Ford Focus (III) of Volkswagen Beetle (A5)?

De Volkswagen Beetle (A5) heeft bij de APK 23% minder vaak technische gebreken dan de Ford Focus (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Ford Focus (III)Volkswagen Beetle (A5)
Bouwjaren2011–20182011–2018
Zonder technische gebreken80% (gem. 80%)84% (gem. 80%)
Met een afkeurpunt13% (gem. 13%)11% (gem. 13%)
Ranglijst#73 van 137 compacte middenklassers#20 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren20112018
Onlogische tellerstand2%2%
Terugroepacties43
Geëxporteerd9%2%
Op naam in Nederland53.4494.986

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Ford Focus (III), 6 jaar: 90% zonder gebreken Ford Focus (III), 7 jaar: 88% zonder gebreken Ford Focus (III), 8 jaar: 89% zonder gebreken Ford Focus (III), 9 jaar: 87% zonder gebreken Ford Focus (III), 10 jaar: 82% zonder gebreken Ford Focus (III), 11 jaar: 77% zonder gebreken Ford Focus (III), 12 jaar: 76% zonder gebreken Ford Focus (III), 13 jaar: 74% zonder gebreken Ford Focus (III), 14 jaar: 72% zonder gebreken Ford Focus (III), 15 jaar: 73% zonder gebreken Ford Focus (III) Volkswagen Beetle (A5), 7 jaar: 91% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5), 8 jaar: 93% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5), 9 jaar: 90% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5), 10 jaar: 89% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5), 11 jaar: 85% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5), 12 jaar: 81% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5), 13 jaar: 77% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5), 14 jaar: 72% zonder gebreken Volkswagen Beetle (A5) Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's
Ford Focus (III)Volkswagen Beetle (A5)alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelFord Focus (III)Volkswagen Beetle (A5)
Remmen10% vaker31% minder
Wielophanging & vering7% vaker23% minder
Elektronica & veiligheid48% vaker46% minder
Motor & aandrijving15% minder49% vaker
Uitlaat & emissie12% minder51% minder
Stuurinrichting75% minder93% minder
Verlichting87% vaker32% vaker
Carrosserie & roest55% minder21% minder
Ruiten, wissers & spiegels54% minder76% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode