Audi A4 (B9) of BMW 3-serie (F30/F31)?

De Audi A4 (B9) en de BMW 3-serie (F30/F31) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Audi A4 (B9)BMW 3-serie (F30/F31)
Bouwjaren2016–20242012–2019
Zonder technische gebreken91% (gem. 89%)85% (gem. 82%)
Met een afkeurpunt4% (gem. 7%)6% (gem. 12%)
Ranglijst#12 van 107 middenklassers#16 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand0,8%2%
Terugroepacties57
Geëxporteerd9%14%
Op naam in Nederland19.43829.523

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Audi A4 (B9), 3 jaar: 99% zonder gebreken Audi A4 (B9), 4 jaar: 97% zonder gebreken Audi A4 (B9), 5 jaar: 95% zonder gebreken Audi A4 (B9), 6 jaar: 94% zonder gebreken Audi A4 (B9), 7 jaar: 92% zonder gebreken Audi A4 (B9), 8 jaar: 91% zonder gebreken Audi A4 (B9), 9 jaar: 88% zonder gebreken Audi A4 (B9), 10 jaar: 85% zonder gebreken Audi A4 (B9) BMW 3-serie (F30/F31), 4 jaar: 98% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 5 jaar: 96% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 6 jaar: 92% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 7 jaar: 90% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 8 jaar: 89% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 9 jaar: 87% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 10 jaar: 86% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 11 jaar: 84% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 12 jaar: 82% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 13 jaar: 80% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31), 14 jaar: 79% zonder gebreken BMW 3-serie (F30/F31) Alle auto's, 3 jaar: 97% zonder gebreken Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's
Audi A4 (B9)BMW 3-serie (F30/F31)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelAudi A4 (B9)BMW 3-serie (F30/F31)
Remmen10% mindergemiddeld
Wielophanging & vering18% minder36% minder
Motor & aandrijving21% vaker9% vaker
Elektronica & veiligheid32% minder32% minder
Uitlaat & emissie65% minder37% minder
Stuurinrichting89% minder74% minder
Carrosserie & roest30% vaker60% minder
Ruiten, wissers & spiegelsgemiddeld44% minder
Banden & wielen11% vaker43% vaker
Verlichting57% minder16% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode