Ford S-Max (II) of Kia Venga?

De Kia Venga heeft bij de APK 18% minder vaak technische gebreken dan de Ford S-Max (II), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Ford S-Max (II)Kia Venga
Bouwjaren2015–20202010–2018
Zonder technische gebreken85% (gem. 86%)79% (gem. 76%)
Met een afkeurpunt7% (gem. 8%)15% (gem. 16%)
Ranglijst#56 van 106 MPV's#24 van 106 MPV's
Beste bouwjaren–2016
Onlogische tellerstand2%2%
Terugroepacties70
Geëxporteerd8%2%
Op naam in Nederland1.56817.953

Zonder gebreken, per leeftijd

50% 60% 70% 80% 90% 100% 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Ford S-Max (II), 6 jaar: 90% zonder gebreken Ford S-Max (II), 7 jaar: 89% zonder gebreken Ford S-Max (II), 8 jaar: 87% zonder gebreken Ford S-Max (II), 9 jaar: 83% zonder gebreken Ford S-Max (II), 10 jaar: 79% zonder gebreken Ford S-Max (II) Kia Venga, 6 jaar: 97% zonder gebreken Kia Venga, 7 jaar: 95% zonder gebreken Kia Venga, 8 jaar: 94% zonder gebreken Kia Venga, 9 jaar: 92% zonder gebreken Kia Venga, 10 jaar: 89% zonder gebreken Kia Venga, 11 jaar: 84% zonder gebreken Kia Venga, 12 jaar: 79% zonder gebreken Kia Venga, 13 jaar: 75% zonder gebreken Kia Venga, 14 jaar: 70% zonder gebreken Kia Venga, 15 jaar: 67% zonder gebreken Kia Venga, 16 jaar: 63% zonder gebreken Kia Venga Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's
Ford S-Max (II)Kia Vengaalle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelFord S-Max (II)Kia Venga
Remmen40% vaker38% minder
Elektronica & veiligheid93% vaker34% minder
Motor & aandrijving30% vaker40% minder
Uitlaat & emissie38% vaker80% minder
Wielophanging & vering70% minder18% minder
Stuurinrichting88% minder182% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode