Citroen C5 (II) of Volvo V70 / XC70 (III)?

De Volvo V70 / XC70 (III) heeft bij de APK 24% minder vaak technische gebreken dan de Citroen C5 (II), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Citroen C5 (II)Volvo V70 / XC70 (III)
Bouwjaren2008–20162007–2016
Zonder technische gebreken63% (gem. 70%)74% (gem. 73%)
Met een afkeurpunt23% (gem. 21%)18% (gem. 19%)
Ranglijst#96 van 107 middenklassers#33 van 107 middenklassers
Beste bouwjaren2008–20092007–2008
Onlogische tellerstand3%4%
Terugroepacties110
Geëxporteerd18%14%
Op naam in Nederland3.88525.064

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Citroen C5 (II), 9 jaar: 78% zonder gebreken Citroen C5 (II), 10 jaar: 74% zonder gebreken Citroen C5 (II), 11 jaar: 70% zonder gebreken Citroen C5 (II), 12 jaar: 67% zonder gebreken Citroen C5 (II), 13 jaar: 63% zonder gebreken Citroen C5 (II), 14 jaar: 59% zonder gebreken Citroen C5 (II), 15 jaar: 59% zonder gebreken Citroen C5 (II), 16 jaar: 62% zonder gebreken Citroen C5 (II), 17 jaar: 59% zonder gebreken Citroen C5 (II), 18 jaar: 64% zonder gebreken Citroen C5 (II) Volvo V70 / XC70 (III), 7 jaar: 88% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 8 jaar: 88% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 9 jaar: 86% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 10 jaar: 83% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 11 jaar: 80% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 12 jaar: 75% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 13 jaar: 72% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 14 jaar: 70% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 15 jaar: 69% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 16 jaar: 70% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 17 jaar: 69% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 18 jaar: 68% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III), 19 jaar: 66% zonder gebreken Volvo V70 / XC70 (III) Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's
Citroen C5 (II)Volvo V70 / XC70 (III)alle auto'smiddelste helft middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelCitroen C5 (II)Volvo V70 / XC70 (III)
Motor & aandrijving164% vaker32% vaker
Wielophanging & veringgemiddeld39% minder
Remmen19% minder29% minder
Stuurinrichting50% vaker19% vaker
Uitlaat & emissie11% minder52% vaker
Elektronica & veiligheid56% minder55% minder
Verlichting21% vaker15% minder
Carrosserie & roest64% minder62% minder
Ruiten, wissers & spiegels48% minder25% minder
Banden & wielen24% minder38% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode