Betrouwbaarste MPV's van 16 jaar en ouder volgens de APK
67 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota Verso, Toyota Yaris Verso, Toyota Corolla Verso.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Verso | 2009–2017 | 3.299 | 45% minder |
| 2 | Toyota Yaris Verso | 2000–2005 | 15.356 | 39% minder |
| 3 | Toyota Corolla Verso | 2002–2009 | 42.429 | 37% minder |
| 4 | Toyota Avensis Verso | 2001–2006 | 4.342 | 32% minder |
| 5 | Ford Fusion | 2003–2011 | 38.208 | 25% minder |
| 6 | Daihatsu Materia | 2007–2010 | 4.296 | 19% minder |
| 7 | Daihatsu YRV | 2001–2006 | 2.399 | 16% minder |
| 8 | Nissan Almera Tino | 2001–2006 | 8.296 | 14% minder |
| 9 | Ford C-Max (I) | 2004–2010 | 30.250 | 13% minder |
| 10 | Citroen C4 Picasso (I) | 2007–2013 | 11.369 | 12% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 58 | Mitsubishi Grandis (I) | 2004–2011 | 3.909 | 29% vaker |
| 59 | Citroen C8 | 2002–2012 | 911 | 29% vaker |
| 60 | Chevrolet Tacuma | 2005–2009 | 1.134 | 30% vaker |
| 61 | Volkswagen Sharan (I) | 2004–2008 | 733 | 33% vaker |
| 62 | Chrysler Voyager (RG/RS) | 2001–2008 | 3.293 | 35% vaker |
| 63 | Peugeot 807 | 2003–2013 | 1.192 | 37% vaker |
| 64 | Chrysler Grand Voyager (RT) | 2008–2011 | 418 | 40% vaker |
| 65 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 5.179 | 41% vaker |
| 66 | Dodge Caliber | 2006–2011 | 2.087 | 45% vaker |
| 67 | Dodge Journey | 2008–2011 | 391 | 51% vaker |
Alle 67 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Verso | 2009–2017 | 3.299 | 45% minder |
| 2 | Toyota Yaris Verso | 2000–2005 | 15.356 | 39% minder |
| 3 | Toyota Corolla Verso | 2002–2009 | 42.429 | 37% minder |
| 4 | Toyota Avensis Verso | 2001–2006 | 4.342 | 32% minder |
| 5 | Ford Fusion | 2003–2011 | 38.208 | 25% minder |
| 6 | Daihatsu Materia | 2007–2010 | 4.296 | 19% minder |
| 7 | Daihatsu YRV | 2001–2006 | 2.399 | 16% minder |
| 8 | Nissan Almera Tino | 2001–2006 | 8.296 | 14% minder |
| 9 | Ford C-Max (I) | 2004–2010 | 30.250 | 13% minder |
| 10 | Citroen C4 Picasso (I) | 2007–2013 | 11.369 | 12% minder |
| 11 | Renault Scénic (III) | 2009–2016 | 5.793 | 10% minder |
| 12 | Honda FR-V | 2004–2009 | 2.223 | 8% minder |
| 13 | Toyota Previa (II) | 2000–2006 | 1.102 | 7% minder |
| 14 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 1.857 | 7% minder |
| 15 | Lancia Musa | 2005–2012 | 1.769 | 5% minder |
| 16 | Fiat Idea | 2003–2007 | 2.764 | gemiddeld |
| 17 | Mercedes-Benz B-Klasse (W245) | 2005–2011 | 30.940 | gemiddeld |
| 18 | Hyundai Matrix | 2002–2010 | 11.921 | gemiddeld |
| 19 | Mitsubishi Space Wagon / Space Runner | 1999–2004 | 512 | gemiddeld |
| 20 | Mazda Premacy | 1999–2005 | 2.222 | gemiddeld |
| 21 | Ford S-Max (I) | 2006–2015 | 5.986 | gemiddeld |
