Kia Rio (IV) of Toyota Yaris (III)?

De Kia Rio (IV) heeft bij de APK 16% minder vaak technische gebreken dan de Toyota Yaris (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Kia Rio (IV)Toyota Yaris (III)
Bouwjaren2017–20232012–2020
Zonder technische gebreken93% (gem. 89%)86% (gem. 82%)
Met een afkeurpunt4% (gem. 7%)12% (gem. 12%)
Ranglijst#13 van 123 kleine auto's#22 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren–2011–2013
Onlogische tellerstand2%1%
Terugroepacties16
Geëxporteerd0,8%0,9%
Op naam in Nederland9.26781.311

Zonder gebreken, per leeftijd

50% 60% 70% 80% 90% 100% 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Kia Rio (IV), 4 jaar: 97% zonder gebreken Kia Rio (IV), 5 jaar: 95% zonder gebreken Kia Rio (IV), 6 jaar: 93% zonder gebreken Kia Rio (IV), 7 jaar: 93% zonder gebreken Kia Rio (IV), 8 jaar: 92% zonder gebreken Kia Rio (IV), 9 jaar: 91% zonder gebreken Kia Rio (IV) Toyota Yaris (III), 4 jaar: 97% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 5 jaar: 94% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 6 jaar: 88% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 7 jaar: 85% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 8 jaar: 84% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 9 jaar: 86% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 10 jaar: 87% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 11 jaar: 87% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 12 jaar: 86% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 13 jaar: 85% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 14 jaar: 83% zonder gebreken Toyota Yaris (III), 15 jaar: 84% zonder gebreken Toyota Yaris (III) Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's
Kia Rio (IV)Toyota Yaris (III)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelKia Rio (IV)Toyota Yaris (III)
Remmen6% minder12% minder
Elektronica & veiligheid41% minder38% minder
Wielophanging & vering56% minder40% vaker
Stuurinrichting80% minder95% minder
Motor & aandrijving66% minder91% minder
Carrosserie & roest22% vaker70% minder
Verlichting10% vaker7% minder
Ruiten, wissers & spiegels28% minder11% vaker
Uitlaat & emissie88% minder67% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode