Kia Sorento (I) of Kia Sorento (II)?

De Kia Sorento (I) heeft bij de APK 10% minder vaak technische gebreken dan de Kia Sorento (II), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Kia Sorento (I)Kia Sorento (II)
Bouwjaren2003–20092009–2014
Zonder technische gebreken48% (gem. 58%)60% (gem. 71%)
Met een afkeurpunt33% (gem. 29%)23% (gem. 21%)
Ranglijst#35 van 61 grote SUV's#44 van 61 grote SUV's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand5%3%
Terugroepacties24
Geëxporteerd20%11%
Op naam in Nederland1.0051.107

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Kia Sorento (I), 16 jaar: 56% zonder gebreken Kia Sorento (I), 17 jaar: 53% zonder gebreken Kia Sorento (I), 18 jaar: 48% zonder gebreken Kia Sorento (I), 19 jaar: 47% zonder gebreken Kia Sorento (I), 20 jaar: 44% zonder gebreken Kia Sorento (I), 21 jaar: 45% zonder gebreken Kia Sorento (I) Kia Sorento (II), 11 jaar: 70% zonder gebreken Kia Sorento (II), 12 jaar: 62% zonder gebreken Kia Sorento (II), 13 jaar: 68% zonder gebreken Kia Sorento (II), 14 jaar: 60% zonder gebreken Kia Sorento (II), 15 jaar: 56% zonder gebreken Kia Sorento (II), 16 jaar: 55% zonder gebreken Kia Sorento (II) Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's
Kia Sorento (I)Kia Sorento (II)alle auto'smiddelste helft grote SUV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelKia Sorento (I)Kia Sorento (II)
Remmen48% vakergemiddeld
Motor & aandrijving41% vaker55% vaker
Stuurinrichting103% vaker58% vaker
Elektronica & veiligheid36% vaker294% vaker
Wielophanging & vering35% minder18% vaker
Uitlaat & emissie26% vaker67% minder
Carrosserie & roest64% vaker73% vaker
Verlichting42% vakergemiddeld
Ruiten, wissers & spiegels49% minder70% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode