Ford Focus (III) of Toyota Prius (IV)?

De Toyota Prius (IV) heeft bij de APK 63% minder vaak technische gebreken dan de Ford Focus (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Ford Focus (III)Toyota Prius (IV)
Bouwjaren2011–20182016–2025
Zonder technische gebreken80% (gem. 80%)95% (gem. 87%)
Met een afkeurpunt13% (gem. 13%)2% (gem. 8%)
Ranglijst#73 van 137 compacte middenklassers#2 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren2011–
Onlogische tellerstand2%2%
Terugroepacties48
Geëxporteerd9%3%
Op naam in Nederland53.4492.809

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Ford Focus (III), 6 jaar: 90% zonder gebreken Ford Focus (III), 7 jaar: 88% zonder gebreken Ford Focus (III), 8 jaar: 89% zonder gebreken Ford Focus (III), 9 jaar: 87% zonder gebreken Ford Focus (III), 10 jaar: 82% zonder gebreken Ford Focus (III), 11 jaar: 77% zonder gebreken Ford Focus (III), 12 jaar: 76% zonder gebreken Ford Focus (III), 13 jaar: 74% zonder gebreken Ford Focus (III), 14 jaar: 72% zonder gebreken Ford Focus (III), 15 jaar: 73% zonder gebreken Ford Focus (III) Toyota Prius (IV), 4 jaar: 99% zonder gebreken Toyota Prius (IV), 6 jaar: 97% zonder gebreken Toyota Prius (IV), 7 jaar: 98% zonder gebreken Toyota Prius (IV), 8 jaar: 95% zonder gebreken Toyota Prius (IV), 9 jaar: 94% zonder gebreken Toyota Prius (IV), 10 jaar: 93% zonder gebreken Toyota Prius (IV) Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's
Ford Focus (III)Toyota Prius (IV)alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelFord Focus (III)Toyota Prius (IV)
Remmen10% vaker68% minder
Wielophanging & vering7% vaker82% minder
Elektronica & veiligheid48% vaker10% vaker
Motor & aandrijving15% minder91% minder
Uitlaat & emissie12% minder89% minder
Stuurinrichting75% minder95% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode