Mazda MX-5 (NB) of Mercedes-Benz SLK (R170)?

De Mazda MX-5 (NB) en de Mercedes-Benz SLK (R170) hebben bij de APK ongeveer even vaak technische gebreken, vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mazda MX-5 (NB)Mercedes-Benz SLK (R170)
Bouwjaren1998–20051997–2004
Zonder technische gebreken57% (gem. 49%)57% (gem. 48%)
Met een afkeurpunt27% (gem. 33%)19% (gem. 33%)
Ranglijst#68 van 94 sportwagens en cabrio's#66 van 94 sportwagens en cabrio's
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand7%11%
Terugroepacties00
Geëxporteerd4%7%
Op naam in Nederland3.6654.425

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mazda MX-5 (NB), 19 jaar: 67% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 20 jaar: 63% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 21 jaar: 61% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 22 jaar: 57% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 23 jaar: 56% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 24 jaar: 56% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 25 jaar: 58% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 26 jaar: 56% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 27 jaar: 54% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB), 28 jaar: 53% zonder gebreken Mazda MX-5 (NB) Mercedes-Benz SLK (R170), 21 jaar: 62% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 22 jaar: 61% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 23 jaar: 59% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 24 jaar: 58% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 25 jaar: 55% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 26 jaar: 56% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 27 jaar: 57% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 28 jaar: 55% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170), 29 jaar: 54% zonder gebreken Mercedes-Benz SLK (R170) Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's, 23 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 24 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 25 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 26 jaar: 48% zonder gebreken Alle auto's, 27 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 28 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's, 29 jaar: 47% zonder gebreken Alle auto's
Mazda MX-5 (NB)Mercedes-Benz SLK (R170)alle auto'smiddelste helft sportwagens en cabrio's

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMazda MX-5 (NB)Mercedes-Benz SLK (R170)
Remmen17% vaker35% minder
Motor & aandrijving23% minder45% minder
Uitlaat & emissiegemiddeld57% minder
Elektronica & veiligheid21% minder20% minder
Wielophanging & vering39% minder44% minder
Carrosserie & roest29% vaker88% minder
Stuurinrichting55% minder67% vaker
Verlichting12% vaker39% minder
Banden & wielen41% vaker61% minder
Ruiten, wissers & spiegels87% minder55% vaker

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode