Ford Focus (III) of Mercedes-Benz A-Klasse (W176)?

De Mercedes-Benz A-Klasse (W176) heeft bij de APK 14% minder vaak technische gebreken dan de Ford Focus (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Ford Focus (III)Mercedes-Benz A-Klasse (W176)
Bouwjaren2011–20182012–2018
Zonder technische gebreken80% (gem. 80%)84% (gem. 82%)
Met een afkeurpunt13% (gem. 13%)6% (gem. 12%)
Ranglijst#73 van 137 compacte middenklassers#43 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren20112013–2014
Onlogische tellerstand2%2%
Terugroepacties411
Geëxporteerd9%8%
Op naam in Nederland53.44918.231

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Ford Focus (III), 6 jaar: 90% zonder gebreken Ford Focus (III), 7 jaar: 88% zonder gebreken Ford Focus (III), 8 jaar: 89% zonder gebreken Ford Focus (III), 9 jaar: 87% zonder gebreken Ford Focus (III), 10 jaar: 82% zonder gebreken Ford Focus (III), 11 jaar: 77% zonder gebreken Ford Focus (III), 12 jaar: 76% zonder gebreken Ford Focus (III), 13 jaar: 74% zonder gebreken Ford Focus (III), 14 jaar: 72% zonder gebreken Ford Focus (III), 15 jaar: 73% zonder gebreken Ford Focus (III) Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 6 jaar: 94% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 7 jaar: 89% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 8 jaar: 88% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 9 jaar: 86% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 10 jaar: 84% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 11 jaar: 84% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 12 jaar: 82% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 13 jaar: 79% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176), 14 jaar: 71% zonder gebreken Mercedes-Benz A-Klasse (W176) Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's
Ford Focus (III)Mercedes-Benz A-Klasse (W176)alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelFord Focus (III)Mercedes-Benz A-Klasse (W176)
Remmen10% vaker5% vaker
Wielophanging & vering7% vaker72% minder
Elektronica & veiligheid48% vaker82% vaker
Motor & aandrijving15% minder21% minder
Uitlaat & emissie12% minder62% minder
Stuurinrichting75% minder29% minder
Verlichting87% vaker67% minder
Carrosserie & roest55% minder60% minder
Ruiten, wissers & spiegels54% minder36% minder
Banden & wielen12% vaker28% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode