Mitsubishi Lancer (IX) of Opel Astra (H)?

De Opel Astra (H) heeft bij de APK 8% minder vaak technische gebreken dan de Mitsubishi Lancer (IX), vergeleken op dezelfde leeftijden.

Mitsubishi Lancer (IX)Opel Astra (H)
Bouwjaren2003–20092004–2010
Zonder technische gebreken47% (gem. 57%)54% (gem. 59%)
Met een afkeurpunt38% (gem. 29%)28% (gem. 28%)
Ranglijst#116 van 137 compacte middenklassers#104 van 137 compacte middenklassers
Beste bouwjaren––
Onlogische tellerstand6%4%
Terugroepacties22
Geëxporteerd8%8%
Op naam in Nederland97223.407

Zonder gebreken, per leeftijd

40% 50% 60% 70% 80% 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Leeftijd bij de APK (jaar) APK's zonder technische gebreken Mitsubishi Lancer (IX), 16 jaar: 48% zonder gebreken Mitsubishi Lancer (IX), 17 jaar: 48% zonder gebreken Mitsubishi Lancer (IX), 18 jaar: 50% zonder gebreken Mitsubishi Lancer (IX), 19 jaar: 49% zonder gebreken Mitsubishi Lancer (IX), 20 jaar: 45% zonder gebreken Mitsubishi Lancer (IX), 21 jaar: 41% zonder gebreken Mitsubishi Lancer (IX) Opel Astra (H), 13 jaar: 70% zonder gebreken Opel Astra (H), 14 jaar: 65% zonder gebreken Opel Astra (H), 15 jaar: 62% zonder gebreken Opel Astra (H), 16 jaar: 58% zonder gebreken Opel Astra (H), 17 jaar: 55% zonder gebreken Opel Astra (H), 18 jaar: 53% zonder gebreken Opel Astra (H), 19 jaar: 52% zonder gebreken Opel Astra (H), 20 jaar: 50% zonder gebreken Opel Astra (H), 21 jaar: 47% zonder gebreken Opel Astra (H), 22 jaar: 45% zonder gebreken Opel Astra (H) Alle auto's, 13 jaar: 74% zonder gebreken Alle auto's, 14 jaar: 71% zonder gebreken Alle auto's, 15 jaar: 67% zonder gebreken Alle auto's, 16 jaar: 64% zonder gebreken Alle auto's, 17 jaar: 61% zonder gebreken Alle auto's, 18 jaar: 59% zonder gebreken Alle auto's, 19 jaar: 56% zonder gebreken Alle auto's, 20 jaar: 53% zonder gebreken Alle auto's, 21 jaar: 51% zonder gebreken Alle auto's, 22 jaar: 49% zonder gebreken Alle auto's
Mitsubishi Lancer (IX)Opel Astra (H)alle auto'smiddelste helft compacte middenklassers

Per onderdeel

Technische gebreken per onderdeel, elk vergeleken met alle auto's van dezelfde leeftijd.

OnderdeelMitsubishi Lancer (IX)Opel Astra (H)
Stuurinrichting207% vaker25% minder
Wielophanging & vering38% vaker18% minder
Remmengemiddeldgemiddeld
Motor & aandrijving34% minder53% vaker
Uitlaat & emissie33% vaker77% vaker
Elektronica & veiligheidgemiddeld11% minder
Carrosserie & roest23% vaker62% vaker
Verlichting25% vaker21% minder
Ruiten, wissers & spiegels56% minder8% minder

Check een kenteken om één auto met deze cijfers te vergelijken.

Over deze cijfers

Meer over de methode