Ford Focus (III) of Seat Leon (II)?

De Ford Focus (III) heeft bij de APK 23% minder vaak technische gebreken dan de Seat Leon (II), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Ford Focus (III)Seat Leon (II)
Bouwjaren2011–20182005–2013
Zonder technische gebreken80% (gem. 80%)55% (gem. 66%)
Met een afkeurpunt13% (gem. 13%)31% (gem. 24%)
Ranglijst#73 van 137 compacte middenklassers#125 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren2011–
Onlogische tellerstand2%5%
Terugroepacties43
Geëxporteerd9%10%
Op naam in Nederland53.44610.869

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 6 8 10 12 14 16 18 20 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Ford Focus (III), 6 jaar: 90% zonder gebreken Ford Focus (III), 7 jaar: 88% zonder gebreken Ford Focus (III), 8 jaar: 89% zonder gebreken Ford Focus (III), 9 jaar: 87% zonder gebreken Ford Focus (III), 10 jaar: 82% zonder gebreken Ford Focus (III), 11 jaar: 77% zonder gebreken Ford Focus (III), 12 jaar: 76% zonder gebreken Ford Focus (III), 13 jaar: 74% zonder gebreken Ford Focus (III), 14 jaar: 72% zonder gebreken Ford Focus (III), 15 jaar: 73% zonder gebreken Ford Focus (III) Seat Leon (II), 11 jaar: 72% zonder gebreken Seat Leon (II), 12 jaar: 69% zonder gebreken Seat Leon (II), 13 jaar: 64% zonder gebreken Seat Leon (II), 14 jaar: 58% zonder gebreken Seat Leon (II), 15 jaar: 55% zonder gebreken Seat Leon (II), 16 jaar: 54% zonder gebreken Seat Leon (II), 17 jaar: 53% zonder gebreken Seat Leon (II), 18 jaar: 49% zonder gebreken Seat Leon (II), 19 jaar: 46% zonder gebreken Seat Leon (II), 20 jaar: 44% zonder gebreken Seat Leon (II) Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's
Ford Focus (III)Seat Leon (II)alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelFord Focus (III)Seat Leon (II)
Remmen10% vaker17% vaker
Wielophanging & vering7% vaker50% vaker
Elektronica & veiligheid48% vaker84% vaker
Motor & aandrijving15% minder88% vaker
Uitlaat & emissie12% minder52% vaker
Stuurinrichting75% minder35% minder
Verlichting86% vaker75% vaker
Carrosserie & roest55% minder35% minder
Ruiten, wissers & spiegels54% minder8% minder
Banden & wielen12% vaker12% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode