Betrouwbaarste compacte middenklassers van 12–15 jaar volgens de APK
63 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Lexus CT 200h, Toyota Auris (II), Toyota Prius (III).
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 11.262 | 57% minder |
| 2 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 18.787 | 56% minder |
| 3 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 24.586 | 44% minder |
| 4 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 3.552 | 43% minder |
| 5 | Subaru Impreza (III) | 2007–2014 | 457 | 39% minder |
| 6 | Toyota Corolla (E150) | 2007–2010 | 292 | 35% minder |
| 7 | Mercedes-Benz A-Klasse (W169) | 2004–2012 | 21.388 | 35% minder |
| 8 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 3.322 | 32% minder |
| 9 | Toyota Auris (I) | 2007–2012 | 34.461 | 32% minder |
| 10 | Toyota Prius (II) | 2004–2009 | 1.426 | 31% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 54 | Volkswagen Golf 6 | 2008–2013 | 105.588 | 23% vaker |
| 55 | Volkswagen Jetta (VI) | 2011–2014 | 5.199 | 25% vaker |
| 56 | Hyundai Veloster | 2011–2015 | 1.151 | 27% vaker |
| 57 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 42.212 | 31% vaker |
| 58 | Chevrolet Volt | 2012–2013 | 800 | 31% vaker |
| 59 | Chevrolet Cruze | 2009–2013 | 2.572 | 32% vaker |
| 60 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 62.098 | 32% vaker |
| 61 | Seat Leon (II) | 2005–2013 | 15.764 | 40% vaker |
| 62 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 18.962 | 40% vaker |
| 63 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 1.183 | 47% vaker |
Alle 63 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 11.262 | 57% minder |
| 2 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 18.787 | 56% minder |
| 3 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 24.586 | 44% minder |
| 4 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 3.552 | 43% minder |
| 5 | Subaru Impreza (III) | 2007–2014 | 457 | 39% minder |
| 6 | Toyota Corolla (E150) | 2007–2010 | 292 | 35% minder |
| 7 | Mercedes-Benz A-Klasse (W169) | 2004–2012 | 21.388 | 35% minder |
| 8 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 3.322 | 32% minder |
| 9 | Toyota Auris (I) | 2007–2012 | 34.461 | 32% minder |
| 10 | Toyota Prius (II) | 2004–2009 | 1.426 | 31% minder |
| 11 | Ford Focus (II) | 2005–2011 | 26.591 | 23% minder |
| 12 | Mercedes-Benz CLA (C117) | 2013–2019 | 3.528 | 22% minder |
| 13 | Alfa Romeo Giulietta | 2010–2019 | 15.087 | 22% minder |
| 14 | Honda Insight (II) | 2009–2014 | 8.015 | 20% minder |
| 15 | Mercedes-Benz A-Klasse (W176) | 2012–2018 | 13.263 | 18% minder |
| 16 | BMW 1-serie (E81/E87) | 2004–2011 | 16.150 | 18% minder |
| 17 | Volvo C30 | 2007–2012 | 8.741 | 17% minder |
| 18 | Skoda Rapid | 2013–2019 | 2.578 | 15% minder |
| 19 | Volkswagen Beetle (A5) | 2011–2018 | 5.682 | 13% minder |
| 20 | Mazda 3 (BL) | 2009–2018 | 9.345 | 11% minder |
| 21 | BMW 1-serie (F20/F21) | 2011–2019 | 24.528 | 11% minder |
| 22 | Audi A3 (8V) | 2013–2020 | 15.361 | 10% minder |
| 23 | Seat Toledo (IV) | 2013–2018 | 711 | 9% minder |
| 24 | Honda Civic (VIII) | 2006–2011 | 2.753 | 9% minder |
| 25 | Suzuki SX4 (I) | 2006–2013 | 12.401 | 8% minder |
| 26 | Citroen C4 (II) | 2010–2017 | 7.234 | 5% minder |
| 27 | Volkswagen New Beetle | 1999–2010 | 418 | gemiddeld |
| 28 | Mazda 3 (BK) | 2004–2009 | 495 | gemiddeld |
| 29 | Peugeot 308 (I) | 2007–2013 | 23.647 | gemiddeld |
| 30 | Hyundai i30 (I) | 2007–2012 | 14.891 | gemiddeld |
| 31 | Ford Focus (III) | 2011–2018 | 60.250 | gemiddeld |
| 32 | Skoda Octavia (III) | 2013–2020 | 6.940 | gemiddeld |
| 33 | Kia Ceed (II) | 2012–2018 | 10.070 | gemiddeld |
| 34 | Audi A3 (8P) | 2004–2013 | 28.650 | gemiddeld |
| 35 | Volkswagen Golf 7 | 2013–2020 | 46.387 | gemiddeld |
| 36 | Kia Ceed (I) | 2007–2012 | 14.784 | gemiddeld |
| 37 | Honda Civic Hybrid (VIII) | 2006–2011 | 5.862 | 5% vaker |
| 38 | Seat Leon (III) | 2013–2020 | 11.184 | 5% vaker |
| 39 | Volvo V40 (II) | 2012–2020 | 15.925 | 5% vaker |
| 40 | Volvo V50 | 2004–2012 | 14.454 | 6% vaker |
| 41 | Renault Mégane (II) | 2003–2009 | 482 | 7% vaker |
| 42 | Citroen DS4 (I) | 2011–2016 | 3.014 | 8% vaker |
| 43 | Volkswagen Jetta (V) | 2005–2010 | 848 | 8% vaker |
| 44 | Opel Ampera | 2012–2014 | 2.588 | 9% vaker |
| 45 | Lancia Delta (III) | 2008–2014 | 2.007 | 12% vaker |
| 46 | Volkswagen Scirocco (III) | 2008–2015 | 7.812 | 14% vaker |
| 47 | Hyundai i30 (II) | 2012–2017 | 8.437 | 15% vaker |
| 48 | Opel Astra (H) | 2004–2010 | 9.280 | 16% vaker |
| 49 | Mitsubishi Lancer (X) | 2008–2016 | 3.104 | 17% vaker |
| 50 | Fiat Bravo (II) | 2007–2013 | 2.740 | 21% vaker |
| 51 | Peugeot 308 (II) | 2014–2021 | 3.850 | 22% vaker |
| 52 | Volkswagen Golf 5 | 2004–2010 | 4.256 | 22% vaker |
| 53 | Citroen C4 (I) | 2005–2010 | 1.427 | 23% vaker |
| 54 | Volkswagen Golf 6 | 2008–2013 | 105.588 | 23% vaker |
| 55 | Volkswagen Jetta (VI) | 2011–2014 | 5.199 | 25% vaker |
| 56 | Hyundai Veloster | 2011–2015 | 1.151 | 27% vaker |
| 57 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 42.212 | 31% vaker |
| 58 | Chevrolet Volt | 2012–2013 | 800 | 31% vaker |
| 59 | Chevrolet Cruze | 2009–2013 | 2.572 | 32% vaker |
| 60 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 62.098 | 32% vaker |
| 61 | Seat Leon (II) | 2005–2013 | 15.764 | 40% vaker |
| 62 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 18.962 | 40% vaker |
| 63 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 1.183 | 47% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.