| 22 | Peugeot Partner (II) | 2008–2018 | 2.486 | gemiddeld |
| 23 | Fiat Doblo (II) | 2010–2018 | 223 | gemiddeld |
| 24 | Peugeot Bipper | 2009–2013 | 263 | gemiddeld |
| 25 | Citroen Xsara Picasso | 2001–2010 | 18.905 | gemiddeld |
| 26 | Kia Venga | 2010–2018 | 3.122 | gemiddeld |
| 27 | Citroen Berlingo (II) | 2008–2018 | 3.777 | gemiddeld |
| 28 | Mercedes-Benz R-Klasse | 2006–2009 | 736 | 6% vaker |
| 29 | Opel Meriva (A) | 2003–2010 | 64.601 | 6% vaker |
| 30 | Volkswagen Golf Plus | 2005–2013 | 33.071 | 6% vaker |
| 31 | Renault Scénic (I) | 1999–2003 | 12.625 | 9% vaker |
| 32 | Skoda Roomster | 2006–2015 | 3.631 | 9% vaker |
| 33 | Volkswagen Caddy (III) | 2004–2015 | 6.859 | 9% vaker |
| 34 | Toyota Picnic | 1997–2001 | 661 | 9% vaker |
| 35 | Hyundai ix20 | 2010–2018 | 289 | 10% vaker |
| 36 | Hyundai Trajet | 2000–2009 | 513 | 10% vaker |
| 37 | Fiat Qubo / Fiorino | 2008–2017 | 631 | 11% vaker |
| 38 | Ford Galaxy (III) | 2006–2015 | 2.252 | 12% vaker |
| 39 | Fiat Doblo (I) | 2001–2009 | 4.855 | 12% vaker |
| 40 | Daihatsu Gran Move | 1997–2003 | 809 | 13% vaker |
| 41 | Citroen C3 Picasso | 2009–2016 | 4.460 | 13% vaker |
| 42 | Renault Scénic (II) | 2003–2009 | 28.937 | 13% vaker |
| 43 | Daihatsu Trevis | 2006–2009 | 2.328 | 14% vaker |
| 44 | Volkswagen Touran (I) | 2003–2015 | 24.233 | 15% vaker |
| 45 | Mazda 5 (CR) | 2005–2010 | 9.235 | 17% vaker |
| 46 | Citroen Berlingo (I) | 1998–2009 | 13.665 | 17% vaker |
| 47 | Peugeot Partner (I) | 2001–2008 | 9.236 | 17% vaker |
| 48 | Kia Carens (III) | 2006–2010 | 4.165 | 18% vaker |
| 49 | Seat Alhambra (I) | 2003–2009 | 1.412 | 18% vaker |
| 50 | Opel Zafira (A) | 1999–2005 | 13.679 | 19% vaker |
| 51 | Citroen Nemo | 2009–2013 | 477 | 21% vaker |
| 52 | Renault Kangoo (II) | 2008–2018 | 4.798 | 21% vaker |
| 53 | Opel Zafira (B) | 2005–2013 | 28.419 | 21% vaker |
| 54 | Renault Kangoo (I) | 1999–2008 | 20.288 | 22% vaker |
| 55 | Kia Carens (II) | 2002–2007 | 1.131 | 24% vaker |
| 56 | Seat Altea | 2004–2014 | 17.063 | 26% vaker |
| 57 | Opel Combo (C) | 2002–2010 | 2.141 | 28% vaker |
| 58 | Mitsubishi Grandis (I) | 2004–2011 | 3.909 | 29% vaker |
| 59 | Citroen C8 | 2002–2012 | 911 | 29% vaker |
| 60 | Chevrolet Tacuma | 2005–2009 | 1.134 | 30% vaker |
| 61 | Volkswagen Sharan (I) | 2004–2008 | 733 | 33% vaker |
| 62 | Chrysler Voyager (RG/RS) | 2001–2008 | 3.293 | 35% vaker |
| 63 | Peugeot 807 | 2003–2013 | 1.192 | 37% vaker |
| 64 | Chrysler Grand Voyager (RT) | 2008–2011 | 418 | 40% vaker |
| 65 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 5.179 | 41% vaker |
| 66 | Dodge Caliber | 2006–2011 | 2.087 | 45% vaker |
| 67 | Dodge Journey | 2008–2011 | 391 | 51% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.