Audi A4 (B8) of BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)?

De Audi A4 (B8) heeft bij de APK 18% minder vaak technische gebreken dan de BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Audi A4 (B8)BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)
Bouwjaren2008–20152005–2012
Zonder technische gebreken76% (gem. 72%)60% (gem. 62%)
Met een afkeurpunt15% (gem. 19%)18% (gem. 26%)
Ranglijst#24 van 107 middenklassers#65 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2013–20152010–2012
Onlogische tellerstand4%6%
Terugroepacties65
Geëxporteerd16%13%
Op naam in Nederland17.39626.176

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Audi A4 (B8), 9 jaar: 88% zonder gebreken Audi A4 (B8), 10 jaar: 87% zonder gebreken Audi A4 (B8), 11 jaar: 86% zonder gebreken Audi A4 (B8), 12 jaar: 84% zonder gebreken Audi A4 (B8), 13 jaar: 81% zonder gebreken Audi A4 (B8), 14 jaar: 76% zonder gebreken Audi A4 (B8), 15 jaar: 70% zonder gebreken Audi A4 (B8), 16 jaar: 65% zonder gebreken Audi A4 (B8), 17 jaar: 59% zonder gebreken Audi A4 (B8), 18 jaar: 53% zonder gebreken Audi A4 (B8) BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 12 jaar: 81% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 13 jaar: 76% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 14 jaar: 74% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 15 jaar: 69% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 16 jaar: 64% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 17 jaar: 59% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 18 jaar: 54% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 19 jaar: 49% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 20 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93), 21 jaar: 45% zonder gebreken BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93) Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's
Audi A4 (B8)BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelAudi A4 (B8)BMW 3-serie (E90/E91/E92/E93)
Motor & aandrijving43% vaker45% vaker
Remmen26% minder17% vaker
Wielophanging & vering25% minder9% minder
Uitlaat & emissie19% minder32% minder
Stuurinrichting40% minder35% minder
Elektronica & veiligheid35% minder70% vaker
Carrosserie & roest31% minder64% minder
Ruiten, wissers & spiegels11% minder31% minder
Verlichting47% minder25% minder
Banden & wielen21% minder29% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode