Betrouwbaarste sportwagens en cabrio's van 8–11 jaar volgens de APK
30 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Porsche 718 Boxster / Cayman (982), Mercedes-Benz AMG GT, Porsche Boxster / Cayman (981).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Porsche 718 Boxster / Cayman (982) | 2016–2024 | 882 | 75% minder |
| 2 | Mercedes-Benz AMG GT | 2015–2021 | 737 | 72% minder |
| 3 | Porsche Boxster / Cayman (981) | 2012–2016 | 1.516 | 72% minder |
| 4 | Ferrari 458 / 488 | 2010–2022 | 473 | 71% minder |
| 5 | Lexus RC | 2016–2020 | 330 | 70% minder |
| 6 | BMW Z4 (E89) | 2009–2016 | 1.703 | 69% minder |
| 7 | Bentley Continental GT / Flying Spur (3W) | 2004–2018 | 525 | 69% minder |
| 8 | Audi R8 | 2007–2022 | 365 | 68% minder |
| 9 | Porsche 911 (991) | 2012–2019 | 6.718 | 66% minder |
| 10 | Jaguar F-Type | 2013–2024 | 1.251 | 61% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 21 | BMW 2-serie coupé/cabrio (F22/F23) | 2014–2021 | 4.575 | 43% minder |
| 22 | BMW M2 (F87) | 2016–2020 | 536 | 41% minder |
| 23 | BMW i8 | 2014–2020 | 392 | 38% minder |
| 24 | Peugeot RCZ | 2010–2016 | 557 | 26% minder |
| 25 | Toyota GT86 | 2012–2018 | 344 | 17% minder |
| 26 | Volvo C70 (II) | 2006–2013 | 248 | 16% minder |
| 27 | Opel Cascada | 2013–2018 | 1.894 | 13% minder |
| 28 | Ford Mustang (V) | 2005–2014 | 424 | 10% vaker |
| 29 | Ford Mustang (VI) | 2015–2026 | 1.892 | 31% vaker |
| 30 | Dodge Challenger (III) | 2008–2021 | 384 | 43% vaker |
Alle 30 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Porsche 718 Boxster / Cayman (982) | 2016–2024 | 882 | 75% minder |
| 2 | Mercedes-Benz AMG GT | 2015–2021 | 737 | 72% minder |
| 3 | Porsche Boxster / Cayman (981) | 2012–2016 | 1.516 | 72% minder |
| 4 | Ferrari 458 / 488 | 2010–2022 | 473 | 71% minder |
| 5 | Lexus RC | 2016–2020 | 330 | 70% minder |
| 6 | BMW Z4 (E89) | 2009–2016 | 1.703 | 69% minder |
| 7 | Bentley Continental GT / Flying Spur (3W) | 2004–2018 | 525 | 69% minder |
| 8 | Audi R8 | 2007–2022 | 365 | 68% minder |
| 9 | Porsche 911 (991) | 2012–2019 | 6.718 | 66% minder |
| 10 | Jaguar F-Type | 2013–2024 | 1.251 | 61% minder |
| 11 | Fiat 124 Spider | 2016–2019 | 869 | 61% minder |
| 12 | Mercedes-Benz SLK / SLC (R172) | 2011–2019 | 1.470 | 57% minder |
| 13 | Ferrari California | 2009–2017 | 211 | 56% minder |
| 14 | Mercedes-Benz SL (R231) | 2012–2019 | 355 | 54% minder |
| 15 | Audi TT (8S) | 2015–2023 | 2.966 | 54% minder |
| 16 | Audi TT (8J) | 2006–2014 | 343 | 54% minder |
| 17 | BMW M5 / M6 (F10/F12) | 2011–2017 | 452 | 53% minder |
| 18 | Mazda MX-5 (ND) | 2015–2025 | 3.740 | 52% minder |
| 19 | BMW M3 / M4 (F80/F82) | 2014–2020 | 1.597 | 50% minder |
| 20 | Mazda MX-5 (NC) | 2005–2014 | 625 | 46% minder |
| 21 | BMW 2-serie coupé/cabrio (F22/F23) | 2014–2021 | 4.575 | 43% minder |
| 22 | BMW M2 (F87) | 2016–2020 | 536 | 41% minder |
| 23 | BMW i8 | 2014–2020 | 392 | 38% minder |
| 24 | Peugeot RCZ | 2010–2016 | 557 | 26% minder |
| 25 | Toyota GT86 | 2012–2018 | 344 | 17% minder |
| 26 | Volvo C70 (II) | 2006–2013 | 248 | 16% minder |
| 27 | Opel Cascada | 2013–2018 | 1.894 | 13% minder |
| 28 | Ford Mustang (V) | 2005–2014 | 424 | 10% vaker |
| 29 | Ford Mustang (VI) | 2015–2026 | 1.892 | 31% vaker |
| 30 | Dodge Challenger (III) | 2008–2021 | 384 | 43% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.