Betrouwbaarste MPV's van 8–11 jaar volgens de APK
51 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota Verso-S, Toyota Verso, Mercedes-Benz B-Klasse (W246).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Verso-S | 2011–2015 | 7.604 | 56% minder |
| 2 | Toyota Verso | 2009–2017 | 9.143 | 48% minder |
| 3 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 30.209 | 47% minder |
| 4 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 34.668 | 46% minder |
| 5 | Kia Venga | 2010–2018 | 19.393 | 36% minder |
| 6 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 22.655 | 34% minder |
| 7 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 25.790 | 33% minder |
| 8 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 5.416 | 30% minder |
| 9 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 2.993 | 27% minder |
| 10 | Ford B-Max | 2012–2018 | 21.093 | 23% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 42 | Dacia Dokker | 2013–2020 | 2.709 | 23% vaker |
| 43 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 16.622 | 32% vaker |
| 44 | Fiat 500L | 2013–2019 | 6.096 | 35% vaker |
| 45 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 6.538 | 37% vaker |
| 46 | Ford S-Max (I) | 2006–2015 | 1.920 | 38% vaker |
| 47 | Fiat Doblo (II) | 2010–2018 | 472 | 48% vaker |
| 48 | Ford Galaxy (III) | 2006–2015 | 1.080 | 51% vaker |
| 49 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 4.617 | 54% vaker |
| 50 | Nissan NV200 / Evalia | 2010–2017 | 478 | 58% vaker |
| 51 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 318 | 95% vaker |
Alle 51 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Verso-S | 2011–2015 | 7.604 | 56% minder |
| 2 | Toyota Verso | 2009–2017 | 9.143 | 48% minder |
| 3 | Mercedes-Benz B-Klasse (W246) | 2012–2018 | 30.209 | 47% minder |
| 4 | Volkswagen Golf Sportsvan | 2014–2020 | 34.668 | 46% minder |
| 5 | Kia Venga | 2010–2018 | 19.393 | 36% minder |
| 6 | BMW 2-serie Active Tourer (F45) | 2014–2021 | 22.655 | 34% minder |
| 7 | Opel Meriva (B) | 2010–2017 | 25.790 | 33% minder |
| 8 | Toyota Prius+ | 2012–2019 | 5.416 | 30% minder |
| 9 | Volkswagen Sharan (II) | 2010–2020 | 2.993 | 27% minder |
| 10 | Ford B-Max | 2012–2018 | 21.093 | 23% minder |
| 11 | Volkswagen Touran (II) | 2015–2024 | 12.581 | 23% minder |
| 12 | Skoda Roomster | 2006–2015 | 792 | 21% minder |
| 13 | Seat Alhambra (II) | 2010–2020 | 1.793 | 21% minder |
| 14 | Volkswagen Golf Plus | 2005–2013 | 3.095 | 21% minder |
| 15 | Ford C-Max (II) | 2011–2019 | 32.732 | 20% minder |
| 16 | Subaru Trezia | 2011–2014 | 240 | 19% minder |
| 17 | Volkswagen Caddy (IV) | 2015–2020 | 3.985 | 17% minder |
| 18 | Peugeot Partner (II) | 2008–2018 | 3.467 | 15% minder |
| 19 | Citroen C4 Picasso (I) | 2007–2013 | 636 | 9% minder |
| 20 | Citroen Berlingo (II) | 2008–2018 | 4.373 | 7% minder |
| 21 | BMW 2-serie Gran Tourer (F46) | 2015–2022 | 7.027 | 7% minder |
| 22 | Renault Kangoo (II) | 2008–2018 | 4.499 | 7% minder |
| 23 | Renault Scénic (IV) | 2016–2023 | 8.852 | gemiddeld |
| 24 | Ford Galaxy (IV) | 2015–2020 | 1.455 | gemiddeld |
| 25 | Hyundai ix20 | 2010–2018 | 16.276 | gemiddeld |
| 26 | Kia Carens (IV) | 2013–2018 | 3.952 | gemiddeld |
| 27 | Citroen C3 Picasso | 2009–2016 | 4.949 | gemiddeld |
| 28 | Opel Combo (D) | 2012–2017 | 322 | gemiddeld |
| 29 | Citroen C4 Picasso / SpaceTourer (II) | 2013–2021 | 23.288 | gemiddeld |
| 30 | Volkswagen Touran (I) | 2003–2015 | 5.843 | 7% vaker |
| 31 | Seat Altea | 2004–2014 | 2.002 | 7% vaker |
| 32 | Ford S-Max (II) | 2015–2020 | 2.954 | 8% vaker |
| 33 | Mercedes-Benz Citan (I) | 2013–2019 | 845 | 10% vaker |
| 34 | Nissan e-NV200 | 2014–2022 | 399 | 11% vaker |
| 35 | Ford Tourneo Connect (II) | 2014–2019 | 1.214 | 13% vaker |
| 36 | Mazda 5 (CW) | 2010–2015 | 770 | 15% vaker |
| 37 | Volkswagen Caddy (III) | 2004–2015 | 1.996 | 16% vaker |
| 38 | Ford Tourneo Courier (I) | 2014–2019 | 1.303 | 18% vaker |
| 39 | Fiat Qubo / Fiorino | 2008–2017 | 356 | 20% vaker |
| 40 | Renault Scénic (III) | 2009–2016 | 11.188 | 21% vaker |
| 41 | Opel Zafira (B) | 2005–2013 | 467 | 21% vaker |
| 42 | Dacia Dokker | 2013–2020 | 2.709 | 23% vaker |
| 43 | Opel Zafira Tourer (C) | 2012–2018 | 16.622 | 32% vaker |
| 44 | Fiat 500L | 2013–2019 | 6.096 | 35% vaker |
| 45 | Renault Espace (V) | 2015–2020 | 6.538 | 37% vaker |
| 46 | Ford S-Max (I) | 2006–2015 | 1.920 | 38% vaker |
| 47 | Fiat Doblo (II) | 2010–2018 | 472 | 48% vaker |
| 48 | Ford Galaxy (III) | 2006–2015 | 1.080 | 51% vaker |
| 49 | Dacia Lodgy | 2012–2021 | 4.617 | 54% vaker |
| 50 | Nissan NV200 / Evalia | 2010–2017 | 478 | 58% vaker |
| 51 | Renault Espace (IV) | 2003–2013 | 318 | 95% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.