Ford S-Max (I) of Opel Meriva (B)?

De Opel Meriva (B) heeft bij de APK 32% minder vaak technische gebreken dan de Ford S-Max (I), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Ford S-Max (I)Opel Meriva (B)
Bouwjaren2006–20152010–2017
Zonder technische gebreken63% (gem. 69%)81% (gem. 76%)
Met een afkeurpunt27% (gem. 22%)9% (gem. 16%)
Ranglijst#73 van 106 MPV's#15 van 106 MPV's
Beste bouwjaren2006–20082016–2017
Onlogische tellerstand4%3%
Terugroepacties35
Geëxporteerd17%5%
Op naam in Nederland4.71022.000

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Ford S-Max (I), 9 jaar: 81% zonder gebreken Ford S-Max (I), 10 jaar: 73% zonder gebreken Ford S-Max (I), 11 jaar: 73% zonder gebreken Ford S-Max (I), 12 jaar: 65% zonder gebreken Ford S-Max (I), 13 jaar: 63% zonder gebreken Ford S-Max (I), 14 jaar: 62% zonder gebreken Ford S-Max (I), 15 jaar: 63% zonder gebreken Ford S-Max (I), 16 jaar: 61% zonder gebreken Ford S-Max (I), 17 jaar: 61% zonder gebreken Ford S-Max (I), 18 jaar: 60% zonder gebreken Ford S-Max (I), 19 jaar: 54% zonder gebreken Ford S-Max (I) Opel Meriva (B), 7 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 8 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 9 jaar: 90% zonder gebreken Opel Meriva (B), 10 jaar: 88% zonder gebreken Opel Meriva (B), 11 jaar: 86% zonder gebreken Opel Meriva (B), 12 jaar: 82% zonder gebreken Opel Meriva (B), 13 jaar: 79% zonder gebreken Opel Meriva (B), 14 jaar: 74% zonder gebreken Opel Meriva (B), 15 jaar: 71% zonder gebreken Opel Meriva (B), 16 jaar: 67% zonder gebreken Opel Meriva (B) Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's
Ford S-Max (I)Opel Meriva (B)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelFord S-Max (I)Opel Meriva (B)
Motor & aandrijving58% vaker77% vaker
Remmen8% minder30% minder
Wielophanging & vering7% minder57% minder
Uitlaat & emissie91% vaker43% minder
Stuurinrichting30% vaker77% minder
Elektronica & veiligheid12% vaker22% minder
Carrosserie & roest44% minder10% minder
Verlichting34% vaker15% minder
Ruiten, wissers & spiegels41% minder37% minder
Banden & wielen19% minder60% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode