Betrouwbaarste compacte middenklassers volgens de APK
137 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota Corolla (E210), Toyota Prius (IV), Kia XCeed.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Corolla (E210) | 2019–2026 | 30.329 | 66% minder |
| 2 | Toyota Prius (IV) | 2016–2025 | 5.408 | 60% minder |
| 3 | Kia XCeed | 2019–2025 | 6.505 | 58% minder |
| 4 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 21.346 | 54% minder |
| 5 | Hyundai Ioniq | 2016–2022 | 11.393 | 50% minder |
| 6 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 100.465 | 46% minder |
| 7 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 36.433 | 45% minder |
| 8 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 4.458 | 44% minder |
| 9 | Toyota Corolla (E150) | 2007–2010 | 1.549 | 43% minder |
| 10 | Toyota Prius (II) | 2004–2009 | 21.106 | 39% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 128 | Hyundai Veloster | 2011–2015 | 1.407 | 32% vaker |
| 129 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 28.729 | 32% vaker |
| 130 | Chevrolet Cruze | 2009–2013 | 3.395 | 34% vaker |
| 131 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 66.876 | 36% vaker |
| 132 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 79.189 | 37% vaker |
| 133 | Alfa Romeo 147 | 2001–2009 | 5.123 | 40% vaker |
| 134 | Chevrolet Nubira / Lacetti | 2005–2009 | 1.080 | 45% vaker |
| 135 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 4.902 | 51% vaker |
| 136 | Renault Mégane E-Tech | 2022–2026 | 998 | 65% vaker |
| 137 | Skoda Scala | 2019–2026 | 5.980 | 68% vaker |
Alle 137 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Corolla (E210) | 2019–2026 | 30.329 | 66% minder |
| 2 | Toyota Prius (IV) | 2016–2025 | 5.408 | 60% minder |
| 3 | Kia XCeed | 2019–2025 | 6.505 | 58% minder |
| 4 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 21.346 | 54% minder |
| 5 | Hyundai Ioniq | 2016–2022 | 11.393 | 50% minder |
| 6 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 100.465 | 46% minder |
| 7 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 36.433 | 45% minder |
| 8 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 4.458 | 44% minder |
| 9 | Toyota Corolla (E150) | 2007–2010 | 1.549 | 43% minder |
| 10 | Toyota Prius (II) | 2004–2009 | 21.106 | 39% minder |
| 11 | Subaru Impreza (III) | 2007–2014 | 1.411 | 36% minder |
| 12 | Hyundai i30 (III) | 2017–2025 | 7.634 | 35% minder |
| 13 | Toyota Auris (I) | 2007–2012 | 56.968 | 34% minder |
| 14 | Subaru Impreza (II) | 2001–2008 | 3.357 | 31% minder |
| 15 | Cupra Born | 2021–2026 | 3.064 | 31% minder |
| 16 | Mazda 3 (BP) | 2019–2026 | 5.400 | 31% minder |
| 17 | Honda Civic (X) | 2017–2021 | 3.167 | 30% minder |
| 18 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 8.365 | 30% minder |
| 19 | Kia Ceed (III) | 2018–2025 | 20.306 | 28% minder |
| 20 | Volkswagen Beetle (A5) | 2011–2018 | 13.573 | 23% minder |
| 21 | Volvo C30 | 2007–2012 | 22.804 | 22% minder |
| 22 | Alfa Romeo Giulietta | 2010–2019 | 25.713 | 21% minder |
| 23 | Skoda Octavia (IV) | 2020–2026 | 15.168 | 21% minder |
| 24 | Infiniti Q30 / QX30 | 2016–2019 | 614 | 20% minder |
| 25 | Mercedes-Benz A-Klasse (W169) | 2004–2012 | 52.005 | 20% minder |
| 26 | Subaru Impreza (I) | 1994–2001 | 1.856 | 20% minder |
| 27 | Audi A3 (8Y) | 2020–2026 | 15.488 | 20% minder |
| 28 | Volkswagen Golf 1 | 1978–1983 | 1.390 | 20% minder |
| 29 | Honda Insight (II) | 2009–2014 | 11.636 | 19% minder |
| 30 | Nissan Leaf (ZE1) | 2018–2024 | 12.217 | 19% minder |
| 31 | Skoda Rapid | 2013–2019 | 17.847 | 19% minder |
| 32 | Toyota Corolla (E120) | 2002–2007 | 28.080 | 18% minder |
| 33 | Opel Astra (L) | 2022–2026 | 1.124 | 18% minder |
| 34 | Audi A3 (8V) | 2013–2020 | 115.744 | 17% minder |
| 35 | Kia ProCeed | 2019–2025 | 4.708 | 16% minder |
| 36 | Kia Cerato | 2004–2008 | 2.661 | 16% minder |
| 37 | Seat Toledo (IV) | 2013–2018 | 2.422 | 16% minder |
| 38 | Suzuki SX4 (I) | 2006–2013 | 36.152 | 15% minder |
| 39 | Ford Focus (II) | 2005–2011 | 93.831 | 15% minder |
| 40 | Volkswagen ID.3 | 2020–2026 | 22.482 | 14% minder |
| 41 | Mercedes-Benz A-Klasse (W168) | 1998–2004 | 11.160 | 14% minder |
| 42 | BMW 1-serie (F20/F21) | 2011–2019 | 69.158 | 14% minder |
| 43 | Mercedes-Benz A-Klasse (W176) | 2012–2018 | 52.217 | 13% minder |
| 44 | DS 4 (I) | 2015–2018 | 1.509 | 13% minder |
| 45 | Toyota Corolla (E110) | 1997–2001 | 11.367 | 13% minder |
| 46 | Honda Civic (VIII) | 2006–2011 | 12.830 | 13% minder |
| 47 | Honda Civic (V) | 1991–1995 | 1.084 | 9% minder |
| 48 | Mercedes-Benz CLA (C117) | 2013–2019 | 30.193 | 9% minder |
| 49 | Citroen C4 (II) | 2010–2017 | 11.664 | 8% minder |
| 50 | Ford Focus (I) | 1999–2005 | 32.451 | 8% minder |
| 51 | Volkswagen Golf Cabriolet (III/IV) | 1997–2002 | 5.750 | 8% minder |
| 52 | Suzuki Swace | 2020–2025 | 673 | 7% minder |
| 53 | Toyota Corolla (E100) | 1991–1997 | 1.704 | 7% minder |
| 54 | Kia Ceed (II) | 2012–2018 | 31.937 | 7% minder |
| 55 | Honda Civic Hybrid (VIII) | 2006–2011 | 15.058 | 6% minder |
| 56 | Ford Escort | 1971–1998 | 1.843 | 6% minder |
| 57 | Mazda 3 (BL) | 2009–2018 | 27.935 | 6% minder |
| 58 | Honda Civic (VII) | 2001–2005 | 6.836 | 5% minder |
| 59 | Volkswagen Golf 3 | 1991–1997 | 7.941 | gemiddeld |
| 60 | Nissan Almera (N16) | 2000–2006 | 4.531 | gemiddeld |
| 61 | Mazda 3 (BK) | 2004–2009 | 14.147 | gemiddeld |
| 62 | Cupra Leon (IV) | 2021–2026 | 2.779 | gemiddeld |
| 63 | Volkswagen Golf 2 | 1983–1991 | 6.414 | gemiddeld |
| 64 | Volkswagen Golf 7 | 2013–2020 | 287.555 | gemiddeld |
| 65 | Opel Astra (F) | 1992–1998 | 4.033 | gemiddeld |
| 66 | Volvo V50 | 2004–2012 | 51.697 | gemiddeld |
| 67 | Seat Leon (IV) | 2020–2026 | 10.931 | gemiddeld |
| 68 | Renault Mégane (IV) | 2016–2024 | 45.120 | gemiddeld |
| 69 | Nissan Almera (N15) | 1995–2000 | 1.106 | gemiddeld |
| 70 | Kia Ceed (I) | 2007–2012 | 26.467 | gemiddeld |
| 71 | Hyundai i30 (I) | 2007–2012 | 24.749 | gemiddeld |
| 72 | Renault Mégane (I) | 1996–2003 | 5.143 | gemiddeld |
| 73 | Ford Focus (III) | 2011–2018 | 154.712 | gemiddeld |
| 74 | Skoda Octavia (III) | 2013–2020 | 71.581 | gemiddeld |
| 75 | Opel Kadett | 1968–1991 | 2.439 | gemiddeld |
| 76 | BMW 1-serie (E81/E87) | 2004–2011 | 59.539 | gemiddeld |
| 77 | Opel Astra (G) | 1998–2004 | 28.465 | gemiddeld |
| 78 | Honda Civic (VI) | 1996–2001 | 7.543 | gemiddeld |
| 79 | Citroen DS4 (I) | 2011–2016 | 4.017 | gemiddeld |
| 80 | Volkswagen Bora | 1999–2005 | 5.869 | gemiddeld |
| 81 | Citroen Xsara (II) | 2001–2005 | 1.668 | gemiddeld |
| 82 | Mazda 323 | 1980–2003 | 5.342 | gemiddeld |
| 83 | Seat Leon (III) | 2013–2020 | 76.202 | gemiddeld |
| 84 | Audi A3 (8L) | 1997–2003 | 5.085 | 5% vaker |
| 85 | Skoda Octavia (I) | 1998–2008 | 2.018 | 5% vaker |
| 86 | Volkswagen New Beetle | 1999–2010 | 13.052 | 6% vaker |
| 87 | Citroen C4 (I) | 2005–2010 | 11.731 | 7% vaker |
| 88 | Peugeot 308 (I) | 2007–2013 | 41.877 | 7% vaker |
| 89 | Peugeot 306 | 1993–2002 | 5.962 | 8% vaker |
| 90 | Nissan Pulsar | 2014–2018 | 9.664 | 8% vaker |
| 91 | Volkswagen Jetta (V) | 2005–2010 | 6.719 | 8% vaker |
| 92 | Audi A3 (8P) | 2004–2013 | 64.194 | 8% vaker |
| 93 | Suzuki Liana | 2001–2006 | 3.615 | 9% vaker |
| 94 | Fiat Tipo (356) | 2016–2023 | 4.141 | 9% vaker |
| 95 | Volkswagen Golf 4 | 1998–2004 | 45.525 | 10% vaker |
| 96 | Mercedes-Benz A-Klasse (W177) | 2018–2026 | 33.264 | 10% vaker |
| 97 | Volvo 440 / 460 | 1989–1997 | 775 | 10% vaker |
| 98 | Ford Focus (IV) | 2018–2025 | 53.514 | 10% vaker |
| 99 | Citroen BX | 1983–1993 | 833 | 10% vaker |
| 100 | Peugeot 307 | 2001–2008 | 61.855 | 11% vaker |
| 101 | Lancia Delta (III) | 2008–2014 | 3.305 | 12% vaker |
| 102 | Hyundai i30 (II) | 2012–2017 | 18.012 | 12% vaker |
| 103 | Opel Ampera | 2012–2014 | 3.733 | 12% vaker |
| 104 | Opel Astra (H) | 2004–2010 | 70.408 | 13% vaker |
| 105 | Seat Toledo (II) | 1999–2006 | 1.640 | 13% vaker |
| 106 | Mitsubishi Lancer (X) | 2008–2016 | 5.930 | 14% vaker |
| 107 | Seat Leon (I) | 2000–2006 | 6.565 | 14% vaker |
| 108 | Mercedes-Benz CLA (C118) | 2019–2025 | 13.703 | 15% vaker |
| 109 | Volkswagen Golf 8 | 2020–2026 | 33.197 | 15% vaker |
| 110 | BMW 1-serie (F40) | 2019–2024 | 14.959 | 15% vaker |
| 111 | Volkswagen Scirocco (III) | 2008–2015 | 13.808 | 15% vaker |
| 112 | Citroen C4 (III) | 2021–2026 | 5.303 | 19% vaker |
| 113 | BMW 2-serie Gran Coupé (F44) | 2020–2025 | 3.769 | 19% vaker |
| 114 | Renault Mégane (II) | 2003–2009 | 16.069 | 19% vaker |
| 115 | Fiat Stilo | 2002–2007 | 1.750 | 20% vaker |
| 116 | Volkswagen Jetta (VI) | 2011–2014 | 7.534 | 22% vaker |
| 117 | Mitsubishi Lancer (IX) | 2003–2009 | 2.860 | 22% vaker |
| 118 | Volkswagen Golf 6 | 2008–2013 | 142.092 | 22% vaker |
| 119 | Volvo V40 (II) | 2012–2020 | 92.863 | 22% vaker |
| 120 | Volkswagen Golf 5 | 2004–2010 | 77.962 | 23% vaker |
| 121 | Peugeot 308 (III) | 2022–2026 | 3.230 | 26% vaker |
| 122 | Peugeot 308 (II) | 2014–2021 | 80.163 | 27% vaker |
| 123 | Fiat Bravo (II) | 2007–2013 | 7.683 | 27% vaker |
| 124 | Chevrolet Volt | 2012–2013 | 1.162 | 29% vaker |
| 125 | Seat Leon (II) | 2005–2013 | 33.027 | 30% vaker |
| 126 | Seat Toledo (III) | 2004–2009 | 883 | 30% vaker |
| 127 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 89.046 | 30% vaker |
| 128 | Hyundai Veloster | 2011–2015 | 1.407 | 32% vaker |
| 129 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 28.729 | 32% vaker |
| 130 | Chevrolet Cruze | 2009–2013 | 3.395 | 34% vaker |
| 131 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 66.876 | 36% vaker |
| 132 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 79.189 | 37% vaker |
| 133 | Alfa Romeo 147 | 2001–2009 | 5.123 | 40% vaker |
| 134 | Chevrolet Nubira / Lacetti | 2005–2009 | 1.080 | 45% vaker |
| 135 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 4.902 | 51% vaker |
| 136 | Renault Mégane E-Tech | 2022–2026 | 998 | 65% vaker |
| 137 | Skoda Scala | 2019–2026 | 5.980 | 68% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.