Citroen C4 Picasso (I) of Opel Meriva (B)?

De Opel Meriva (B) heeft bij de APK 17% minder vaak technische gebreken dan de Citroen C4 Picasso (I), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Citroen C4 Picasso (I)Opel Meriva (B)
Bouwjaren2007–20132010–2017
Zonder technische gebreken68% (gem. 67%)81% (gem. 76%)
Met een afkeurpunt17% (gem. 23%)9% (gem. 16%)
Ranglijst#31 van 106 MPV's#15 van 106 MPV's
Beste bouwjaren2007–20082016–2017
Onlogische tellerstand4%3%
Terugroepacties05
Geëxporteerd15%5%
Op naam in Nederland7.66321.998

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Citroen C4 Picasso (I), 11 jaar: 82% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 12 jaar: 79% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 13 jaar: 73% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 14 jaar: 68% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 15 jaar: 65% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 16 jaar: 66% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 17 jaar: 67% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 18 jaar: 66% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I), 19 jaar: 63% zonder gebreken Citroen C4 Picasso (I) Opel Meriva (B), 7 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 8 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 9 jaar: 90% zonder gebreken Opel Meriva (B), 10 jaar: 88% zonder gebreken Opel Meriva (B), 11 jaar: 86% zonder gebreken Opel Meriva (B), 12 jaar: 82% zonder gebreken Opel Meriva (B), 13 jaar: 79% zonder gebreken Opel Meriva (B), 14 jaar: 74% zonder gebreken Opel Meriva (B), 15 jaar: 71% zonder gebreken Opel Meriva (B), 16 jaar: 67% zonder gebreken Opel Meriva (B) Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's
Citroen C4 Picasso (I)Opel Meriva (B)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelCitroen C4 Picasso (I)Opel Meriva (B)
Motor & aandrijving63% vaker77% vaker
Remmengemiddeld30% minder
Wielophanging & vering45% minder57% minder
Elektronica & veiligheid23% minder22% minder
Uitlaat & emissie51% minder43% minder
Carrosserie & roest54% vaker10% minder
Stuurinrichting64% minder77% minder
Ruiten, wissers & spiegels29% vaker37% minder
Verlichting49% vaker15% minder
Banden & wielen19% vaker60% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode