Kia Venga of Opel Meriva (B)?

De Opel Meriva (B) heeft bij de APK 11% minder vaak technische gebreken dan de Kia Venga, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Kia VengaOpel Meriva (B)
Bouwjaren2010–20182010–2017
Zonder technische gebreken79% (gem. 76%)81% (gem. 76%)
Met een afkeurpunt15% (gem. 16%)9% (gem. 16%)
Ranglijst#24 van 106 MPV's#15 van 106 MPV's
Beste bouwjaren20162016–2017
Onlogische tellerstand2%3%
Terugroepacties05
Geëxporteerd2%5%
Op naam in Nederland17.95321.998

Zonder gebreken, per leeftijd

50% 60% 70% 80% 90% 100% 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Kia Venga, 6 jaar: 97% zonder gebreken Kia Venga, 7 jaar: 95% zonder gebreken Kia Venga, 8 jaar: 94% zonder gebreken Kia Venga, 9 jaar: 92% zonder gebreken Kia Venga, 10 jaar: 89% zonder gebreken Kia Venga, 11 jaar: 84% zonder gebreken Kia Venga, 12 jaar: 79% zonder gebreken Kia Venga, 13 jaar: 75% zonder gebreken Kia Venga, 14 jaar: 70% zonder gebreken Kia Venga, 15 jaar: 67% zonder gebreken Kia Venga, 16 jaar: 63% zonder gebreken Kia Venga Opel Meriva (B), 7 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 8 jaar: 92% zonder gebreken Opel Meriva (B), 9 jaar: 90% zonder gebreken Opel Meriva (B), 10 jaar: 88% zonder gebreken Opel Meriva (B), 11 jaar: 86% zonder gebreken Opel Meriva (B), 12 jaar: 82% zonder gebreken Opel Meriva (B), 13 jaar: 79% zonder gebreken Opel Meriva (B), 14 jaar: 74% zonder gebreken Opel Meriva (B), 15 jaar: 71% zonder gebreken Opel Meriva (B), 16 jaar: 67% zonder gebreken Opel Meriva (B) Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's
Kia VengaOpel Meriva (B)alle auto'smiddelste helft MPV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelKia VengaOpel Meriva (B)
Stuurinrichting182% vaker77% minder
Wielophanging & vering18% minder57% minder
Remmen38% minder30% minder
Motor & aandrijving40% minder77% vaker
Elektronica & veiligheid34% minder22% minder
Uitlaat & emissie80% minder43% minder
Verlichtinggemiddeld15% minder
Carrosserie & roest60% minder10% minder
Ruiten, wissers & spiegels82% minder37% minder
Banden & wielen63% minder60% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode