Betrouwbaarste compacte middenklassers van 8–11 jaar volgens de APK
56 generaties gerangschikt op technische APK-gebreken, vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd. Het minst vaak gebreken: Toyota Prius (IV), BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88), Lexus CT 200h.
Generaties met weinig APK's worden naar het gemiddelde toe getrokken, zodat een klein aantal met geluk niet bovenaan komt.
Top 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Prius (IV) | 2016–2025 | 3.725 | 59% minder |
| 2 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 494 | 51% minder |
| 3 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 8.341 | 46% minder |
| 4 | Hyundai Ioniq | 2016–2022 | 4.200 | 42% minder |
| 5 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 4.841 | 42% minder |
| 6 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 74.380 | 42% minder |
| 7 | Hyundai i30 (III) | 2017–2025 | 2.240 | 39% minder |
| 8 | Volkswagen Beetle (A5) | 2011–2018 | 7.426 | 33% minder |
| 9 | Honda Civic (X) | 2017–2021 | 1.273 | 32% minder |
| 10 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 4.863 | 27% minder |
Flop 10
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 47 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 22.485 | 27% vaker |
| 48 | Peugeot 308 (II) | 2014–2021 | 59.985 | 27% vaker |
| 49 | Seat Leon (II) | 2005–2013 | 461 | 32% vaker |
| 50 | Volvo V40 (II) | 2012–2020 | 60.632 | 33% vaker |
| 51 | Chevrolet Cruze | 2009–2013 | 266 | 36% vaker |
| 52 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 664 | 36% vaker |
| 53 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 46.655 | 47% vaker |
| 54 | Hyundai Veloster | 2011–2015 | 256 | 50% vaker |
| 55 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 3.508 | 55% vaker |
| 56 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 18.091 | 70% vaker |
Alle 56 generaties
| # | Generatie | Bouwjaren | APK's | T.o.v. gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Prius (IV) | 2016–2025 | 3.725 | 59% minder |
| 2 | BMW 1-serie coupé/cabrio (E82/E88) | 2009–2014 | 494 | 51% minder |
| 3 | Lexus CT 200h | 2011–2020 | 8.341 | 46% minder |
| 4 | Hyundai Ioniq | 2016–2022 | 4.200 | 42% minder |
| 5 | Toyota Prius (III) | 2009–2015 | 4.841 | 42% minder |
| 6 | Toyota Auris (II) | 2013–2019 | 74.380 | 42% minder |
| 7 | Hyundai i30 (III) | 2017–2025 | 2.240 | 39% minder |
| 8 | Volkswagen Beetle (A5) | 2011–2018 | 7.426 | 33% minder |
| 9 | Honda Civic (X) | 2017–2021 | 1.273 | 32% minder |
| 10 | Honda Civic (IX) | 2012–2026 | 4.863 | 27% minder |
| 11 | Kia Ceed (III) | 2018–2025 | 414 | 25% minder |
| 12 | Infiniti Q30 / QX30 | 2016–2019 | 549 | 24% minder |
| 13 | Skoda Rapid | 2013–2019 | 12.954 | 22% minder |
| 14 | Citroen DS4 (I) | 2011–2016 | 994 | 22% minder |
| 15 | Toyota Auris (I) | 2007–2012 | 339 | 20% minder |
| 16 | Alfa Romeo Giulietta | 2010–2019 | 8.683 | 19% minder |
| 17 | Audi A3 (8V) | 2013–2020 | 81.776 | 19% minder |
| 18 | Citroen C4 (II) | 2010–2017 | 4.234 | 19% minder |
| 19 | Seat Toledo (IV) | 2013–2018 | 1.651 | 18% minder |
| 20 | Peugeot 308 (I) | 2007–2013 | 1.588 | 18% minder |
| 21 | BMW 1-serie (F20/F21) | 2011–2019 | 35.880 | 16% minder |
| 22 | Kia Ceed (II) | 2012–2018 | 19.987 | 13% minder |
| 23 | DS 4 (I) | 2015–2018 | 1.262 | 12% minder |
| 24 | Ford Focus (IV) | 2018–2025 | 1.403 | 12% minder |
| 25 | Honda Insight (II) | 2009–2014 | 510 | 11% minder |
| 26 | Mercedes-Benz A-Klasse (W176) | 2012–2018 | 35.682 | 10% minder |
| 27 | Suzuki SX4 (I) | 2006–2013 | 828 | 10% minder |
| 28 | Nissan Leaf (ZE1) | 2018–2024 | 1.445 | 9% minder |
| 29 | Renault Mégane (IV) | 2016–2024 | 20.246 | 7% minder |
| 30 | Mercedes-Benz CLA (C117) | 2013–2019 | 21.759 | 7% minder |
| 31 | Mercedes-Benz A-Klasse (W177) | 2018–2026 | 1.790 | 7% minder |
| 32 | Mitsubishi Lancer (X) | 2008–2016 | 863 | 6% minder |
| 33 | Audi A3 (8P) | 2004–2013 | 1.109 | 5% minder |
| 34 | Volkswagen Golf 7 | 2013–2020 | 189.184 | gemiddeld |
| 35 | Volkswagen Golf 6 | 2008–2013 | 4.395 | gemiddeld |
| 36 | Skoda Octavia (III) | 2013–2020 | 42.800 | gemiddeld |
| 37 | Mazda 3 (BL) | 2009–2018 | 14.531 | gemiddeld |
| 38 | Fiat Tipo (356) | 2016–2023 | 2.159 | gemiddeld |
| 39 | Ford Focus (III) | 2011–2018 | 84.762 | gemiddeld |
| 40 | Volkswagen Scirocco (III) | 2008–2015 | 1.014 | gemiddeld |
| 41 | Seat Leon (III) | 2013–2020 | 51.488 | gemiddeld |
| 42 | Hyundai i30 (II) | 2012–2017 | 9.421 | 8% vaker |
| 43 | Nissan Pulsar | 2014–2018 | 8.659 | 9% vaker |
| 44 | Volkswagen Jetta (VI) | 2011–2014 | 2.324 | 12% vaker |
| 45 | Opel Ampera | 2012–2014 | 1.145 | 21% vaker |
| 46 | Chevrolet Volt | 2012–2013 | 362 | 22% vaker |
| 47 | Opel Astra (J) | 2010–2015 | 22.485 | 27% vaker |
| 48 | Peugeot 308 (II) | 2014–2021 | 59.985 | 27% vaker |
| 49 | Seat Leon (II) | 2005–2013 | 461 | 32% vaker |
| 50 | Volvo V40 (II) | 2012–2020 | 60.632 | 33% vaker |
| 51 | Chevrolet Cruze | 2009–2013 | 266 | 36% vaker |
| 52 | Skoda Octavia (II) | 2005–2013 | 664 | 36% vaker |
| 53 | Opel Astra (K) | 2016–2021 | 46.655 | 47% vaker |
| 54 | Hyundai Veloster | 2011–2015 | 256 | 50% vaker |
| 55 | Nissan Leaf (ZE0) | 2011–2017 | 3.508 | 55% vaker |
| 56 | Renault Mégane (III) | 2009–2016 | 18.091 | 70% vaker |
Over deze cijfers
- Bron: open data van de RDW. APK-gegevens zijn er pas vanaf juni 2022.
- Technische gebreken = afkeurpunten en adviespunten bij de APK, zonder slijtage zoals banden, lampen en ruitenwissers. Een herkeuring na reparatie telt als dezelfde APK.
- Gemiddeld = alle personenauto's van dezelfde leeftijd bij de APK. We vergelijken nooit auto's van verschillende leeftijden zonder die correctie.
- Gebreken hangen af van wat het keuringsstation meldt. Wat de garage vóór de keuring repareert, zie je niet terug.
- De kilometerstand staat niet in de gegevens. Een model waarmee veel gereden wordt, scoort daardoor slechter dan het is.
- Alleen auto's die nog rijden tellen mee. Gesloopte auto's, waarschijnlijk de slechtste, ontbreken; dat is nog een reden om alleen met auto's van dezelfde leeftijd te vergelijken.
- Taxi's (nu of vroeger) zijn niet meegeteld.