Kia Venga | 2010–2018 | 52.291 | 11% minder |
| 25 | Lancia Musa | 2005–2012 | 2.365 | 9% minder |
| 26 | Honda FR-V | 2004–2009 | 2.279 | 8% minder |
| 27 | Toyota Previa (II) | 2000–2006 | 1.102 | 8% minder |
| 28 | Volkswagen Caddy (IV) | 2015–2020 | 6.578 | 7% minder |
| 29 | Nissan Cube | 2010–2011 | 661 | 6% minder |
| 30 | Renault Scénic (IV) | 2016–2023 | 21.332 | 6% minder |
| 31 | Citroen C4 Picasso (I) | 2007–2013 | 24.065 | 5% minder |
| 32 | Kia Carens (IV) | 2013–2018 | 5.787 | 5% minder |
| 33 | BMW 2-serie Gran Tourer (F46) | 2015–2022 | 10.802 | 5% minder |
| 34 | Mercedes-Benz B-Klasse (W245) | 2005–2011 | 44.487 | gemiddeld |
| 35 | Fiat Idea | 2003–2007 | 2.765 | gemiddeld |
| 36 | Citroen Berlingo (III) | 2018–2025 | 2.177 | gemiddeld |
| 37 | Peugeot Partner (II) | 2008–2018 | 11.642 | gemiddeld |
| 38 | Hyundai Matrix | 2002–2010 | 13.331 | gemiddeld |
| 39 | Mitsubishi Space Wagon / Space Runner | 1999–2004 | 512 | gemiddeld |
| 40 | Volkswagen Golf Plus | 2005–2013 | 69.889 | gemiddeld |
| 41 | Mazda Premacy | 1999–2005 | 2.222 | gemiddeld |
| 42 | Skoda Roomster | 2006–2015 | 7.631 | gemiddeld |
| 43 | Renault Scénic (III) | 2009–2016 | 48.511 | gemiddeld |
| 44 | Ford Galaxy (IV) | 2015–2020 | 1.977 | gemiddeld |
| 45 | Citroen Berlingo (II) | 2008–2018 | 16.358 | gemiddeld |
| 46 | Citroen Xsara Picasso | 2001–2010 | 19.999 | gemiddeld |
| 47 | Hyundai ix20 | 2010–2018 | 47.845 | gemiddeld |
| 48 | Citroen Nemo | 2009–2013 | 1.552 | gemiddeld |
| 49 | Peugeot Rifter | 2018–2025 | 1.694 | 5% vaker |
| 50 | Opel Meriva (A) | 2003–2010 | 70.715 | 5% vaker |
| 51 | Citroen C4 Picasso / SpaceTourer (II) | 2013–2021 | 32.709 | 6% vaker |
| 52 | Mercedes-Benz R-Klasse | 2006–2009 | 758 | 6% vaker |
| 53 | Opel Combo Life (E) | 2018–2026 | 891 | 7% vaker |
| 54 | Peugeot Bipper | 2009–2013 | 1.829 | 7% vaker |
| 55 | Opel Combo (D) | 2012–2017 | 601 | 8% vaker |
| 56 | Ford S-Max (II) | 2015–2020 | 3.843 | 9% vaker |
| 57 | Renault Scénic (I) | 1999–2003 | 12.625 | 9% vaker |
| 58 | Toyota Picnic | 1997–2001 | 661 | 9% vaker |
| 59 | Volkswagen Caddy (III) | 2004–2015 | 16.284 | 10% vaker |
| 60 | Citroen C3 Picasso | 2009–2016 | 21.620 | 10% vaker |
| 61 | Fiat Doblo (I) | 2001–2009 | 5.159 | 12% vaker |
| 62 | Daihatsu Gran Move | 1997–2003 | 809 | 13% vaker |
| 63 | Hyundai Trajet | 2000–2009 | 545 | 13% vaker |
| 64 | Mazda 5 (CW) | 2010–2015 | 5.425 | 13% vaker |
| 65 | Renault Scénic (II) | 2003–2009 | 29.999 | 13% vaker |
| 66 | Mercedes-Benz B-Klasse (W247) | 2019–2025 | 9.691 | 13% vaker |
| 67 | Mercedes-Benz Citan (I) | 2013–2019 | 1.373 | 14% vaker |
| 68 | Renault Kangoo (II) | 2008–2018 | 16.951 | 14% vaker |
| 69 | Daihatsu Trevis | 2006–2009 | 2.443 | 14% vaker |
| 70 | Kia Carens (III) | 2006–2010 | 4.792 | 15% vaker |
| 71 | Volkswagen Touran (I) | 2003–2015 | 55.894 | 15% vaker |
| 72 | Ford Tourneo Courier (I) | 2014–2019 | 1.641 | 15% vaker |
| 73 | Ford S-Max (I) | 2006–2015 | 15.209 | 17% vaker |
| 74 | Citroen Berlingo (I) | 1998–2009 | 13.794 | 17% vaker |
| 75 | Peugeot Partner (I) | 2001–2008 | 9.245 | 17% vaker |
| 76 | Fiat Qubo / Fiorino | 2008–2017 | 2.536 | 18% vaker |
| 77 | Ford Tourneo Connect (II) | 2014–2019 | 1.541 | 18% vaker |
| 78 | Seat Alhambra (I) | 2003–2009 | 1.430 | 19% vaker |
| 79 | Opel Zafira (A) | 1999–2005 | 13.679 | 19% vaker |
| 80 | Mazda 5 (CR) | 2005–2010 | 11.473 | 19% vaker |
| 81 | Opel Zafira (B) | 2005–2013 | 41.466 | 21% vaker |
| 82 | Fiat Doblo (II) | 2010–2018 | 2.488 | 22% vaker |
| 83 | Renault Kangoo (I) | 1999–2008 | 20.346 | 22% vaker |
| 84 | Kia Carens (II) | 2002–2007 | 1.133 | 24% vaker |
| 85 | Nissan NV200 / Evalia | 2010–2017 | 1.426 | 25% vaker |
| 86 | Seat Altea | 2004–2014 | 36.233 | 28% vaker |
| 87 | Dacia Dokker | 2013–2020 | 4.234 | 29% vaker |
| 88 | Ford Galaxy (III) | 2006–2015 | 6.651 | 29% vaker |
| 89 | Opel Combo (C) | 2002–2010 | 2.488 | 29% vaker |
| 90 | Fiat 500L | 2013–2019 | 8.909 | 30% vaker |
| 91 | Mitsubishi Grandis (I) | 2004–2011 | 4.635 | 30% vaker |
| 92 | Chevrolet Tacuma | 2005–2009 | 1.161 | 31% vaker |
| 93 | Volkswagen Sharan (I) | 2004–2008 | 739 | 33% vaker |
| 94 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 27.482 | 33% vaker |
| 95 | Citroen C8 | 2002–2012 | 1.086 | 34% vaker |
| 96 | Chrysler Voyager (RG/RS) | 2001–2008 | 3.297 | 35% vaker |
| 97 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 7.920 | 36% vaker |
| 98 | Peugeot 807 | 2003–2013 | 1.407 | 38% vaker |
| 99 | Nissan e-NV200 | 2014–2022 | 858 | 44% vaker |
| 100 | Chrysler Grand Voyager (RT) | 2008–2011 | 750 | 46% vaker |
| 101 | Dodge Caliber | 2006–2011 | 2.507 | 49% vaker |
| 102 | Chevrolet Orlando | 2011–2014 | 1.286 | 50% vaker |
| 103 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 7.689 | 50% vaker |
| 104 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 8.256 | 57% vaker |
| 105 | Dodge Journey | 2008–2011 | 749 | 68% vaker |
| 106 | Dacia Jogger | 2022–2026 | 2.554 | 213% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.