Land Rover Discovery 3 / 4 of Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166)?

De Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) heeft bij de APK 33% minder vaak technische gebreken dan de Land Rover Discovery 3 / 4, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Land Rover Discovery 3 / 4Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166)
Bouwjaren2004–20162011–2018
Zonder technische gebreken64% (gem. 68%)86% (gem. 81%)
Met een afkeurpunt26% (gem. 22%)6% (gem. 12%)
Ranglijst#32 van 61 grote SUV's#11 van 61 grote SUV's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand8%2%
Terugroepacties38
Geëxporteerd17%14%
Op naam in Nederland1.4513.508

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% 6 8 10 12 14 16 18 20 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 9 jaar: 81% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 10 jaar: 81% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 11 jaar: 77% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 12 jaar: 71% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 13 jaar: 66% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 14 jaar: 62% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 15 jaar: 63% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 16 jaar: 60% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 17 jaar: 54% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 18 jaar: 54% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 19 jaar: 51% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 20 jaar: 53% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4, 21 jaar: 51% zonder gebreken Land Rover Discovery 3 / 4 Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 6 jaar: 92% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 7 jaar: 92% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 8 jaar: 91% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 9 jaar: 90% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 10 jaar: 88% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 11 jaar: 84% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 12 jaar: 80% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 13 jaar: 80% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166), 14 jaar: 77% zonder gebreken Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166) Alle auto's, 6 jaar: 92% zonder gebreken Alle auto's, 7 jaar: 89% zonder gebreken Alle auto's, 8 jaar: 87% zonder gebreken Alle auto's, 9 jaar: 85% zonder gebreken Alle auto's, 10 jaar: 82% zonder gebreken Alle auto's, 11 jaar: 80% zonder gebreken Alle auto's, 12 jaar: 77% zonder gebreken Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's
Land Rover Discovery 3 / 4Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166)alle auto'smiddelste helft grote SUV's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelLand Rover Discovery 3 / 4Mercedes-Benz M-Klasse / GLE (W166)
Remmen18% vaker47% minder
Motor & aandrijving14% vaker101% vaker
Wielophanging & veringgemiddeld46% minder
Stuurinrichting81% vaker62% minder
Elektronica & veiligheidgemiddeld5% minder
Uitlaat & emissie5% minder67% minder
Carrosserie & roest120% vaker62% minder
Verlichting25% vaker54% minder
Ruiten, wissers & spiegels25% minder51% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode