Mazda 2 (DY) of Suzuki Swift (III)?

De Mazda 2 (DY) heeft bij de APK 30% minder vaak technische gebreken dan de Suzuki Swift (III), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mazda 2 (DY)Suzuki Swift (III)
Bouwjaren2003–20072005–2010
Zonder technische gebreken66% (gem. 54%)59% (gem. 60%)
Met een afkeurpunt23% (gem. 31%)31% (gem. 27%)
Ranglijst#17 van 123 kleine auto's#74 van 123 kleine auto's
Beste bouwjaren2007–
Onlogische tellerstand5%5%
Terugroepacties04
Geëxporteerd3%3%
Op naam in Nederland5.15734.457

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mazda 2 (DY), 17 jaar: 75% zonder gebreken Mazda 2 (DY), 18 jaar: 71% zonder gebreken Mazda 2 (DY), 19 jaar: 67% zonder gebreken Mazda 2 (DY), 20 jaar: 66% zonder gebreken Mazda 2 (DY), 21 jaar: 64% zonder gebreken Mazda 2 (DY), 22 jaar: 62% zonder gebreken Mazda 2 (DY), 23 jaar: 59% zonder gebreken Mazda 2 (DY) Suzuki Swift (III), 13 jaar: 66% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 14 jaar: 65% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 15 jaar: 63% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 16 jaar: 62% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 17 jaar: 60% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 18 jaar: 58% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 19 jaar: 55% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 20 jaar: 52% zonder gebreken Suzuki Swift (III), 21 jaar: 52% zonder gebreken Suzuki Swift (III) Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's
Mazda 2 (DY)Suzuki Swift (III)alle auto'smiddelste helft kleine auto's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMazda 2 (DY)Suzuki Swift (III)
Wielophanging & vering24% vaker65% vaker
Motor & aandrijving43% minder39% minder
Remmen41% mindergemiddeld
Elektronica & veiligheid54% minder16% minder
Uitlaat & emissie50% minder30% minder
Stuurinrichting72% minder11% vaker
Verlichting38% vaker15% minder
Carrosserie & roest83% minder26% vaker
Ruiten, wissers & spiegels44% minder74% minder
Banden & wielen29% vaker14% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode