Citroen C2 of Volkswagen Polo (9N)?

De Citroen C2 heeft bij de APK 10% minder vaak technische gebreken dan de Volkswagen Polo (9N), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Citroen C2Volkswagen Polo (9N)
Bouwjaren2003–20092002–2009
Zonder technische gebreken56% (gem. 55%)52% (gem. 56%)
Met een afkeurpunt28% (gem. 30%)35% (gem. 30%)
Ranglijst#66 van 123 kleine auto's#83 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand6%10%
Terugroepacties03
Geëxporteerd5%4%
Op naam in Nederland5.84041.184

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Citroen C2, 15 jaar: 59% zonder gebreken Citroen C2, 16 jaar: 56% zonder gebreken Citroen C2, 17 jaar: 60% zonder gebreken Citroen C2, 18 jaar: 60% zonder gebreken Citroen C2, 19 jaar: 57% zonder gebreken Citroen C2, 20 jaar: 54% zonder gebreken Citroen C2, 21 jaar: 53% zonder gebreken Citroen C2, 22 jaar: 51% zonder gebreken Citroen C2 Volkswagen Polo (9N), 15 jaar: 62% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 16 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 17 jaar: 58% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 18 jaar: 55% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 19 jaar: 51% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 20 jaar: 48% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 21 jaar: 46% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 22 jaar: 45% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 23 jaar: 42% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N), 24 jaar: 41% zonder gebreken Volkswagen Polo (9N) Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Citroen C2Volkswagen Polo (9N)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelCitroen C2Volkswagen Polo (9N)
Motor & aandrijving15% vaker55% vaker
Wielophanging & vering10% vakergemiddeld
Remmen11% mindergemiddeld
Elektronica & veiligheid14% minder10% minder
Uitlaat & emissie12% minder23% vaker
Stuurinrichting55% minder9% minder
Carrosserie & roest28% vaker60% vaker
Ruiten, wissers & spiegels35% vaker13% vaker
Verlichting24% minder29% vaker
Banden & wielen8% vaker11% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode