Mazda 3 (BK) of Opel Astra (H)?

De Mazda 3 (BK) heeft bij de APK 14% minder vaak technische gebreken dan de Opel Astra (H), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mazda 3 (BK)Opel Astra (H)
Bouwjaren2004–20092004–2010
Zonder technische gebreken58% (gem. 57%)54% (gem. 59%)
Met een afkeurpunt25% (gem. 29%)28% (gem. 28%)
Ranglijst#61 van 137 compacte middenklassers#104 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand4%4%
Terugroepacties12
Geëxporteerd16%8%
Op naam in Nederland4.36023.407

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mazda 3 (BK), 15 jaar: 69% zonder gebreken Mazda 3 (BK), 16 jaar: 69% zonder gebreken Mazda 3 (BK), 17 jaar: 68% zonder gebreken Mazda 3 (BK), 18 jaar: 60% zonder gebreken Mazda 3 (BK), 19 jaar: 57% zonder gebreken Mazda 3 (BK), 20 jaar: 53% zonder gebreken Mazda 3 (BK), 21 jaar: 49% zonder gebreken Mazda 3 (BK), 22 jaar: 50% zonder gebreken Mazda 3 (BK) Opel Astra (H), 13 jaar: 70% zonder gebreken Opel Astra (H), 14 jaar: 65% zonder gebreken Opel Astra (H), 15 jaar: 62% zonder gebreken Opel Astra (H), 16 jaar: 58% zonder gebreken Opel Astra (H), 17 jaar: 55% zonder gebreken Opel Astra (H), 18 jaar: 53% zonder gebreken Opel Astra (H), 19 jaar: 52% zonder gebreken Opel Astra (H), 20 jaar: 50% zonder gebreken Opel Astra (H), 21 jaar: 47% zonder gebreken Opel Astra (H), 22 jaar: 45% zonder gebreken Opel Astra (H) Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's
Mazda 3 (BK)Opel Astra (H)alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMazda 3 (BK)Opel Astra (H)
Wielophanging & vering25% vaker18% minder
Remmen20% mindergemiddeld
Motor & aandrijving25% minder53% vaker
Stuurinrichting14% minder25% minder
Carrosserie & roest150% vaker62% vaker
Elektronica & veiligheid13% minder11% minder
Uitlaat & emissie42% minder77% vaker
Verlichting7% vaker21% minder
Ruiten, wissers & spiegels41% minder8% minder
Banden & wielen28% vakergemiddeld

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode