Land Rover Defender (I) of Volvo XC90 (I)?

De Volvo XC90 (I) heeft bij de APK 5% minder vaak technische gebreken dan de Land Rover Defender (I), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Land Rover Defender (I)Volvo XC90 (I)
Bouwjaren1985–20122003–2013
Zonder technische gebreken49% (gem. 56%)55% (gem. 58%)
Met een afkeurpunt32% (gem. 29%)34% (gem. 28%)
Ranglijst#33 van 61 grote SUV's#27 van 61 grote SUV's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand11%9%
Terugroepacties00
Geëxporteerd7%13%
Op naam in Nederland2.1337.511

Zonder gebreken, per leeftijd

20% 30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 11 13 15 17 19 21 23 25 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Land Rover Defender (I), 15 jaar: 57% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 16 jaar: 53% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 17 jaar: 51% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 18 jaar: 51% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 19 jaar: 47% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 20 jaar: 45% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 21 jaar: 43% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 22 jaar: 42% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 23 jaar: 44% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 24 jaar: 44% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 25 jaar: 48% zonder gebreken Land Rover Defender (I), 26 jaar: 43% zonder gebreken Land Rover Defender (I) Volvo XC90 (I), 11 jaar: 78% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 12 jaar: 77% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 13 jaar: 74% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 14 jaar: 70% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 15 jaar: 70% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 16 jaar: 64% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 17 jaar: 59% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 18 jaar: 55% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 19 jaar: 53% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 20 jaar: 48% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 21 jaar: 45% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 22 jaar: 41% zonder gebreken Volvo XC90 (I), 23 jaar: 37% zonder gebreken Volvo XC90 (I) Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Land Rover Defender (I)Volvo XC90 (I)alle auto'smiddelste helft grote SUV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelLand Rover Defender (I)Volvo XC90 (I)
Motor & aandrijving38% vaker7% vaker
Stuurinrichting138% vaker30% minder
Elektronica & veiligheid76% vaker23% vaker
Remmen16% minder48% vaker
Wielophanging & vering33% minder7% minder
Carrosserie & roest78% vaker11% minder
Uitlaat & emissie33% minder12% vaker
Verlichting150% vaker76% vaker
Ruiten, wissers & spiegels19% vaker23% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode