Kia Sportage (IV) of Nissan Qashqai (J11)?

De Kia Sportage (IV) heeft bij de APK 20% minder vaak technische gebreken dan de Nissan Qashqai (J11), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Kia Sportage (IV)Nissan Qashqai (J11)
Bouwjaren2016–20212014–2021
Zonder technische gebreken87% (gem. 87%)82% (gem. 86%)
Met een afkeurpunt8% (gem. 8%)12% (gem. 9%)
Ranglijst#82 van 131 middelgrote SUV's#113 van 131 middelgrote SUV's
Beste bouwjaren2018–20192019
Onlogische tellerstand1%1%
Terugroepacties14
Geëxporteerd7%4%
Op naam in Nederland7.35854.278

Zonder gebreken, per leeftijd

60% 70% 80% 90% 100% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Kia Sportage (IV), 4 jaar: 95% zonder gebreken Kia Sportage (IV), 5 jaar: 95% zonder gebreken Kia Sportage (IV), 6 jaar: 93% zonder gebreken Kia Sportage (IV), 7 jaar: 90% zonder gebreken Kia Sportage (IV), 8 jaar: 86% zonder gebreken Kia Sportage (IV), 9 jaar: 83% zonder gebreken Kia Sportage (IV), 10 jaar: 81% zonder gebreken Kia Sportage (IV) Nissan Qashqai (J11), 3 jaar: 95% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 4 jaar: 96% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 5 jaar: 95% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 6 jaar: 92% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 7 jaar: 88% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 8 jaar: 83% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 9 jaar: 79% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 10 jaar: 75% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 11 jaar: 71% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11), 12 jaar: 67% zonder gebreken Nissan Qashqai (J11) Alle auto's, 3 jaar: 97% zonder gebreken Alle auto's, 4 jaar: 96% zonder gebreken Alle auto's, 5 jaar: 95% zonder gebreken Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's
Kia Sportage (IV)Nissan Qashqai (J11)alle auto'smiddelste helft middelgrote SUV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelKia Sportage (IV)Nissan Qashqai (J11)
Remmen21% vaker25% vaker
Stuurinrichting7% vaker47% vaker
Elektronica & veiligheid9% minder18% minder
Wielophanging & vering32% minder180% vaker
Motor & aandrijving29% vaker28% minder
Carrosserie & roest186% vaker80% minder
Uitlaat & emissie57% minder28% minder
Verlichting36% minder75% minder
Ruiten, wissers & spiegels26% minder49% minder
Banden & wielen17% minder22% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode