Kia Carens (III) of Volkswagen Touran (I)?

De Kia Carens (III) en de Volkswagen Touran (I) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Kia Carens (III)Volkswagen Touran (I)
Bouwjaren2006–20102003–2015
Zonder technische gebreken56% (gem. 62%)62% (gem. 67%)
Met een afkeurpunt28% (gem. 27%)27% (gem. 23%)
Ranglijst#70 van 106 MPV's#71 van 106 MPV's
Beste bouwjaren2009–
Onlogische tellerstand3%7%
Terugroepacties11
Geëxporteerd19%15%
Op naam in Nederland1.42717.778

Zonder gebreken, per leeftijd

30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 9 11 13 15 17 19 21 23 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Kia Carens (III), 15 jaar: 71% zonder gebreken Kia Carens (III), 16 jaar: 65% zonder gebreken Kia Carens (III), 17 jaar: 52% zonder gebreken Kia Carens (III), 18 jaar: 47% zonder gebreken Kia Carens (III), 19 jaar: 45% zonder gebreken Kia Carens (III) Volkswagen Touran (I), 9 jaar: 83% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 10 jaar: 83% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 11 jaar: 78% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 12 jaar: 75% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 13 jaar: 70% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 14 jaar: 65% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 15 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 16 jaar: 60% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 17 jaar: 57% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 18 jaar: 53% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 19 jaar: 47% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 20 jaar: 44% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 21 jaar: 43% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 22 jaar: 43% zonder gebreken Volkswagen Touran (I), 23 jaar: 42% zonder gebreken Volkswagen Touran (I) Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Kia Carens (III)Volkswagen Touran (I)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelKia Carens (III)Volkswagen Touran (I)
Remmen45% vaker8% minder
Elektronica & veiligheid247% vaker46% vaker
Motor & aandrijving16% minder59% vaker
Stuurinrichting41% vaker51% minder
Wielophanging & vering33% minder60% vaker
Uitlaat & emissie65% minder27% minder
Carrosserie & roest24% mindergemiddeld
Verlichtinggemiddeld32% minder
Ruiten, wissers & spiegels52% minder26% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode