Ford Focus (III) of Mercedes-Benz CLA (C117)?

De Mercedes-Benz CLA (C117) heeft bij de APK 9% minder vaak technische gebreken dan de Ford Focus (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Ford Focus (III)Mercedes-Benz CLA (C117)
Bouwjaren2011–20182013–2019
Zonder technische gebreken80% (gem. 80%)85% (gem. 84%)
Met een afkeurpunt13% (gem. 13%)5% (gem. 10%)
Ranglijst#73 van 137 compacte middenklassers#48 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren20112013
Onlogische tellerstand2%1%
Terugroepacties49
Geëxporteerd9%9%
Op naam in Nederland53.44911.568

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Ford Focus (III), 6 jaar: 90% zonder gebreken Ford Focus (III), 7 jaar: 88% zonder gebreken Ford Focus (III), 8 jaar: 89% zonder gebreken Ford Focus (III), 9 jaar: 87% zonder gebreken Ford Focus (III), 10 jaar: 82% zonder gebreken Ford Focus (III), 11 jaar: 77% zonder gebreken Ford Focus (III), 12 jaar: 76% zonder gebreken Ford Focus (III), 13 jaar: 74% zonder gebreken Ford Focus (III), 14 jaar: 72% zonder gebreken Ford Focus (III), 15 jaar: 73% zonder gebreken Ford Focus (III) Mercedes-Benz CLA (C117), 5 jaar: 93% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 6 jaar: 91% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 7 jaar: 89% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 8 jaar: 88% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 9 jaar: 85% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 10 jaar: 83% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 11 jaar: 83% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 12 jaar: 81% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117), 13 jaar: 83% zonder gebreken Mercedes-Benz CLA (C117) Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's
Ford Focus (III)Mercedes-Benz CLA (C117)alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelFord Focus (III)Mercedes-Benz CLA (C117)
Remmen10% vaker11% vaker
Wielophanging & vering7% vaker77% minder
Elektronica & veiligheid48% vaker100% vaker
Motor & aandrijving15% minder19% minder
Uitlaat & emissie12% minder54% minder
Stuurinrichting75% minder41% minder
Verlichting87% vaker81% minder
Carrosserie & roest55% minder84% minder
Ruiten, wissers & spiegels54% minder34% minder
Banden & wielen12% vaker63% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode