Kia Carens (III) of Kia Carens (IV)?

De Kia Carens (IV) heeft bij de APK 17% minder vaak technische gebreken dan de Kia Carens (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Kia Carens (III)Kia Carens (IV)
Bouwjaren2006–20102013–2018
Zonder technische gebreken56% (gem. 62%)82% (gem. 81%)
Met een afkeurpunt28% (gem. 27%)11% (gem. 12%)
Ranglijst#70 van 106 MPV's#32 van 106 MPV's
Beste bouwjaren2009–
Onlogische tellerstand3%2%
Terugroepacties11
Geëxporteerd19%8%
Op naam in Nederland1.4271.925

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Kia Carens (III), 15 jaar: 71% zonder gebreken Kia Carens (III), 16 jaar: 65% zonder gebreken Kia Carens (III), 17 jaar: 52% zonder gebreken Kia Carens (III), 18 jaar: 47% zonder gebreken Kia Carens (III), 19 jaar: 45% zonder gebreken Kia Carens (III) Kia Carens (IV), 8 jaar: 83% zonder gebreken Kia Carens (IV), 9 jaar: 82% zonder gebreken Kia Carens (IV), 10 jaar: 82% zonder gebreken Kia Carens (IV), 11 jaar: 83% zonder gebreken Kia Carens (IV), 12 jaar: 81% zonder gebreken Kia Carens (IV), 13 jaar: 77% zonder gebreken Kia Carens (IV) Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's
Kia Carens (III)Kia Carens (IV)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelKia Carens (III)Kia Carens (IV)
Remmen45% vaker39% vaker
Elektronica & veiligheid247% vaker37% minder
Motor & aandrijving16% minder61% minder
Stuurinrichting41% vaker52% minder
Wielophanging & vering33% minder24% minder
Uitlaat & emissie65% minder47% vaker
Carrosserie & roest24% minder15% vaker
Verlichtinggemiddeld11% vaker
Ruiten, wissers & spiegels52% minder46% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode